Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...
 Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 

Plex Media Server, Live TV in Romania, solutii de tip HDHomeRun

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
135 replies to this topic

#127
rodanny

rodanny

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,931
  • Înscris: 13.01.2004
Va salut, nu dati cu pietre...d.ar....

Nu inteleg..plex e un server de streaming? Daca da....poate fi folosit doar local? exclusiv?
Cum pot fi sigur ca ce am in librarie local nu este accesat si din exteriorul retelei de oricine altcineva?

Multumesc

#128
dba

dba

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,271
  • Înscris: 06.12.2006
Plex este un media server. De la continutul tau (local) la continut "free" sau contra cost online.
Folosesti remote access daca vrei sa partajezi continutul cu cei cunoscuti sau cand nu esti in locatie.
Setezi restrictii pentru continutul partajat.

#129
rodanny

rodanny

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,931
  • Înscris: 13.01.2004

View Postdba, on 15 iunie 2022 - 09:17, said:

Plex este un media server. De la continutul tau (local) la continut "free" sau contra cost online.
Folosesti remote access daca vrei sa partajezi continutul cu cei cunoscuti sau cand nu esti in locatie.
Setezi restrictii pentru continutul partajat.

Multumesc Dba, deci , pot face sa nu fie accesat din exteriorul retelei private. Intrebare...daca el are acces la continut "free" online, nu exista riscul ca cineva "iscusit" sa acceseze si invers chiar daca eu nu vreau sa partajez? Daca il tin local , mai pot accesa continut online?

#130
K-Bobby

K-Bobby

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,709
  • Înscris: 28.02.2010
Salut! Cum fac sa imi arate filmele salvate in plex pe laptop si pe aplicația de android tv. Sunt logat cu acelasi cont dar nu gasesc filmele salvate de pe laptop. Mulțumesc!

#131
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,277
  • Înscris: 22.07.2005
pai trebuie sa creezi o librarie din PLEX si apoi o sa le gasesti.
Fara librarie nu are de unde sa stie PLEX ca tu ai niste filme in computer si nici acces la orice nu are de unde sa aiba.

#132
wather

wather

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,381
  • Înscris: 09.05.2018
Salut , va rog frumos am nevoie si eu de un pic de ajutor in a gasi un document/fisier xml pentru rcs

Am un nvidia shield tv + hauppauge 1592 ( tv tuner usb dual ) si la configurarea din plex pentru Romania nu gasesc un fisier/document - xml pentru rcs
Astfel ca la scanare mi-a gasit 152 de prg tv , dar nu pot sa inchei configurarea din lipsa acestui fisier/document xml
Am incercat cu alte tari ( Germania/Spania ) insa nu are ca operatori in lista celor 2 tari rcs-ul si astfel din cele 156 de prg tv doar cateva concid cu lista de prg tv a rcs-ului
Cum trebuie sa procedez sau unde gasesc acel fisier/document , fiindca la setarea pe Romania am cvea de genul - /path/to/your/xmltv_file.xml - iar eu banuiesc ca trebuie sa inlocuiesc cu calea/directia catre fisierul/documentul in cauza
Sau exista pe undeva de descarcat acest fisier/document actualizat pentru rcs de luna/anul acesta

Multumesc anticipat de raspunsuri/idei

#133
wolfynwo

wolfynwo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,666
  • Înscris: 31.10.2013
Salut.
Am si eu urmatoarea problema: xteve ruleaza in truenas scale, tvheadend pe pi3/libreelec. Precizez ca lista m3u extrasa e cu user si pass. Totul ok pana sa ajung la plex.
Am introdus `datele` ok si nu vrea sa ruleze nimic.
In plex mi-a recunoscut xteve tunner automat si doar am mai introdus eu epg cu http://192.168.0.14:...xmltv/xteve.xml
PS: cum pot extrage o lista m3u fara user si pass? Cred ca asta ar fi problema din moment ce la accesarea fisierului xteve.m3u apare sa introduc user si pass in vlc/potplayer.
Atasat gasiti info.
Multumesc.

Attached Files



#134
wolfynwo

wolfynwo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,666
  • Înscris: 31.10.2013
Am reusit. Problema era ca eu atasam tunerul prin webportal si nu prin web server ...  dobitoc ce sa ii faci Posted Image

#135
marius2du

marius2du

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 471
  • Înscris: 09.12.2007

View PostTheNimda, on 05 februarie 2018 - 23:33, said:

Eu am reusit sa scanez canalele alegand la tara Ucraina. EPG-ul insa este praf pentru noi.
E cineva interesat sa "imprietenim" serverele Plex?

View Postiulian1980x, on 13 martie 2018 - 20:38, said:

Eu, adaugă-ma pe Facebook, Mic Iulian

Salut, Eu as fi interesat.

#136
Swerige

Swerige

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,526
  • Înscris: 09.01.2010
Bună seara. Rog un coleg care este la nivel avansat în utilizare Tvheadend.
Am scanat DVB-C Digi cablu și DVB-S HotBird 13E. În lista m3u îmi apar multe canale cu "name not set", unde am făcut ceva eronat?

Edited by Swerige, 09 December 2023 - 23:39.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate