Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Aratati-va ultima creatie, video !

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1
olixandru

olixandru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 03.07.2015
Showcase your final creation, chiar daca esti amator sau pro, va propun sa raspundeti la acest topic cu ultima creatie filmata de voi ! Poate fi video, time lapse, hyperlapse, vlogging etc.

Puteti atasa linku-ri de pe YouTube, Vimeo etc.
O mica descriere cu ce a fost filmat si in ce a fost editat.

#2
gladiatore

gladiatore

    Moldovean !! Ceva probleme ???

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,449
  • Înscris: 01.10.2016
Asta se pune ? E creatia mea . [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/B9CKvBOBIP8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#3
olixandru

olixandru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 03.07.2015

View Postgladiatore, on 17 octombrie 2017 - 20:54, said:

Asta se pune ? E creatia mea . [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/B9CKvBOBIP8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Foarte tare :) daca aveai pe cineva care stia sa filmeze si sa puna in evidenta ce ai facut, sunt sigur ca prindeai foarte multe view-uri.
Data viitoare iti recomand sa faci si un clip atunci cand il construiesti, gen DIY !

Felicitati!

#4
gladiatore

gladiatore

    Moldovean !! Ceva probleme ???

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,449
  • Înscris: 01.10.2016
Sincer sa fiu , eu lam incarcat ca si model , poate unii sa invete , sau sa se inspire , ca si eu mam inspirat tot din asa video .

#5
preacuratul

preacuratul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 16.10.2017
nu pot ! ...
ca suntem in "costum intim", yo si nevasta-mea ! Posted Image

Edited by preacuratul, 17 October 2017 - 21:14.


#6
olixandru

olixandru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 03.07.2015
Asta este primul meu video timelapse si hyper lapse cu efecte sonore, este filmat cu GoPro Hero 4 Black, nu color edit, no filter, este facut in Sony Vegas. In Thassos Grecia.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ocIy81ir3MU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#7
Erwin_Rommel

Erwin_Rommel

    Titlul membrului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,499
  • Înscris: 17.04.2017

View Postgladiatore, on 17 octombrie 2017 - 20:54, said:

Asta se pune ? E creatia mea
Gladiatore, intr-o zi o sa te vad construind un tanc...tine-o tot asa! :)

#8
gladiatore

gladiatore

    Moldovean !! Ceva probleme ???

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,449
  • Înscris: 01.10.2016
Nu bre , ca din tanc nu mi se vad cracii . :))))

#9
Astute

Astute

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,023
  • Înscris: 17.08.2016
badd post

Edited by Astute, 17 October 2017 - 21:39.


#10
gladiatore

gladiatore

    Moldovean !! Ceva probleme ???

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,449
  • Înscris: 01.10.2016
Mai , scz de off , da' tot mam intrebat . Ce inseamna '' badd post '' . Macar sa nu mor prost .

Asta , e tot de mine executata . Ma laud si eu unde am loc . [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/LO_svTViw5s?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#11
red46

red46

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,556
  • Înscris: 06.03.2016

View Postgladiatore, on 17 octombrie 2017 - 21:48, said:

Mai , scz de off , da' tot mam intrebat . Ce inseamna '' badd post '' . Macar sa nu mor prost .
bad post = postare greşită

Majoritatea modifica postarile greşite cu textul "bad post" sau "." ca un moderator sa le stearga.

#12
olixandru

olixandru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 03.07.2015
Dragi "colaboratori", deviem de la subiect!
Va rog respectati topicul !

View Postgladiatore, on 17 octombrie 2017 - 21:55, said:

Mai , scz de off , da' tot mam intrebat . Ce inseamna '' badd post '' . Macar sa nu mor prost .

Asta , e tot de mine executata . Ma laud si eu unde am loc . [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/LO_svTViw5s?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Am vazut pe canalul tau de YouTube acest clip , "Tiranti tractor , facuti manual ." inca o data, o sa castigi mai mult/bine daca reusesti sa filmezi in timp ce inventezi, in timp ce lucrezi. Este o minte cu chef de munca, dar daca tu arati finalul in video nu te ajuta cu nimic asta.

#13
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,284
  • Înscris: 08.11.2016
@gladiatore. Este de laudat munca ta si entuziasmul tau dar, exista solutii mult mai performante si la preturi nu foarte mari la ceea ce te chinui tu sa faci. De ce te chinui? De ce o chestie care deabea intra in viteza, care nu poate sa urce o gramada mica de gunoi? Eu nu le vad rostul. Citez: "Tractoras facut acasa trage doua tone" si eu daca ma supar trag doua tone pe roti pe asfalt. De fapt le-am impins, Iveco Massif, 2140 kg si mi-am "tutut" spatele.

#14
KreutzerKonig

KreutzerKonig

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 395
  • Înscris: 04.10.2017
Gladiatore, jos pălăria! Minunate realizări. Tu chiar ești un om despre care poți spune că știe să facă ceva.

View PostBombalurina, on 18 octombrie 2017 - 02:04, said:

De ce te chinui?  
Probabil pentru că e priceput. Lucru cu care nu se pot lăuda oricine. Am văzut la um moment dat un tip din Spania, care și-a construit de la zero un motot în miniatură de tractor. Să vezi acolo muncă de sisif. Un om înzestrat cu așa calități nu face lucrurile astea gândindu-se la alternativele de pe piață. Le creează pur și simplu pentru că se pricepe și e pasionat de ceea ce face.

#15
Bombalurina

Bombalurina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,284
  • Înscris: 08.11.2016

View PostKreutzerKonig, on 18 octombrie 2017 - 02:15, said:

Tu chiar ești un om despre care poți spune că știe să facă ceva.
Da, dar nerentabil. Pacat de talentul irosit pe niste ... chestii inutile. Sau aproape inutile, cu performante slabe sau mediocre.

View PostKreutzerKonig, on 18 octombrie 2017 - 02:21, said:

Am văzut la um moment dat un tip din Spania, care și-a construit de la zero un motot în miniatură de tractor. Să vezi acolo muncă de sisif. Un om înzestrat cu așa calități nu face lucrurile astea gândindu-se la alternativele de pe piață. Le creează pur și simplu pentru că se pricepe și e pasionat de ceea ce face.
Aha. Si cum ma rog si-a construit el un motor? Unde si-a turnat blocul motor? In garajul lui? Hai sa fim seriosi! Unele lucruri  ca cele pe care le-a facut gladiatore sunt posibile dar nu cu toate piesele facute de tine. Acum serios, unele lucruri chiar sunt inutile si nu merita efortul pentru a fi facute. @gladiatore are o scuza, se plictiseste cateva saptamani pana vine in tara si trebuie sa-si ocupe timpul cu ceva.

#16
logy

logy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 658
  • Înscris: 17.09.2005
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/wlyRaVRnMMY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by logy, 18 October 2017 - 11:22.


#17
STReight

STReight

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 382
  • Înscris: 03.09.2012
O mica prezențare a masinii+ acceleratie 0-100.Momentan nu am multe videoclipuri, dar sper ca pe viitor sa schimb acest lucru.Filmat cu OnePlus 3T si editat in Adobe Premiere Pro CC 2017.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/155_j-gHbgU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#18
honeymik

honeymik

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,531
  • Înscris: 18.02.2014
Doar o mica observatie: nu imi place trecerea brusca de la cadru la cadru ...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate