Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Campanie/Petitie - noua lege acce...

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?
 Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...

Ditra 25
 Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 

Discount SIF-uri

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
yeahursu

yeahursu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 14.10.2017
Isi mai aminteste cineva la ce discounturi se tranzactionau sif-urile si fp inainte de criza din 2008? Daca da la ce procent se ridicau acele discounturi?

#2
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,118
  • Înscris: 10.07.2013
Iata evolutia actiunilor/ dividendelor la Sif 4 Muntenia: https://www.tradevil...-SIF4/dividende

Edited by xmanyacs77, 14 October 2017 - 15:50.


#3
yeahursu

yeahursu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 14.10.2017

View Postxmanyacs77, on 14 octombrie 2017 - 15:49, said:

Iata evolutia actiunilor/ dividendelor la Sif 4 Muntenia: https://www.tradevil...-SIF4/dividende

Datele astea se gasesc si pe bvb.ro. Ceea ce ma intereseaza pe mn e diferenta intre NAV si pretul de tranzactionare inainte de 2008.
Daca ai gasi datele astea ar fi excelent.

#4
yndy

yndy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,447
  • Înscris: 17.05.2010
Salut aparitia unei intrebari care nu are legatura cu criptomonezi.  Din pacate nu am raspunsul, posibil sa fie gasit citind rapoartele de pe website-urile SIF-urilor in corelatie cu cifrele de pe bvb.ro.

#5
yeahursu

yeahursu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 14.10.2017

View Postyndy, on 17 octombrie 2017 - 03:33, said:

Salut aparitia unei intrebari care nu are legatura cu criptomonezi.  Din pacate nu am raspunsul, posibil sa fie gasit citind rapoartele de pe website-urile SIF-urilor in corelatie cu cifrele de pe bvb.ro.
Am incercat acum ceva vreme ceea ce sugerezi. Din pacate la vremea aceea piata BVB nu era reglementata ca in ziua de astazi, informatiile pe care sif-urile le faceau publice erau limitate la bilant si portofoliu.
Din pacate bvb nu e un elefant ca morningstar, imi e imposibil sa gasesc date despre tranzactionare care ca sa fie mai vechi de 3 ani...

Am incercat si o cautare pe google setand data in perioada aceea dar din pacate informatiile sunt foarte limitate.

Edited by yeahursu, 31 October 2017 - 03:41.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate