Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Articole/interviuri fotografi romani

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
dragosholban

dragosholban

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 22.03.2006
Salut! Am lansat un nou site cu articole despre fotografi din Romania, atat incepatori cat si avansati: https://bestphotos.ro

Sper sa strang cat mai multe articole interesante cu timpul, momentan public doar unul pe saptamana. Daca stiti pe cineva despre care ati dori sa cititi, sau daca va pasioneaza fotografia si vreti sa impartasiti din experienta voastra, lasati un mesaj si incercam sa scriem impreuna despre acest lucru. Multumesc!

#2
dragosholban

dragosholban

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 22.03.2006
Beni Aron, din Sibiu, are 20 de ani și este pasionat de fotografie. Poți afla mai multe despre el in articolul publicat pe site: https://bestphotos.r...rafia-de-nunta/

#3
dragosholban

dragosholban

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 22.03.2006
A început cu o compactă de la Fuji în 2007 și a ajuns astăzi la full frame de la Canon. Aurel Paduraru iubeste fotografia de peisaj, portrete și wildlife. Un nou articol pe site: https://bestphotos.r...te-si-wildlife/

#4
DSops

DSops

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,516
  • Înscris: 10.05.2007
Salut initiativa, dar cred ca ar fi la fel de util pentru tinerii fotografi sa se inscrie pe acest forum, unde, in afara de mici postari pe langa topice, inerente oricarui forum, ar putea primi opinii pertinente si ar fi in interiorul unei competitii reale intre cei care posteaza. Acest forum are vizibilitate destul de mare, iar aprecierile critice sunt de multe ori necrutatoare, ceea ce ajuta infinit mai mult fotograful, decat  dulcegariile de pe FB sau altele din aceeasi categorie.

#5
crokodilu

crokodilu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,906
  • Înscris: 28.12.2006

View PostDSops, on 21 octombrie 2017 - 19:06, said:

decat  dulcegariile de pe FB sau altele din aceeasi categorie.
Dece sa se complice?
..We enjoy the comfort of opinion without the discomfort of thought..

#6
dragosholban

dragosholban

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 22.03.2006
Eu, prin site-ul mai sus mentionat, vreau sa expun experientele celor pasionati de fotografie, atat incepatori cat si profesionisti. Nu stiu, mie mi se pare interesant de aflat cum au evoluat alti "colegi" fotografi, ce le place si ce nu, ce aparatura folosesc, etc.

Ca pasionat de fotografie, mie imi place sa citesc astfel de lucruri, sper sa nu fiu singurul Posted Image Daca aveti sfaturi, injuraturi, va rog... M-ar ajuta foarte mult sa stiu ce parere are "publicul" Posted Image

Edited by dragosholban, 23 October 2017 - 15:26.


#7
DSops

DSops

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,516
  • Înscris: 10.05.2007
Pentru ca nu vad reactii din partea altora, voi expune eu un punct de vedere. Nu vreau sa te descurajez, initiativa este frumoasa, dar cam atat. Din cate intuiesc eu, nu ai nici forta, nici priceperea de a aduna informatii suficient de valoroase care sa o impuna in mediul online.

#8
dragosholban

dragosholban

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 22.03.2006
E adevarat, nu am nici forta, nici priceperea pentru a impune aceasta platforma in mediul online. Dar nu vad de ce ar fi asta un impediment... Eu sper ca platforma sa creasca fara mari investitii financiare (prespun ca asta inseamna "forta"), iar priceperea vine cu timpul... Daca toti ar gandi ca nu au nici forta si nici pricepere probabil multe platforme din online nu ar exista astazi :)

Tot ce imi doresc e sa ofer informatii pe placul pasionatilor de fotografie si sa atrag si pe altii in a face acest lucru, forta si priceperea sper sa vina cu timpul :)

#9
crokodilu

crokodilu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,906
  • Înscris: 28.12.2006

Quote

Eu sper ca platforma sa creasca fara mari investitii financiare (prespun ca asta inseamna "forta")
Nu neaparat, financiarul nu e neaparat totul. E ca'n fotografie, echipamentul nu inseamna neaparat forta, dar are si el contributia lui intre 0.001 si 99.999%.

Edited by crokodilu, 24 October 2017 - 16:51.


#10
DSops

DSops

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,516
  • Înscris: 10.05.2007
Nu m-am referit la forta materiala, ci la propria vizibilitate si performanta in domeniu, care pot recomanda sau nu articolele, opiniile, pot aduce cititori. Ar fi excelent sa poti creste odata cu site-ul, dar daca nu ai suficienti vizitatori acesta nu devine vizibil, iar daca nu e vizibil, nu ai vizitatori. Este greu sa spargi cercul si asta nu se face cu doua articole soft, ci cu multa munca inainte de lansare, pentru a iesi brusc pe piata cu ceva interesant, apoi si mai multa munca pentru a perpetua interesul. Opinia mea.

#11
dragosholban

dragosholban

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 22.03.2006
Inteleg. Initial am crezut ca te referi la bani Posted Image

Ai dreptate nu sunt un profesionist, nici macar un bun amator... doar un pasionat aflat la inceput de drum. Am evitat sa-mi expun opiniile in articolele scrise, tot ce a fost publicat pana acum reprezinta ceea ce au avut de spus persoanele prezentate, opinii inca nu pot sa emit, mai am pana acolo Posted Image

Dar ideea mea nu este de a-mi da cu parerea ci de a prezenta povestoa altor pasionati in speranta ca va fi de interes si de ajutor pentru altii ca  mine. O sa vedem cum si daca va evolua.

Intre timp am mai publicat un articol, despre Alex Pasarelu: https://bestphotos.r...creez-amintiri/

Edited by dragosholban, 25 October 2017 - 07:56.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate