Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Inele adaptoare pentru difuzoare portiere.

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
SIG

SIG

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 982
  • Înscris: 05.05.2006
Doresc sa schimb difuzoarele originale ale masinii, fiind depreciata suspensia la ele. Mi-am luat niste inele adaptoate ca cea din poza insa nu stiu cu ce tip de surub sa le prind de tabla, tip si grosime.
Multumesc.

Attached Files



#2
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,268
  • Înscris: 01.12.2001
Autoforante
Dimensiunea o masori tu.

#3
SIG

SIG

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 982
  • Înscris: 05.05.2006
Da, chestia e ca orificiul din tabla pentru prindere (unde initial au fost niturile pe care le-am scos) e destul de mare iar orice surub de tabla pe care l-am incercat avea capul prea mare si nu intra in locasul marcat cu sageata rosie. Pana la urma m-am gandit la un surub cu cap inecat si locas in imbus, folosit la  ind. mobilei, cel din poza atasata. In acest fel nu deranjeaza capul surubului montarea difuzorului, fiind cap inecat. O fi bun acest tip?
Apoi, a pus cineva un cofrag de burete precum cel din poza? Cica nu afecteaza functionarea difuzorului, in schimb protejeaza impotriva umiditatii, stiut fiind ca intre tablele portierei ajunge apa, fie de la ploaie sau de la spalatorie, intrand in contact cu difuzorul pe la spate...lucru care duce la deteriorarea difuzorului. Daca se renteaza asa ceva, chestia e ca pe la noi nu exista de cumparat, m-am gandit sa confectionez din burete/folie de parchet laminat. Umiditatea/apa dintre usi chiar exista.

Attached Files


Edited by SIG, 15 October 2017 - 21:23.


#4
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd ești condus de proști, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006
Pãi noile șurube cu cap perforant le împingi între gãurile originale
Eu am bãgat 6 în loc de 4 plus pastã între portierã și plastic...


Pãrerea mea...dacã pui difuzoarele în olãrețele alea, vor suna tigaie, diful folosește portiera pe post de cutie de rezonanțã!

Edited by sarac.lipit, 15 October 2017 - 22:55.


#5
PoeOvidiu

PoeOvidiu

    Sunt de la țară și îmi place așa.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,568
  • Înscris: 07.12.2014
Suruburi de cooler sursa calculator Posted Image
https://www.olx.ro/o...oi-ID8corJ.html
Cauta un service de calculatoare la tine in localitate si intreaba, eventual ti le si arata. Sunt scurte, groase si au capul mic.
Sau baga popnituri inapoi.

Edited by PoeOvidiu, 16 October 2017 - 06:45.


#6
xcit

xcit

    afara ninge linistit si in casa arza-te-ar focu'

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,890
  • Înscris: 29.06.2006
dai oalele alea jos si pui inele din mdf prinse in suruburi de tabla masinii cu mastic intre ele, apoi diful pe inel cu alte suruburi si garnitura

#7
SIG

SIG

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 982
  • Înscris: 05.05.2006
Multumesc tuturor pentru sfaturi.

O alta intrebare,
ar fi benefic sa tapetez tabla metalica a portierei, cea din interior, precum si masca de plastic cu folii insonorizante de tip STP butyl&cauciuc? Se obtin rezultate notabile in ceea ce priveste reducerea vibratiilor?

Edited by SIG, 16 October 2017 - 11:32.


#8
SIG

SIG

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 982
  • Înscris: 05.05.2006
Se poate demonta tweeterul de pe difurile coaxiale? Ma gandesc ca, oricum, diful de 16,5 cm cu care inlocuiesc pe cel original, fiind plasat la baza portierei, nu voi auzi tweeterul cu care este dotat. Ma gandeam sa inlocuiesc tweeterul de la coltul geamului cu tweeterul difului coaxial.

Edited by SIG, 16 October 2017 - 17:40.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate