Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

De la RCS - RDS, la Telekom sau UPC

* * * - - 4 votes
  • Please log in to reply
64 replies to this topic

#37
ronuquet

ronuquet

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,163
  • Înscris: 22.02.2017
Vine asa : INES (doar in Bucuresti - abonamentu e 60 euro) => UPC => RCS (foarte aproape de UPC) => Telekom

#38
marga32

marga32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,018
  • Înscris: 11.06.2010
Stie cineva cat costa daca vreau inca un modul CI?

#39
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
La cine? La upc e 5 lei (parca 1 gratis+4 conra cost).

#40
marga32

marga32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,018
  • Înscris: 11.06.2010
Telekom. Primul e gratis.

#41
XeNonX89

XeNonX89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,075
  • Înscris: 20.07.2015
Ce naiba va obosiți sa ii răspundeți acestui individ? Omul isi bate maciuca de voi, omul stie foarte bine cum stă treaba cu netuk, televiziunea si providerii. Userii mai vechi ar trebui să știe despre acest individ. Nu e stres, voi răspundeți in continuare, :))))

#42
marga32

marga32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,018
  • Înscris: 11.06.2010

View PostPololica, on 23 noiembrie 2017 - 20:16, said:

La cine? La upc e 5 lei (parca 1 gratis+4 conra cost).
La fel si la Telekom. Aveam optiunea sa il cumpar cu 150 de lei, dar prefer inchirierea.

#43
electragrup

electragrup

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 277
  • Înscris: 20.11.2017

View PostKreutzerKonig, on 15 octombrie 2017 - 20:57, said:

RDS/RCS a fost ceva acum vreo 7-8 ani. Momentan mi se par cei mai slabi dintre toți jucătorii de pe piață. Telekom le dă clasă la numărul de posturi HD și conținutul pe care îl oferă.

Ține cont că cei de la RCS au probleme mari cu banii; nu au fost în stare să cumpere cea mai importantă competiție fotbalistică a lumii: UCL. Ceea ce spune multe despre direcția în care se îndreaptă RCS.

Asa este, Telekom la dau clasa Rcs-ului si la pretul abonamentului. Posted Image))) Cat despre probleme cu banii, din nou aberatii, ce a facut T cu UCL si UEL? Nimic, tot RCS e pe primul loc ca si nr de abonati Posted Image)))

View Postmarga32, on 16 octombrie 2017 - 20:18, said:

Telekom ofera cele mai multe canale HD. La asa televizor, era si pacat sa nu beneficiez de aptitudinile sale la maxim. Bineinteles, pana la proba contrarie. Asa cum RCS - RDS ofera servicii slabe pentru un pret mic, iar Telekom cere un pret pe masura, situatia se poate schimba oricand.

De servicii slabe ce ofera e Digi pe primul loc Posted Image)) Tu te auzi ce tampenii vorbesti? Da, Digi au o grila modesta si calitate praf pe anumite posturi. Dar sa spui ca ofera servicii slabe, cand conduce detasat la numarul de abonati pe partea de tv si net...trebuie sa ai o problema cu mansarda. Nu mai vorbim, ca cel mai bun Internet fix e tot la Digi si la ce pret? Posted Image)))

Edited by electragrup, 14 December 2017 - 14:26.


#44
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Mare Sef, RDS/Digi au cele mai mici tarife din piata... luate individual. Luate in pachet, ajungi la aceleasi preturi ca la concurenta (UPC, ca la Telekom nu stiu daca il putem baga in calcul. Orange e la inceput si as zice sa-l mai lasam pana la anul pe vremea asta). Calitatea nu e punctul forte.

Ca sa-ti dau un exemplu. Pe National Geo Wild a fost un documentar care, pe UPC era Dolby, iar pe RDS nu. Televizorul a fost acelasi (cu card CI de la amandoua).

Serviciile oferite mai vin si cu asistenta, care costa. Am avut probleme la RDS cu internetul, am stat un weekend fara, desi am sunat joi seara. La UPC am sunat sambata la pranz, si duminica dimineata era rezolvat. Nu mai spun ca tehnicianul a venit sa faca masuratorile in Connect Box sa verifice, dupa remediere, ce valori de semnal erau.

#45
electragrup

electragrup

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 277
  • Înscris: 20.11.2017
Eronat. Digi au cele mai mici tarife de pe piata. (Si cumulat si la total). Nu mai dezinforma!!! Nu am zis ca nu au si minusuri dar marea majoritate e multumita de ei. Printre care si eu. Si eu iti dau exemplu cu asistenta tehnica rds:: in 9 ani am avut 3 deranjamente la digi, rezolvate in cateva ORE. din care unul din ele facut in seara de revelion...deci jos palaria! Daca tie nu iti plac, e dreptul tau dar nu inseamna ca toti abonații digi iti impartasim opinia. Plus ca cifrele din statisticile privind nr de abonati , vorbesc de la sine!

Edited by electragrup, 14 December 2017 - 19:59.


#46
marga32

marga32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,018
  • Înscris: 11.06.2010

View Postelectragrup, on 14 decembrie 2017 - 19:52, said:

Eronat. Digi au cele mai mici tarife de pe piata.
Daca ai fi citit cu atentie ce s-a discutat pe topic, ai fi inteles despre ce e vorba. Iti fac eu un rezumat, nu-i problema.

#47
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015

View Postelectragrup, on 14 decembrie 2017 - 19:52, said:

Eronat. Digi au cele mai mici tarife de pe piata. (Si cumulat si la total). Nu mai dezinforma!!! Nu am zis ca nu au si minusuri dar marea majoritate e multumita de ei. Printre care si eu. Si eu iti dau exemplu cu asistenta tehnica rds:: in 9 ani am avut 3 deranjamente la digi, rezolvate in cateva ORE. din care unul din ele facut in seara de revelion...deci jos palaria! Daca tie nu iti plac, e dreptul tau dar nu inseamna ca toti abonații digi iti impartasim opinia. Plus ca cifrele din statisticile privind nr de abonati , vorbesc de la sine!

Nu e vorba de plăcut sau nu. E vorba de experienta. La UPC am in familie abonament de aproape 25 de ani si au fost si cu bune, si cu rele. RDS a refuzat cablarea, desi avea fir pe deasupra blocului, chiar se discuta daca sa le cerem chirie sau nu. Putem discuta despre rapiditate sau cat am stat dupa unii sau altii, dar n-as face pasul la Digi. Cel putin pana nu investesc in infrastructura sau servicii.

Iti recomand sa te uiti pe UPC. Acum 2-3 luni, valoarea medie a abonamentului comparat era sub cea a Digi (tv maxim, net de 500 i telefonie). Si nu ma lua cu upload-ul. Sunt utilizator casnic. Stau mai mult la munca si nu ofer torente.

#48
electragrup

electragrup

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 277
  • Înscris: 20.11.2017
Uite ti-am urmat sfatul, si aceleasi servicii la UPC iesa cu mult mai mult fata de rds. Nu mai vorbim ca la Rds, ai fibra optica si nu mizeria aia de coaxial. Posted Image

Eu de exemplu, platesc 85.91 lei si am asa, FTTH (fibra pana in apartament): Cablu tv maxim , max pack , hbo go inclus, internet 300 mbps, stick internet mobil 3g, 1 stb HD, si 2 carduri CI, plus ONT oferit de ei desigur cu WI Fi .

UPC sta mai bine pe partea de tv, recunosc, atat calitativ dar si ca grila. Dar ca si infrastructura, e zero fata de digi si mai nou telekom.
Insa preturile sunt mult peste rds. Internetul de la uPC e o gluma...iar telefonie nu folosesc...deci nu ma pronunt. Repet, daca tu ai avut probleme cu rcs, e firesc sa optezi pentru alt operator. Nu contest asta, dar noi ceilalti suntem multumiti.

Edited by electragrup, 14 December 2017 - 23:31.


#49
marga32

marga32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,018
  • Înscris: 11.06.2010
Stie cineva de ce nu se regaseste postul E! Entertainment in lista de canale de pe telekomtv.ro? Il am in grila de programe, ca ma uit aproape in fiecare seara, dar vreau sa ma uit si la serviciu.

#50
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,807
  • Înscris: 07.07.2009
A fost și pe telekomtv dar l-au eliminat în ianuarie 2016 deci prea curând nu revine.

#51
dincadan78

dincadan78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,409
  • Înscris: 29.04.2010
La serviciu se munceste, cum sa va uitati la E! Entertainment?!

#52
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Poate sta mai mult la secretariat si au televizor acolo Posted Image

#53
marga32

marga32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,018
  • Înscris: 11.06.2010
Nu ma uit, ca nu-l difuzeaza. Va trebui sa ma multumesc cu ID Xtra si Crime & Investigations.

#54
marga32

marga32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,018
  • Înscris: 11.06.2010
Dupa ce a scos din grila canale pe care le urmaream, ar trebui sa primesc o reducere, nu? Nu, ca ei sunt acoperiti cu numarul minim, nu cu numele canalelor.

Asa ca voi suna maine, sa intreb care sunt pasii pentru reziliere.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate