Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Maurer Imobiliare Constanta

- - - - -
  • Please log in to reply
98 replies to this topic

#91
hunyadev

hunyadev

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 13.10.2017

View PostRAWstar, on 20 februarie 2018 - 10:18, said:

Si eu eram oarecum interesat de achizitionarea unui apartament de la un dezvoltator in constanta, insa maurer practica niste preturi de ramai blocat ... iar problema accesului in zona este cat se poate de serioasa, imi aduc aminte de scandalul ce a fost si cu boreal/tomis plus pana sa faca acel sens giratoriu ... s-au luptat proprietarii de acolo foarte mult sa obtina ceva ... eu personal am sa pun pe hold gandul de a achizitiona o locuinta, nu cred ca mai dureaza mult pana va face implozie piata imobiliara, preturile au urcat nejustificat de mult. Anul trecut in toamna am cerut o oferta de pret la un dezvoltator pentru un apartament cu 3 camere - 74.000 euro, in prezent, pentru acelasi tip de apartament, in acelasi blocsi de la acelasi dezvoltator, pretul a ajuns la 80.000 euro. Dulce romanie ...
Au luat-o razna rau de tot cu preturile astea! Problema maxima insa mi se pare accesul, pe langa pret!
Maurer  a promis la Constanta că va apărea un drum nou, prin câmp, care să facă legătura între cartier și varianta orașului. Când presa a cerut detalii, le-a spus să intrebe la Primăria Constanța, deși ei anunțaseră drumul. Primarul Decebal Făgădău zice că a fost o discuție pentru un astfel de drum, dar în urmă cu 8-9 ani, nimic concret. Numai minciuni si praf in ochi!

#92
strangelovei

strangelovei

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 10.10.2017

View PostRAWstar, on 20 februarie 2018 - 10:18, said:

Si eu eram oarecum interesat de achizitionarea unui apartament de la un dezvoltator in constanta, insa maurer practica niste preturi de ramai blocat ... iar problema accesului in zona este cat se poate de serioasa, imi aduc aminte de scandalul ce a fost si cu boreal/tomis plus pana sa faca acel sens giratoriu ... s-au luptat proprietarii de acolo foarte mult sa obtina ceva ... eu personal am sa pun pe hold gandul de a achizitiona o locuinta, nu cred ca mai dureaza mult pana va face implozie piata imobiliara, preturile au urcat nejustificat de mult. Anul trecut in toamna am cerut o oferta de pret la un dezvoltator pentru un apartament cu 3 camere - 74.000 euro, in prezent, pentru acelasi tip de apartament, in acelasi blocsi de la acelasi dezvoltator, pretul a ajuns la 80.000 euro. Dulce romanie ...
Pretul, accesul, sunt mai multe. Altii au scris si despre calitatea lucrarilor, ca nu ar fi tocmai asa cum se lauda. Dar de, daca iti faci reclama doar cu poze de pe internet, fara sa pui ceva real, s-ar putea sa fie cu schepsis :) Uite ce zice la ziar:

Quote

De ce folosește Maurer Constanța imagini de pe internet? De ce nu a folosit doi cumpărători reali? Aveți încredere într-un constructor care apelează la astfel de fotografii, nu la unele reale, fără să menționeze acest lucru? Vă lăsăm pe dumneavoastră să răspundeți.


#93
LorenzoP

LorenzoP

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 19.09.2019
Ce mai stiti de Maurer Constanta? Exista clienti deja mutati ? Pareri? Ca in afara de plangeri cu preturi exorbitante nu am vazu pe topicul asta... multumesc

#94
maryo81_cta

maryo81_cta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 337
  • Înscris: 18.03.2011
Noutati?!

#95
tradi

tradi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 29.06.2008
Salut. Despre Maurer Villas Brașov poate da cineva informații, cum evolueaza proiectul, accesul la oraș este ușor? Preturile mi se par marisoare🤔🤔🤔

#96
baron2004

baron2004

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 19.10.2015

View Posttradi, on 11 septembrie 2020 - 11:33, said:

Salut. Despre Maurer Villas Brașov poate da cineva informații, cum evolueaza proiectul, accesul la oraș este ușor? Preturile mi se par marisoare������

Salut. Vezi ca este deschis topic separat pentru Maurer Villas.

#97
francs

francs

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 15.08.2020
Pentru Constanța nu mai scrie nimeni nimic? Sa înțeleg ca nu merita?!

#98
saragea

saragea

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 03.02.2015
Si pe mine ma intereseaza informatii in plus. Am discutat cu ei despre o posibila achizitie.. Preturile si calitatea cum vi se par? As fi interesat sa achizitionez cash, dar nu sunt 100% hotarat.

#99
alex11vsa

alex11vsa

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 04.05.2014
Salutare! Ceva noutăți despre cartierul primis de Maurer in Constanta? S-au ridicat blocurile? Locuiește cineva într-un astfel de bloc? Pareri?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate