Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Internet fix prin fibra optica de la Vodafone

- - - - -
  • Please log in to reply
47 replies to this topic

#19
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Parca ai fost patit o data cu telefonia mobila de la Vodafone. Vrei sa experimentezi si internetul?

#20
brasoveanul

brasoveanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,128
  • Înscris: 16.10.2006
Nu, sunt doar curios, atat. :)

#21
LunaCrystal

LunaCrystal

    Clubbing is life!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,500
  • Înscris: 20.10.2006

View PostDanosul, on 15 octombrie 2017 - 08:36, said:

Poate îi preia pe cei de la UPC, puțin probabil totuși, dar cum am mai zis UPC-ul nu poate oferi 1Gigabit, nu are fibra decât pana în nodurile  optice, de acolo au coaxial pana la utilizatori.
Se poate oferi gigabit si peste gigabit si pe coaxial.

#22
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,075
  • Înscris: 04.10.2005
Am vazut reclama cu 1gbps de la vdf... ofera la pf?

#23
brasoveanul

brasoveanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,128
  • Înscris: 16.10.2006
Deocamdata, se pare ca nu.

#24
khristian78

khristian78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,075
  • Înscris: 04.10.2005
Mda... am vazut la ei pe website... reclama cred ca-i pt firmele mici... vor sa le atraga si pe ele, ca pt cele mari ofera demult...

#25
vafro

vafro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 659
  • Înscris: 26.02.2014
Din pacate e foarte redusa infrastructura, doar in marile orase si nu acoperite complet. Am facut o cerere pentru o pensiune care nu e in centrul orasului, e mai la periferie, agentul a zis ca nu sunt sanse de fibra nici in 5 ani, deocamdata dau net la firmele care se afla la cel mult 100 m de reteaua lor. Dupa ce se amortizeaza cheltuiala pe infrastructura actuala se vor extinde dar e de lunga durata!

#26
brasoveanul

brasoveanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,128
  • Înscris: 16.10.2006
Daca este asa, reclama este oarecum nesincera, ei spun ca acopera resedintele de judet si orasele mari.

#27
guest36

guest36

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 328
  • Înscris: 18.04.2014
Daca ar plusa si Vodafone cu fibra ar fi ceva...nu e mare lucru..se poate oferi fibra si in rural deoarece cam peste tot unde au 4G au si fibra..iar de acolo pot sa extinda reteaua..daca nu e numai pentru firme..asta e..depinde si de preturi..zona urbana e saturata..nu poti sa te bagi peste RDS si Telekom..singura lor sansa este prin rural..

#28
mariusr1976

mariusr1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,425
  • Înscris: 26.04.2016

View Postbrasoveanul, on 16 octombrie 2017 - 20:54, said:

Daca este asa, reclama este oarecum nesincera, ei spun ca acopera resedintele de judet si orasele mari.
Dar cand a fost aceasta companie sincera?

#29
vafro

vafro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 659
  • Înscris: 26.02.2014
Nu am inteles managmentul firmelor de cablu si internet, unde sunt deja 3 provideri hop si eu al 4-lea. Unde nu e niciun provider faci cerere si te refuza toti, nu avem acoperire, asteptam pe Sfantul Duh sa faca o extindere, ca noi sa incasam doar pretul pe abonament fara sa facem cheltuieli in infrastructura, ne intereaza doar profitul. Si uite asa tii firma cu un stick 4G si trimiti oamenii acasa cand se termina traficul de date dupa 2 saptamani sau le zici la angajati sa vina cu netul de acasa!

Edited by vafro, 19 October 2017 - 22:20.


#30
stefanelul2000

stefanelul2000

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 10.02.2016
Fibra este disponibila pentru persoane juridice. Aceasta nu va fi oferita nicio data persoanelor fizice datorita costurilor mari ale echipamentelor. Ca si oferta, pe fibra in conditii optime se poate oferi pe la 45 de euro 1Gbps maxim cu 95Mbps simetric 99,9% uptime si in caz de defectiune 2 ore termen de remediere garantat.

Edited by stefanelul2000, 24 October 2017 - 20:53.


#31
vafro

vafro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 659
  • Înscris: 26.02.2014

View Poststefanelul2000, on 24 octombrie 2017 - 20:50, said:

Fibra este disponibila pentru persoane juridice. Aceasta nu va fi oferita nicio data persoanelor fizice datorita costurilor mari ale echipamentelor. Ca si oferta, pe fibra in conditii optime se poate oferi pe la 45 de euro 1Gbps maxim cu 95Mbps simetric 99,9% uptime si in caz de defectiune 2 ore termen de remediere garantat.
Ofer si 500 euro, imi ajunge 95 mbps dar sa fie garantat 99,9%, vreun agent Vodafone pe aici? Platesc eu 10 km de fibra.

#32
stefanelul2000

stefanelul2000

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 10.02.2016

View Postvafro, on 25 octombrie 2017 - 01:31, said:

Ofer si 500 euro, imi ajunge 95 mbps dar sa fie garantat 99,9%, vreun agent Vodafone pe aici? Platesc eu 10 km de fibra.
Poți lua legătura cu un reprezentant persoane juridice. El iti poate spune mai multe despre serviciu. Atenție este 95mbps nu 95MB/s.

#33
vafro

vafro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 659
  • Înscris: 26.02.2014

View Poststefanelul2000, on 25 octombrie 2017 - 07:16, said:

Poți lua legătura cu un reprezentant persoane juridice. El iti poate spune mai multe despre serviciu. Atenție este 95mbps nu 95MB/s.
Am luat legatura cu un reprezentant, momentan nu se poate face nimic, nu exista acoperire in zona, se vor extinde dar treptat in urmatorii 10 ani. 95 mbps am scris si eu, asta inseamna vreo 11 MB/s.

#34
stefanelul2000

stefanelul2000

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 10.02.2016

View Postvafro, on 25 octombrie 2017 - 18:49, said:

Am luat legatura cu un reprezentant, momentan nu se poate face nimic, nu exista acoperire in zona, se vor extinde dar treptat in urmatorii 10 ani. 95 mbps am scris si eu, asta inseamna vreo 11 MB/s.
Ei mai lucrează și cu RDS pentru fibra. Dar nu peste tot funcționează, nici în centrul Brașovului nu au posibilitatea sa pună fibra, dar la mine durează mai puțin 1-2 luni.

#35
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,100
  • Înscris: 13.01.2013
http://www.zf.ro/bus...elekom-16787314

Vodafone îşi negociază accesul la reţeaua fixă a Telekom

#36
derick

derick

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 452
  • Înscris: 28.11.2007
Se pare ca vor sa intre tare pe acest segment,  firma unde lucrez eu o sa treaca toate sediile din tara pe fibra vodafone. Nu cunosc detalii despre preturi, poate ne zice cineva ce oferta au.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate