Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

Modalitati plata rata credit BT

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1
istrate01

istrate01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 997
  • Înscris: 18.06.2012
am un credit la transilvania si agentia din orasul meu sa inchis,cum pot plati fara a merge in alt oras unde exista sucursala,mentionez ca nu am card la ei

#2
bv01

bv01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,113
  • Înscris: 06.12.2012
Online banking....??

#3
istrate01

istrate01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 997
  • Înscris: 18.06.2012
nu le am cu astea spunetimi va rog cum pot plati numerar

#4
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,521
  • Înscris: 05.06.2009
mai bine suni la relatii cu clientii, sa afli exact cum trebuie sa procedezi.
https://www.bancatra...nia.ro/contact/
sau, daca ai un prieten cu cont la transilvania si internet banking, il rogi pe el sa-ti plateasca rata on-line din contul lui, iar tu ii dai banii, numerar, in fiecare luna.

#5
danvlas

danvlas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,118
  • Înscris: 04.06.2009
Iti faci un cont curent la orice alta banca si faci ordin de plata la sediul lor in favoarea BT. O sa ai niste costuri suplimentare.

#6
istrate01

istrate01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 997
  • Înscris: 18.06.2012
nu stau sa fac conturi la alte banci sa ma complic,la aparate gen atmsau altceva nu merge?

#7
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,521
  • Înscris: 05.06.2009
sau iti faci cont curent la alta banca, iti achizitionezi si on-line banking si transferi rata din contul tau, in contul de la transilvania, in care achitai numerar rata lunara. dar trebuie sa faci asta minim cu 1-2 zile lucratoare inainte, sa se poata procesa si transfera banii intre cele doua banci.
exista la unele banci serviciu gen fix-pay, la o data stabilita de tine, banca transfera automat din contul tau curent, o suma stabilita de tine, intr-un cont pe care il indici tu - in acest caz cel din BT.

#8
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
De ce nu suni la banca sa-ti ofere o solutie?

Ce banci mai ai langa tine? Ar fi o solutie sa faci o refinantare cu o banca cu agentie la tine in localitate.

#9
istrate01

istrate01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 997
  • Înscris: 18.06.2012
repet nu fac cont la alte banci,o sa sun azi la ei sa vad ce optiuni am,va multumesc

#10
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016

 istrate01, on 13 octombrie 2017 - 09:44, said:

am un credit la transilvania si agentia din orasul meu sa inchis,cum pot plati fara a merge in alt oras unde exista sucursala,mentionez ca nu am card la ei
La "kiosk-urile" din Supermarket-uri !
Cauti unul ce are incasare credit Transilvania si platesti acolo, iar chitanta o pastrezi.

p.s.:
in Bucuresti am vazut o banca Transilvania cu bancomat pt. scos banii si platit rate intr-o anticameră (sau antecameră ?) deschisa 24/7 !
[ https://s1.postimg.org/5ku4qa853j/banca-transilvania-office.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#11
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,521
  • Înscris: 05.06.2009
intrebare : in afara de creditul la aceasta banca, ai si cont curent, tot la BT, in care incasezi salariul ? cu alte cuvinte, cum si unde incasezi veniturile din care iti platesti rata la credit ?

#12
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
@istrate01, daca nu ai card bancar la Transilvania esti nevoit sa cauti un kiosk in Supermarket-uri ce incaseaza ratele la aceasta banca.

#13
istrate01

istrate01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 997
  • Înscris: 18.06.2012
e un aparat  gen la magazinul profi de la mine din localitate la care platesc numerar abonamentul la telefonia mobila,se poate plati la acela si cum..

#14
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,521
  • Înscris: 05.06.2009
suna la relatii cu clientii BT...pana acum, daca sunai, aveai deja raspunsul...

#15
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016

 istrate01, on 13 octombrie 2017 - 10:19, said:

e un aparat  gen la magazinul profi de la mine din localitate la care platesc numerar abonamentul la telefonia mobila,se poate plati la acela si cum..
Exact ! la aparatul ala cauti in meniu ceva de genu "rate/credit Transilvania".
Iintri acolo si trebuie sa introduci un cod client sau un nr. de contract, cand iti da unda verde sa bagi banii in aparat, introduci suma ce trebuie achitata si apoi astepti chitanta.

Exact cum achiti abonamentul la telefonia mobila !

#16
hunyadev

hunyadev

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 13.10.2017
Cel mai bine e sa ii intrebi direct pe cei de la Transilvania

#17
istrate01

istrate01

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 997
  • Înscris: 18.06.2012
sunt la servici nu pot suna cand vreau dar in cursul zilei de astazi o sa sun sa intreb

#18
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,059
  • Înscris: 20.12.2007

 istrate01, on 13 octombrie 2017 - 09:44, said:

am un credit la transilvania si agentia din orasul meu sa inchis,cum pot plati fara a merge in alt oras unde exista sucursala,mentionez ca nu am card la ei
Du-te la OMV sau Petrom-uri mai mari si vezi ca au semn albastru cu plata rate, facturi. La fel Cora sau Carfur. Mai sunt automatele Zebra Pay si Rompay.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate