Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Echipa ''How it's Made'' a vizitat fabrica Salbac - Agricola Bacău pentru a vedea cum se fabrică salamul de Sibiu

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#37
Bibulus

Bibulus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,866
  • Înscris: 05.08.2014

View Postandreim77, on 16 octombrie 2017 - 23:19, said:

La un magazin mic din cartier am gasit unul care se cheama milano si e bunicel, cam 50 ron pe kg
Asta e mai toxic decat salamul se Sibiu !! Se gaseste peste tot, dar e plin de prostii.

Uite ce contine.
Carne porc, slanina, sare, proteina vegetala din soia, condimente, zaharuri, arome, potentiator de aroma (monoglutamat de sodiu), antioxidanti (acid ascorbic, eritorbat de sodiu), stabilizatori (difosfati, trifosfati), conservanti (nitrit de sodiu, nitrat de sodiu), colorant (carmine), cultura starter.
https://www.emag.ro/...9/pd/DNML03BBM/

#38
andreim77

andreim77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,235
  • Înscris: 11.04.2006
Posibil, faza e ca la fel ca ala de sibiu e facut de diversi producatori, l-am vazut la auchan si parca nu era acelasi, oricum o sa verific ingredientele data viitoare.
M-am uitat pe emag, nu e de la cristim ce am cumparat. Mai am o speranta 😊

Edited by andreim77, 16 October 2017 - 23:46.


#39
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,876
  • Înscris: 28.11.2006
Lasand la o parte calitatea salamului de Sibiu produs la Bacau :lol: titlul topicului dezinformeaza la greu. N-a venit nicio echipa Discovery la bacau (apropo, emisiunea e produsa de o firma canadiana, Maj Productions, nu direct de Discovery). Dar romanii nostri au facut un clip de promovare in stilul acelei emisiuni, si l-au facut in limba engleza ca sa fraiereasca lumea. Si iara ca multa lume a muscat momeala :P

Inca ceva: stiati ca salamul de Sibiu n-are nicio legatura cu Sibiul si ca a fost produs prima data la Sinaia in firma urui italian, Dozzi? Cautati pe goagal sa vedeti ca am dreptate :P

#40
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,361
  • Înscris: 06.02.2008

View PostDaculScoril0, on 16 octombrie 2017 - 18:47, said:


ca să numai spunem că rețeta originală conținea carne de cal...
E doar o legendă.

#41
Erwin_Rommel

Erwin_Rommel

    Titlul membrului

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,499
  • Înscris: 17.04.2017

View Postpufonel, on 17 octombrie 2017 - 23:20, said:

Lasand la o parte calitatea salamului de Sibiu produs la Bacau Posted Image titlul topicului dezinformeaza la greu. N-a venit nicio echipa Discovery la bacau (apropo, emisiunea e produsa de o firma canadiana, Maj Productions, nu direct de Discovery). Dar romanii nostri au facut un clip de promovare in stilul acelei emisiuni, si l-au facut in limba engleza ca sa fraiereasca lumea. Si iara ca multa lume a muscat momeala Posted Image
Ia ciripeste ceva despre salamul de Sibiu facut de Reinert Brasov. Posted Image Posted Image Posted Image

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate