Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv
 Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare
 Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.
 Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri

Sfat / recomandare construire aco...
 

Problema Samsubg J3 2016

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
jeolis

jeolis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,270
  • Înscris: 27.08.2007
Am un Samsung Galaxy J3 2016 cu dualsim. Problema este in felul urmator : azi l-am bagat in buzunarul interior de la geaca iar dupa 2 ore de plimbat pe afara nu mai avea semnal pe nici una din cartele.am vodafone si orange. Daca intru la retele mobile imi spune sa inserez cartela sim. Sa stricat cititoarele de cartela asa deodata?ce pot face in acest caz? Multumesc

#2
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007
Garantie mai are? Foloseste-o cu incredere.

#3
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,123
  • Înscris: 10.07.2013

View Postjeolis, on 15 octombrie 2017 - 18:14, said:

Am un Samsung Galaxy J3 2016 cu dualsim. Problema este in felul urmator : azi l-am bagat in buzunarul interior de la geaca iar dupa 2 ore de plimbat pe afara nu mai avea semnal pe nici una din cartele.am vodafone si orange. Daca intru la retele mobile imi spune sa inserez cartela sim. Sa stricat cititoarele de cartela asa deodata?ce pot face in acest caz? Multumesc
Scoate sim-urile din smartfon.....si introdu-le pe fiecare in slotul sau!
*Operatia se face doar cu smartfonul oprit complet!Posted Image

#4
jeolis

jeolis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,270
  • Înscris: 27.08.2007
Are garantie dar nu mai am cutia. E luat de la Telekom prin online. Am scos cartelele...leam sters un pic...bagat inapoi...rezultatul zero. Nici macar pinul cartelei nu il mai cere

Daca il aprind fara cartele zice Lipsa sim. Daca il aprind cu cartele zice Sim Necunoscut in meniul Manager cartela sim.

Deci practic ar citi cartelele dar nu intra in retea. Am incercat si cu un sim Digi si la fel. Dar daca ar citi cartela corect ar cere pinul cartelei

#5
jeolis

jeolis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,270
  • Înscris: 27.08.2007
Da. Observ că nu mă ajută nimeni. Ca urmare : am fost la service și mi s-a spus că a rămas fără IMEI. Ciudat. Așa deodată.  Dacă se rezolvă prin resoftare e ok, dacă nu îl pot arunca la gunoi.

#6
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,856
  • Înscris: 06.01.2008

View Postjeolis, on 16 octombrie 2017 - 09:37, said:

Ca urmare : am fost la service și mi s-a spus că a rămas fără IMEI. Ciudat. Așa deodată.
Asa-i ca te-a mancat undeva si ai incercat acum sau mai demult sa-i faci root sau sa-i bagi un ROM Custom? Posted Image

#7
jeolis

jeolis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,270
  • Înscris: 27.08.2007
Nu vai.nu s-a umblat deloc in el de la achizitie. Mai pot sa ii fac ceva sau il dau la gunoi?

#8
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,856
  • Înscris: 06.01.2008
Mai bine asteapta sa vezi ce reusesc cei de la service. Dar neaparat sa incerci ambele sim-uri daca iti spun ca l-au reparat, si sa verifici daca merg apelurile, sms-urile si conexiunea de date pe ambele cartele.

#9
jeolis

jeolis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,270
  • Înscris: 27.08.2007
Am fost la service si au zis ca nu poate sa ii mai faca nimic. Il pot arunca la gunoi.

#10
MariuSsss1

MariuSsss1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 150
  • Înscris: 08.02.2015
il poti trimite la garantie si fara cutia originala , adica chiar si fara cutie .

eu unu' asa am facut si am trimis un telefon fara cutie si nu am avut nicio problema .

doamna de acolo mi-a zis ca o sa fie o problema cu transpotul fara cutie dar na ...

#11
jeolis

jeolis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,270
  • Înscris: 27.08.2007
Pai aveam certificatul de garantie in cutie...nu aveau ce sa ii facă nici la garanție.  Dacă 2 service au spus ca nu se mai poate repara...oricum am dat comanda de un j7 2017 in locul lui.

#12
Bamis

Bamis

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 350
  • Înscris: 23.06.2005
Atunci problema nu este că nu ai cutia, ci că nu ai certificatul. Daca ai fi avut garanție valabilă, problema ar fi fost rezolvată în service într-un fel sau altul. O soluție era inclusiv înlocuirea terminalului.

#13
eduardo98

eduardo98

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 18.09.2017
Poti sa incerci sa ii dau o resetare din fabrica, apoi din butoane, poti sa incerci sa ii bagi alt soft, poate sa fie de la antena de pe placa de baza sau cititorul de sim, incearca-le pe rand pe toate mai intai resetarea, apoi sa-i bagi soft prin odin gasesti o multime de tutoriale pe youtube, iar apoi daca nu iti merge cu niciuna dintre cele 3 variante sa incerci sa te uiti pe youtube sa vezi cum e cu antena sau cu cititorul sim fiindca e foarte simplu sa-l schimbi tu singur, fara sa te mai duci la vrun service ca sa iti ia de 10 ori mai mult.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate