Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

Sfarsitul epocii Dragnea

* * * - - 5 votes
  • This topic is locked This topic is locked
142 replies to this topic

Poll: Ce va face Dragnea acum? (57 member(s) have cast votes)

Ce va face Dragnea acum?

  1. Se va retrage si se va preda la DNA (3 votes [5.26%] - View)

    Percentage of vote: 5.26%

  2. Fuge din tara (11 votes [19.30%] - View)

    Percentage of vote: 19.30%

  3. Face un pas inapoi sa se pregateasca pentru alegerile din 2020 (29 votes [50.88%] - View)

    Percentage of vote: 50.88%

  4. Il demite pe Tudose printr-o motiune de cenzura si il numeste pe Iliescu premier! (14 votes [24.56%] - View)

    Percentage of vote: 24.56%

Vote Guests cannot vote

#19
mariachi'

mariachi'

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 02.07.2007
Toata remanierea asta e praf in ochii beliti la TV... Va ramane tot PSD la putere, adica tot Dragnea... si vor ramane in vigoare toate aberatiile de legi pe care le-au dat pana acum, si inca vor mai da multe altele, pana vor instaura dictatura mult-visata....

#20
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,239
  • Înscris: 31.08.2006

View PostCris007, on 13 octombrie 2017 - 07:22, said:

Cica dupa ce au activat device-ul de bruiaj la sedinta, era unu in usa care transmitea biletele presei cu ce se intampla inauntru.

Senzatia de regizare mediatica e foarte puternica la ce s-a intamplat aseara.

Da, era bruiat beton totul. Atat de bruiat era, incat si la B1 TV, si la Realitatea TV, si probabil si la celelalte canale de stiri se primeau vesti fara numar, fara numar, din interiorul cuibului de viespi. Barem, Rares Bogdan transmitea in timp real ce se intampla in interior, chiar si gesturile pe care le faceau pesedistii. Cred ca stia si cand s-a dus fiecare din sediul PSD la WC. Tot "bruiajul" asta a fost o regie ieftina, tocmai ca sa atraga cat mai multe televiziuni. Astea au zis sarut-mana, ca au facut si ele un pic de rating ca sa aiba niste maruntis de salarii, si uite asa, toata lumea a fost multumita: pesedistii ca au focalizat atentia mass-media, televiziunile ca au facut ceva rating, iar poporul ca a avut inca o zi de circ in Romania. Azi cica ar continua circul, asa ca din nou, toata lumea pe baricade ! Vizionare placuta !

#21
86-APP

86-APP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,278
  • Înscris: 01.03.2017
A început să se " fumeze " in poiana ?
Asta se cheamă "sondaj "???

#22
Jammalan-the-Prophet

Jammalan-the-Prophet

    Legendary

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,140
  • Înscris: 17.05.2016

View Postradumiki, on 13 octombrie 2017 - 07:09, said:

Era clar ca s-au inteles toti membri CEx ce sa declare presei (publicului) la iesire.

Da, brusc toti vroiau sa demisioneze.
Inainte le pica proteza de cat de tare tineau de post acum e o placere pentru ei sa isi dea demisia.

Quote

Eu nu ma joc cu demisia si sunt ferma cand am luat o decizie. Eu iubesc aceasta tara si demnitate este ceea ce ne ramane pana la urma.
Imi iau ban daca comentez ce a zis asta....Posted Image Posted Image

#23
madagascar123

madagascar123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,797
  • Înscris: 12.03.2017

View Postkirkik, on 13 octombrie 2017 - 01:43, said:

Dictatorul mustacios de Teleorman  a cazut in aceasta seara!
Ramas fara autoritate asupra guvernului, putem spune ca si-a pierdut puterea.
Remanierea celor trei ministri reprezinta declinul PSD.
Analiză CTP: ”S-a încheiat epoca Liviu Dragnea dacă toate cererile de remaniere sunt acceptate” - Stirileprotv.ro
CTP, verdict exploziv: "Asistăm la sfârşitul domnului Dragnea, se vroia caricatura lui Ceaușescu" | REALITATEA .NET



E o chestiune de cateva saptamani cat va mai sta guvernul Tudose la Palatul Victoriei.

Oricum ar fi, putem spune cu usurare ca epoca Dragnea s-a incheiat!

La cat de tendentioase sunt raspunsurile ( variantele de raspuns ) , marea majoritate a postacilor nu prea are ce vota .

Pe cale de consecinta , oamenii normali la cap merg la vot civilizat pentru a vota liber .

#24
Cris007

Cris007

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 52,723
  • Înscris: 06.08.2004
@fansat
Tu nu auzi ca era unu la intrare care dadea biletele la presa? Era bruiaj dar Dragnea personal controla si dirija ce afla presa.

Edited by Cris007, 13 October 2017 - 07:56.


#25
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,239
  • Înscris: 31.08.2006

View PostCris007, on 13 octombrie 2017 - 07:56, said:

@fansat
Tu nu auzi ca era unu la intrare care dadea biletele la presa? Era bruiaj dar Dragnea personal controla si dirija ce afla presa.

  Da, citisem ce ai postat.

#26
puiu72

puiu72

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,941
  • Înscris: 03.02.2007

View Post86-APP, on 13 octombrie 2017 - 07:51, said:

A început să se " fumeze " in poiana ?
Asta se cheamă "sondaj "???
pe aia de "fumeaza" ii gasesti la conducerea psd. ce ai inteles din ultimele lor "realizari" politice?

#27
86-APP

86-APP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,278
  • Înscris: 01.03.2017
Mulțumesc, de aia știam .. nu știam de "ăștia".
Care realizări ? Crezi că în afară forumului asta amuzant , mă doare la bascheți de careva ?
Singura mea grija este să-mi intre capital în portofel sa pot trai cum îmi place și sa pot ride de fraieri..

#28
codesmm

codesmm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,022
  • Înscris: 17.11.2015
Dragnea se foloseste de partid si de pozitia lui in partid doar pentru a-si rezolva interesele personale si a gastii lui. Numirile in functii inalte le-a facut pentru a-i rasplati pe cei care i-au fost devotati/obedienti si s-au implicat in rezolvarea intereselor lui Dragnea, s-au care i-au promis obedienta totala. Dar, odata ajunsi in functii (Grindeanu, Tudose) si-au dat seama de penibilitatea de a fi in functia respectiva, dar deciziile sa sa le ia altul (Dragnea). Au suportat cat au suportat si au hotarat ca nu se poate asa, sa fie ei raspunzatori pentru deciziile luate de Dragnea in scopul de a-si face jocul si au spus "stop joc". Vom vedea in timp daca Tudose nu va avea soarta lui Grindeanu, fiindca PSD este un partid care lasa totul pe mana liderului de partid.

#29
Alucard

Alucard

    Steven Hyde

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,186
  • Înscris: 20.04.2004
Ori e prost ingramadit ori super jmecher. Se poate sa fi gandit toate chestiile astea dinainte, adica sa scoata pe cineva la inaintare si dupa "remanieri" si "motiuni" sa lase pe cine trebuie.
Dar inclin sa cred ca e prost ingramadit... Cand a propus-o pe Shaideh pt prim ministru a fost respinsa din start. Si nu cred ca avea pe Grindeanu in maneca. La fel se repeta povestea, dat Grindeanu jos si pus pe Tudose. Pacat de noi, astia pusi PM au o brusca relevatie, schimb de caracter, crestere bursca in sistemul valori personale si coloana vertebrala.
O sa puna alte "papusi" dar de data asta muuuult mai docile, intre timp, o sa dea legi sa se poata pisa pe toti (ca de, e la guvernare majoritar) si sa aiba super imunitate si probabil sa devina urmatorul presedinte.

#30
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Faptul ca toata lumea si-a dat seama ca e o facatura televizata, arata ca tara asta nu e totusi plina de prosti. Pacat ca e letargie, nu iese lumea in strada, ca daca ar fi iesit, Dragnea era pa-pa de mult.
Din punctul meu de vedere, guvernul Tudose trebuia sa-si dea demisia in bloc imediat ce a fost reintrodusa acciza la carburanti, ca reparatie morala fata de prostii care au votat cu ambele maini pesede.

#31
madagascar123

madagascar123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,797
  • Înscris: 12.03.2017

View Postrosix, on 13 octombrie 2017 - 08:32, said:

Faptul ca toata lumea si-a dat seama ca e o facatura televizata, arata ca tara asta nu e totusi plina de prosti. Pacat ca e letargie, nu iese lumea in strada, ca daca ar fi iesit, Dragnea era pa-pa de mult.
Din punctul meu de vedere, guvernul Tudose trebuia sa-si dea demisia in bloc imediat ce a fost reintrodusa acciza la carburanti, ca reparatie morala fata de prostii care au votat cu ambele maini pesede.

Inca e prea cald  , si nu au sosit inca ordinele

Inca mai asteptam

Edited by madagascar123, 13 October 2017 - 08:36.


#32
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postvitas, on 13 octombrie 2017 - 03:26, said:

Foarte interesant Posted Image Prevad o prezenta record la vot , de 30% maxim , la urmatoarele alegeri .
Exact. PSD va fi votat cu o unanimitate de 29%, restul de 1% uitându-şi ochelarii acasă.
Nu pot răspunde la sondaj din cauza faptului că ultimul punct nu este scris corect:
"Il demite pe Tudose printr-o motiune de cenzura si o numeste pe Firea premier!"

#33
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,966
  • Înscris: 18.09.2008

View Postradumiki, on 13 octombrie 2017 - 07:09, said:

Era clar ca s-au inteles toti membri CEx ce sa declare presei (publicului) la iesire.

Ma gândesc, cum ar fi oare să apară niște stenograme "pe surse", sau chiar înregistrări audio ale ședinței de ieri noapte?

#34
stormlord

stormlord

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,869
  • Înscris: 20.07.2006

View PostCris007, on 13 octombrie 2017 - 07:30, said:

Eu vreau sa stiu daca Tudorel mai sesizeaza CCR pe Belina sa le salveze pe doamne.
Nu. Va fi uitata cestiunea. De altfel, Tudorel joaca la doua capete, inca de la caderea guvernului Grindeanu, PSD l-a cam pierdut din mana, a ratat ocazia sa-i dea o functie importanta in partid.

#35
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Şi în timpul ăsta, opoziţie... canci. Bine că are talent la scris, pe Facebook, Clothilde Armand.

#36
madagascar123

madagascar123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,797
  • Înscris: 12.03.2017

View PostPSC, on 13 octombrie 2017 - 08:42, said:

Şi în timpul ăsta, opoziţie... canci. Bine că are talent la scris, pe Facebook, Clothilde Armand.


La cat a furat , era mai sigur si normal sa adopte politica strutului

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate