Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 Problema calculator

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Rfg crescut
 

Eroare disperata la internet

- - - - -
  • Please log in to reply
17 replies to this topic

#1
danstefan1996

danstefan1996

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 03.09.2013
Eroare “windows could not automatically detect this network's proxy settings “ am încercat toate variantele posibile și posibile
Am ruter nou de la digi model huawei HG8240H și ruterul meu personal asus rt-ac1200g+ am Windows 10 reinstalat de curând odata pe zi pică Internetul cu eroarea respectiva și am încercat sa fac in cmd toate comenzile dau restart tot eroarea aia apare și vreau sa rezolv problema cei de la digi nu asigura asistenta la așa ceva cu ruterul personal aveți vreo idee ?am urmat toate tutoriale
Am setările mod automate dar fără rezultat

#2
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
pt cunostinta mea, de ce ai legat router dupa router? la ce te ajuta?

#3
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,435
  • Înscris: 10.08.2005
O data pe zi cand Windows vrea update ?
Sau aleatoriu ?

#4
danstefan1996

danstefan1996

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 03.09.2013
Nu contează o data pe zi îmi apare nu are legătura cu Windows



Pentru ca ruterul de la rds e praf și nu vreau sa îl folosesc pe al lor...

eu am și Log la ruter dacă e îl atașez ideea e dacă dau restart de vreo 3-5ori își revine

#5
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,435
  • Înscris: 10.08.2005

 Dany_Darke, on 14 octombrie 2017 - 18:22, said:

pt cunostinta mea, de ce ai legat router dupa router? la ce te ajuta?
HG8240H este ONT-ul

#6
danstefan1996

danstefan1996

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 03.09.2013
acesta este log

Diagnostic rețea Windows Detalii editor

Probleme găsite
Windows could not automatically detect this network's proxy settingsWindows could not automatically detect this network's proxy settings Detectat Detectat
Contact your network administrator Terminat


Probleme găsite Detalii detecție

6 Windows could not automatically detect this network's proxy settings Detectat Detectat

Contact your network administrator Terminat

Windows could not automatically detect this network's proxy settings.


Detalii detecție Extindere

InformativJurnal diagnostice rețea
Nume fișier:  A6C5745A-8509-4FF3-84AB-04D0A3076DB2.Diagnose.0.etl

InformativAlte configurații și jurnale de rețea
Nume fișier:  NetworkConfiguration.cab

Informații colecție
Nume computer:  DESKTOP-09N8U4C
Versiune de Windows: 10.0
Arhitectură: x64
Ora: sâmbătă, 14 octombrie 2017 19:42:55

Detalii editor Extindere

Diagnostic rețea Windows
Detectează problemele cu conectivitatea în rețea.
Versiune pachet: 4.0
Editor: Microsoft Windows

Attached Files


Edited by danstefan1996, 14 October 2017 - 18:43.


#7
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014

 MarianG, on 14 octombrie 2017 - 18:28, said:

HG8240H este ONT-ul

da, greseala mea.

#8
iulian160380

iulian160380

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 426
  • Înscris: 20.09.2017

 Dany_Darke, on 14 octombrie 2017 - 18:22, said:

pt cunostinta mea, de ce ai legat router dupa router? la ce te ajuta?
... daca vroia sa foloseasca routerul lui trebuia sa bage ont-ul acela in bridge cu lan4 dupa Restore Default Configuration din meniu

Edited by Ravy, 21 October 2017 - 14:45.


#9
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,950
  • Înscris: 24.04.2013
Daca se plange de proxy, si cum nu cred ca ai nevoie de asa ceva, dezactiveaza-l explicit. ‘Control Panel’/ ‘Internet Options’/ tabul ‘Connections’/ butonul ‘LAN Settings’ si acolo debifeaza tot - 3 bife ce tin de proxy si script de configurare automata. (Bineinteles cu exceptia cazului ca AI nevoie de proxy din cine stie ce motiv, dar daca ar fi asa atunci ar trebui ca un administartor de retea sa iti fi dat si detaliile necesare.)

Edited by sags, 14 October 2017 - 18:57.


#10
danstefan1996

danstefan1996

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 03.09.2013
O sa las sa văd așa dacă mai pică rețeaua dimineata de-obicei la ora 6-9pica


Dar alta soluție ar fi? In caz de se întâmpla?

Edited by danstefan1996, 14 October 2017 - 19:07.


#11
radu2014

radu2014

    Settling down

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,484
  • Înscris: 04.10.2007
Windows 10 e mai ciudatel de felul sau, plus ca e flamand dupa o canexiune de internet ca, mnah, are nevoie sa trimita la centru toate log-urile.

#12
danstefan1996

danstefan1996

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 03.09.2013
Știu dar aveam o varianta de Windows 7 dar momentan nu o mai am ...și na Acu o folosesc pe asta


Dar este problema de la Windows eu zic ca am instalat wind de la 0 dar dacă pun wind 7 Creca o sa facă la fel

Edited by danstefan1996, 14 October 2017 - 19:10.


#13
Tehnicianul1970

Tehnicianul1970

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,509
  • Înscris: 09.11.2014
Iata ce-ti propun eu ca incercare de rezolvare:
- Suna la RDS si spune-le sa-ti puna routerul lor in BRIDGE. Resestezi routerul tau (DA,foarte important - reset la "blana", d'ala cu acu' bagat in orificiul de RESET si tinut apasat aproximativ 20 secunde,pana vezi ledurile stingandu-se si reaprinzandu-se),apoi reconfigurezi de la 0.
- Reverifici daca legatura este stabila.
Spune-mi (daca ai timp) dupa ce faci ce ti-am recomandat,daca problema s-a rezolvat.
NU este Windows 10 deloc "ciudatel"... eu il am pe 2 dintre laptopurile mele si merge brici. Daca te incalzeste cu ceva,acum iti scriu de pe Linux Mint si conexiunea mea este extrem de stabila.
Bine... ca o paranteza, eu am Internet UPC,router personal TP-Link si firmware DDWRT. Si... vreo 25 de ani electronica/IT/Telecomunicatii... acolo... sa fie!

#14
radu2014

radu2014

    Settling down

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,484
  • Înscris: 04.10.2007
Ciudatel in sensul ca au mutat setarile din Control Panel in interfata Computer settings si au mai adaugat o multime de "setari" legate de privacy, retea and shit.
Chestii ce in mod normal nu le intalneai la sistemele desktop. Cum ar fi de exemplu bifa pentru "metered connection" la WI-FI.

#15
danstefan1996

danstefan1996

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 03.09.2013
Momentan am făcut dezactivare l toate proxy și momentan nu a picat mai astept 2zile dacă nu pică îl las așa dacă pică aplic și varianta ta

#16
danstefan1996

danstefan1996

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 03.09.2013

 Tehnicianul1970, on 14 octombrie 2017 - 20:27, said:

Iata ce-ti propun eu ca incercare de rezolvare:
- Suna la RDS si spune-le sa-ti puna routerul lor in BRIDGE. Resestezi routerul tau (DA,foarte important - reset la "blana", d'ala cu acu' bagat in orificiul de RESET si tinut apasat aproximativ 20 secunde,pana vezi ledurile stingandu-se si reaprinzandu-se),apoi reconfigurezi de la 0.
- Reverifici daca legatura este stabila.
Spune-mi (daca ai timp) dupa ce faci ce ti-am recomandat,daca problema s-a rezolvat.
NU este Windows 10 deloc "ciudatel"... eu il am pe 2 dintre laptopurile mele si merge brici. Daca te incalzeste cu ceva,acum iti scriu de pe Linux Mint si conexiunea mea este extrem de stabila.
Bine... ca o paranteza, eu am Internet UPC,router personal TP-Link si firmware DDWRT. Si... vreo 25 de ani electronica/IT/Telecomunicatii... acolo... sa fie!
am revenit
Conexiunea la internet cica la ei este pe BRIDGE. acest ont doar asigura semnalul de la fibra la cablu nu are nici o influenta si a zis sa verific si setarile ruterului
O sa vina o echipa tehnica ca am deconectari a zis si nu ar trebui si sa verifice si fibra dar au mai venit de 3 ori

o sa revin cu update cand vin ei

#17
danstefan1996

danstefan1996

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 03.09.2013

 Tehnicianul1970, on 14 octombrie 2017 - 20:27, said:

Iata ce-ti propun eu ca incercare de rezolvare:
- Suna la RDS si spune-le sa-ti puna routerul lor in BRIDGE. Resestezi routerul tau (DA,foarte important - reset la "blana", d'ala cu acu' bagat in orificiul de RESET si tinut apasat aproximativ 20 secunde,pana vezi ledurile stingandu-se si reaprinzandu-se),apoi reconfigurezi de la 0.
- Reverifici daca legatura este stabila.
Spune-mi (daca ai timp) dupa ce faci ce ti-am recomandat,daca problema s-a rezolvat.
NU este Windows 10 deloc "ciudatel"... eu il am pe 2 dintre laptopurile mele si merge brici. Daca te incalzeste cu ceva,acum iti scriu de pe Linux Mint si conexiunea mea este extrem de stabila.
Bine... ca o paranteza, eu am Internet UPC,router personal TP-Link si firmware DDWRT. Si... vreo 25 de ani electronica/IT/Telecomunicatii... acolo... sa fie!

A venit si tehnicianul la locatie si cica sa inchid firewall de la rutar ca se bate in cap cu cel din windous
mare scofala nu a facut ... oricum problema tot o am in momentul de fata

#18
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,223
  • Înscris: 05.01.2006
Salut,

Încearcă resetare router la default pe care să setezi doar pppoe user/pass și NIMIC altceva.
p.s. cum te legi la router? Pe cablu sau wireless?

Baftă!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate