Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

ajutor
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

cibernetica statistica si informatica economica bucuresti

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
astf123

astf123

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 225
  • Înscris: 11.10.2017
Salutare.As vrea si eu cateva informatii despre facultatea de mai sus:
1.)merita sa fac aceasta facultate pentru o posibila cariera in IT?(argumentati).
2.)Poti sa faci practica sau sa obtii un stagiu platit inca din timpul facultatii la o firma de IT?(argumentati).
3.)Se studiaza informatica la un nivel avansat?(argumentati).
4.)Se face fizica la aceasta facultate?(daca da argumentati).
p.s.:Intrebariile pe care vi le am adresat le pun, pentru ca n am gasit nicaieri pe site ul de admitere(sau altundeva),raspunsuriile la ele.

Edited by astf123, 14 October 2017 - 16:20.


#2
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,596
  • Înscris: 30.07.2003
Ai materiile de studiu pe site la ei, nu faci fizica. Si vezi ca sunt trei specializari, doar informatica economica are legatura mai multa cu programarea decat restul. Eu as prefera Informatica de la Unibuc sau Calculatoare de la UPB (daca vorbim de Bucuresti), cum nu as merge la munca in timpul studiilor, imi va iesi pe nas toata viata, acum e timpul pt. mult studiu (nu doar din cursurile facultatii), altadata nu mai pup pe banii altora sa stau sa invat in tihna. Diploma e buna daca vrei programare peste un sistem de operare, asa ca restul depinde numai de dorinta ta (nu doar declarata).

Edited by neagu_laurentiu, 14 October 2017 - 17:41.


#3
RomeoM

RomeoM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 562
  • Înscris: 02.12.2010
La licenta:

http://www.csie.ase....atica-economica
http://www.csie.ase....etica-economica

La master:

http://ie.ase.ro/curricula.html#
http://cib.ase.ro/index.php/curricula

si pt celelalte 4 specializatri cauta detalii: http://www.csie.ase.ro/masterat

Edited by RomeoM, 14 October 2017 - 21:05.


#4
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003

View Postastf123, on 14 octombrie 2017 - 16:18, said:

Salutare.As vrea si eu cateva informatii despre facultatea de mai sus:
1.)merita sa fac aceasta facultate pentru o posibila cariera in IT?(argumentati).
2.)Poti sa faci practica sau sa obtii un stagiu platit inca din timpul facultatii la o firma de IT?(argumentati).
3.)Se studiaza informatica la un nivel avansat?(argumentati).
4.)Se face fizica la aceasta facultate?(daca da argumentati).
p.s.:Intrebariile pe care vi le am adresat le pun, pentru ca n am gasit nicaieri pe site ul de admitere(sau altundeva),raspunsuriile la ele.

1. Da - inveti destule chestii utile, dar nu te baza doar pe ele. Mai ai de invatat destul si pe langa.
2. Da - IBM, Oracle, Microsoft si multi altii fac chestii de genul.
3. Relativ - "informatica" e un domeniu suficient de vast ca sa nu il poti acopei la nivel avansat integral vreodata. Anumite aspecte, da, se studiaza la nivel avansat.
4. Nu

#5
javaEEDevOps

javaEEDevOps

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 407
  • Înscris: 15.09.2017

View PostdanX, on 15 octombrie 2017 - 07:31, said:

2. Da - IBM, Oracle, Microsoft si multi altii fac chestii de genul.
Aha, support level 3 de noapte sa-ti iasa ochii pe nas si te plateste la nivel de maturator.

#6
elef

elef

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,666
  • Înscris: 03.10.2014

View PostjavaEEDevOps, on 15 octombrie 2017 - 08:41, said:

Aha, support level 3 de noapte sa-ti iasa ochii pe nas si te plateste la nivel de maturator.
Cunosc destule persoane care in internship au fost pe dev sau pe test - multe  au ales sa continue ... Salariile sunt mici, dar merita fiindca e o experienta care se adauga in CV - nu prea cred ca te angajeaza cineva daca spui ca te recomanda vocea si talentul tau.
Asa ca nu mai debita tampenii...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate