Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Declaratie ca nu am venit.

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
tepesdanu

tepesdanu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 23.09.2017
Ma aflu in Italia si am nevoie sa primesc pensie de invaliditate , pentru asta trebuie sa prezint cetificat ca nu am venit  in Republica Moldova. Unde trebuie sa ma adresez pentru obtine acest certificat ..? Mersi anticipat.

#2
silesax

silesax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 47,162
  • Înscris: 15.10.2009
La fiscul vostru din moldova logic.

#3
argentum

argentum

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,400
  • Înscris: 25.05.2015
Vezi ca folosesti termeni diferiti: declaratie si certificat. Verifica ce ti se cere. Daca e declaratie si cine declara. Ca este foarte posibil ca tu sa fii «declaratorul», Ceea ce e si normal si toata declaratia sa fie o bucata de hartie unde declari ca nu ai avut venit din MD in perioada x-y

M,am lovit de ceva similar unde a tb sa declar venituri din ro, le,am declarat, semnat si aia a fost.

#4
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005

View Posttepesdanu, on 15 octombrie 2017 - 01:55, said:

trebuie sa prezint cetificat ca nu am venit  in Republica Moldova. Unde trebuie sa ma adresez pentru obtine acest certificat ..?

Du-te la autoritati sa te vada. Daca vad ca esti acolo, inseamna cu nu ai venit in Moldova. :D

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate