Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...
 casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 

Despre taxe

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
c0szu

c0szu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 11.08.2015
Salut,mi-am facut si eu un cont la Unibet.Ideea e ca sunt student si dau rar pe acasa si am aflat ca pot primi ceva plic de la ANAF cu privire la impozitul de pe pariuri.Am facut o depunere de 25 de lei si momentan nu am retras nimic,mai am vreo 20 lei in cont.Nu vreau sa-mi ingrijorez parintii sau sa creada ca m-am apucat de jocuri de noroc sau altele.Cum si in ce circumstante se trimite acel plic?

#2
cdsoft

cdsoft

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,343
  • Înscris: 03.11.2016
Cand o sa ai castiguri, retrageri.
Daca lasi banii acolo neatinsi sau pierzi banii nu primesti nimic.

#3
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View Postc0szu, on 13 octombrie 2017 - 13:15, said:

Nu vreau sa-mi ingrijorez parintii sau sa creada ca m-am apucat de jocuri de noroc sau altele.Cum si in ce circumstante se trimite acel plic?

Bine ai venit pe calea pierzaniei! E bine ca ai inceput de tanar, altfle ajungi la 50 de ani cu regrete ca a trecut viata pe langa tine, fara sa ti-o poti juca la ruleta.
Pentru toate sumele pe care le retragi (castigurile) va trebui sa depui anul viitor, pana in mai, o declaratie de venituri.  Apoi iti va veni pana prin septembrie 2018 plicul de la ANAF cu impozitul pe castigurile din invartit ruleta.

Edited by rosix, 13 October 2017 - 13:26.


#4
karapok

karapok

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,182
  • Înscris: 07.08.2017

View Postrosix, on 13 octombrie 2017 - 13:25, said:

Bine ai venit pe calea pierzaniei! E bine ca ai inceput de tanar, altfle ajungi la 50 de ani cu regrete ca a trecut viata pe langa tine, fara sa ti-o poti juca la ruleta.
Pentru toate sumele pe care le retragi (castigurile) va trebui sa depui anul viitor, pana in mai, o declaratie de venituri.  Apoi iti va veni pana prin septembrie 2018 plicul de la ANAF cu impozitul pe castigurile din invartit ruleta.

Eu as zice ca nu trebuie sa depuna nimic, stiam ca la jocurile de noroc toate impozitele se opresc la sursa, poate cei mai experimentati sa ne spuna mai multe, eu nu practic aceste jocuri, dar imi amintesc de la LOTO, castigatorul nu ia toti banii, deja statul isi trage partea inaintea lui

#5
cdsoft

cdsoft

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,343
  • Înscris: 03.11.2016
La astea online nu se face retinere la sursa.
La LOTO da, e retinere la sursa.
Se vrea sa se faca la sursa si ar trebui sa se faca la sursa, dar jucatorii din piata fac presiuni sa nu se faca, cu speranta ca raman cu bani mai multi in buzunar :D

#6
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View Postkarapok, on 13 octombrie 2017 - 13:42, said:

Eu as zice ca nu trebuie sa depuna nimic, stiam ca la jocurile de noroc toate impozitele se opresc la sursa

Te inseli amice.. numai la agentiile stradale se opresc la sursa, la alea online depui declaratie de venituri din pariuri... la ANAF (declaratia 200 pana la 25 mai 2018).

Edited by rosix, 13 October 2017 - 14:03.


#7
c0szu

c0szu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 11.08.2015
Am pus  un singur bilet cu meciuri din fotbal,nu ma apuc de jucat la ruleta sau alte nebunii.Deci teoretic daca nu retrag nimic nu are ce sa-mi vina acasa,nu?

Edited by c0szu, 13 October 2017 - 14:46.


#8
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View Postc0szu, on 13 octombrie 2017 - 14:41, said:

Am pus  un singur bilet cu meciuri din fotbal,nu ma apuc de jucat la ruleta sau alte nebunii.Deci teoretic daca nu retrag nimic nu are ce sa-mi vina acasa,nu?

Daca nu retragi, nu iti vine nimic acasa, nu e logic?

#9
c0szu

c0szu

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 11.08.2015

View Postrosix, on 13 octombrie 2017 - 15:01, said:


Daca nu retragi, nu iti vine nimic acasa, nu e logic?
da,pare logic,dar ma gandeam ca trimite formularul tuturor celor care joaca pe site,indiferent daca retrag sau nu.

#10
cdsoft

cdsoft

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,343
  • Înscris: 03.11.2016
Asa ar trebui, sa trimita la toti sa ii informeze ca vor avea de plata si care e procedura.
Din nefericire traim in Romania unde cetateanul nu trebuie informat si indrumat.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate