Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?

Cum pot sa vad pe un proiector pr...
 

De la RCS - RDS, la Telekom sau UPC

* * * - - 4 votes
  • Please log in to reply
64 replies to this topic

#55
marga32

marga32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,074
  • Înscris: 11.06.2010
Azi am trimis cererea de reziliere dupa superoferta lor de a beneficia de televiziune L si internet M la superpretul de 13 euro, fata de 15, cat platesc in prezent. Posted Image Tot azi am fost si la UPC pentru a cere detalii. Si suna mai bine oferta UPC vs Telekom. In functie de ce raspuns primesc de la cei din urma legat de reziliere voi face pasul urmator. Desi parca vad ca scrie UPC pe talpa... Posted Image

#56
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,972
  • Înscris: 02.02.2008
daca mai te gandesti mult, ajunge sa rebranduiasca Vodafone-ul operatorul de cablu UPC si apoi vei fi printre primii clienti de cablu Vodafone...

Edited by zyppster, 11 August 2018 - 21:59.


#57
StudioOne

StudioOne

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,501
  • Înscris: 21.07.2008
Nu stiu cum e la voi. Eu ma gandesc la mine. Nu prea stau pe TV decat foarte rar si atunci doar seara la stiri ca uneori nu apuc prima reclama ca adorm. Sunt pe Telekom. Nu vreau sa vorbesc prostii dar din 180 de canale pe care le receptionez o buna parte din ele sunt si SD si HD nu stiu cate sunt nu le-am numarat dar le-am rearanjat si le-am dat in coada listei. Sincer sa fiu cand ma mai uit la TV cam trec aiurea doar prin primele 10-20 de canale... si alea de interes general. Nici nu mai stiu ce abonament platesc dar se invarte pe la 80+ de lei pe luna impreuna cu internetul lor. Stau la tara, daca la 1 km de oras asa se cheama. M-am mutat de putina vreme si am trecut la Telekom fiind singurul care putea aduce internet pe cablu telefonic. Era putin si ala dar nu stateam in baza internetului de pe telefon mai ales ca lucrez mult pe PC. Dupa ceva vreme au venit cu fibra, mi-au dat net 1Gb. Cred ca prin mai imi sxpira contractul cu Telekomul. Saptamana asta mi-au batut la poarta...RCS-ul... Cica sunt cu fibra in sat si ei. Si cum dracu`...pana in 50 de lei. Si tare-mi vine sa ma mut, ori mai tai din optiunile de la Telekom pe care le am. Atasez o poza cu pliantul lasat de RCs.

Attached Files


Edited by StudioOne, 18 April 2019 - 20:37.


#58
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,513
  • Înscris: 16.12.2006
Nu ai atasat nimic, dar, oricum nu e nevoie. Ai probabil oferta popular cu CATV Popular Digital la 25 de lei + Fiberlink Popular 17 lei cu viteza de 300 Mbps = 42 de lei. ;)

La RDS telefonia fixa nu este obligatorie, daca nu ai nevoie de telefon fix poti sa te abonezi doar la cablu tv si internet fix.

#59
StudioOne

StudioOne

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,501
  • Înscris: 21.07.2008
Eram pe PC și a trebuit să intru să adaug poza de pe telefon.
Nu am nevoie de telefonie fixa. Chiar... Mai are nevoie cineva?

L. E. La bloc aveam contract de 100mb/s și era ok. Și nici nu eram pe fibra. 300 pe fibra mi se pare ok și chiar suficienți.
Să văd ce oferta de prelungire îmi face Telekomul. Poate dezertez.

Edited by StudioOne, 18 April 2019 - 20:46.


#60
CostyNn96

CostyNn96

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 18.04.2018
@marga32 sunt curios unde ai mai fost acum.... in prezent nici la telekom, nici la digi nu se mai gasesc posturile ID si C&I, doar la upc actualmente preluat de vodafone, si daca nu ma insel si la orange
le : se pare ca C&I se regaseste inca la telekom

Edited by CostyNn96, 07 May 2021 - 16:08.


#61
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,972
  • Înscris: 02.02.2008
eu vreau invers, sa plec de la Vodafone si sa ma duc la DIGI, tu de ce ai vrea sa pleci de la DIGI?

#62
vierme

vierme

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,101
  • Înscris: 31.08.2007
Vodafone pe TV e ok. Mai ales daca ai si o oferta ok. Eu in 50 lei am maxim + Sport + HBO + 3 CI. Este rezonabil ca pret. Grila este printre cele mai bune si nu am probleme cu semnalul.
Daca insa vorbim de internet... eu am Digi. :)
Momentan Fiberlink 300. E mai mult decat suficient pentru ce folosesc. Cum ziceam, un router bun e mai important decat abonamentul. Dar Digi e cu mult peste VDF.

Edited by vierme, 08 May 2021 - 23:13.


#63
CostyNn96

CostyNn96

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 18.04.2018

View Postzyppster, on 08 mai 2021 - 12:23, said:

eu vreau invers, sa plec de la Vodafone si sa ma duc la DIGI, tu de ce ai vrea sa pleci de la DIGI?
nu face prostia asta, mai ales daca vrei pt tv..

#64
create7

create7

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 24.12.2020
Exista un thread pe undeva unde sunt comparatii a calitatatii de transmisie HD a diferitilor furnizori? Eu am de la Digi televiziune si nu stiu daca merita sa trec la alt furnizor,daca calitatea este mai buna la Vodafone sau Orance sau la alt furnizor.

#65
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,972
  • Înscris: 02.02.2008
m-as muta de fapt doar la net-ul de la DIGI. așa am avut și înainte doar că renunțasem pentru că infrastructura era montată ilegal și prost.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate