Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 

Anvelope iarna 205/60/r16

- - - - -
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#37
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015
Ce gume clasa A ti s-au dezintegrat? N-am avut probleme de genul asta cu gume performante de la firme bune.
Decat niste plastice care tin 80k km si care nu se dezintegreaza nici macar cand pierzi aderenta si faci accident, mai bine niste gume bune cu care rulezi in siguranta 50K km.

#38
alexx22

alexx22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 15.03.2006
Eu am Nokia WR D4 205/60/16 si sunt f multumit de ele. Aleg anvelopele sa aiba clasa A la franarea pe ud consider ca e f important. Anvelopele se dezintegreaza daca nu alegi indicele corect de viteza si mergi peste limita indicelui. WR D 4 sunt si cu indice T (180 km/h ) si H (210 km/h). Atentie anvelopa rezista 10 min la veteza maxima apoi se dezintegreaza.

#39
Kroghy

Kroghy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,974
  • Înscris: 06.01.2006

View Postalexx22, on 15 octombrie 2017 - 18:56, said:

Anvelopele se dezintegreaza daca nu alegi indicele corect de viteza si mergi peste limita indicelui. WR D 4 sunt si cu indice T (180 km/h ) si H (210 km/h).
Ce? Tu ai vazut ce viteze au acei indici? Defapt ai vazut dar cine ... merge cu 200km/h iarna sau cu anvelope de iarna? Eu nici vara nu trec de 150km/h decat foarte rar, si am masina care ajunge la 220km/h. Iarna sau cand am amvelope de iarna merg cu cel mult 130-140km/h. Pana la 180-210km/h e distanta foarte mare.

Edited by Kroghy, 15 October 2017 - 19:01.


#40
alexx22

alexx22

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 265
  • Înscris: 15.03.2006

View PostKroghy, on 15 octombrie 2017 - 19:00, said:

Ce? Tu ai vazut ce viteze au acei indici? Defapt ai vazut dar cine ... merge cu 200km/h iarna sau cu anvelope de iarna? Eu nici vara nu trec de 150km/h decat foarte rar, si am masina care ajunge la 220km/h. Iarna sau cand am amvelope de iarna merg cu cel mult 130-140km/h. Pana la 180-210km/h e distanta foarte mare.
Normal ca am vazut ce viteze au acei indici, sunt trecute in paranteza. Nu este vb de cum mergi tu sau cum merg eu. Eu am spus ce se poate intampla. Cum unii vara merg cu 200 sau peste ( pe autostrada - vezi cazurile prinse de radar si raportate la tv sau in presa), asa f bine pot merge si iarna. Iarna nu inseamna numai zapada. Poate fi si o iarna fara zapada cand ziua e uscat.
Le: am dat doar un motiv pt care anvelopele se pot dezintegra

Edited by alexx22, 15 October 2017 - 19:30.


#41
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,394
  • Înscris: 29.11.2001
Nu am apucat sa citesc tot topicul, dar promit sa o fac. M-a bufnit rasul cand am vazut titlul articolului (banuiesc ca e reclama!): "Hankoook - anvelopa care nu face pana!".

Realitatea? Cititi topicul de Mk2 - venit din fabrica incaltat cu Hankook. Dupa doua sezoane (unul pe Mk2 si unul pe Mk1) le-am aruncat. La propriu!

Mai citesc, si revin! :peacefingers:

#42
gigiipse

gigiipse

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 702
  • Înscris: 14.04.2006
Eu mi-am comandat MICHELIN ALPIN A5. Am mai avut A4 si am fost multumit de ele, Nu vad rostul sa fac experimente. Tinand cont ca le voi folosi cativa ani buni nu cred ca pretul cu 100 lei in plus fata de unele non-premium poate fi un factor in alegerea lor, pana la urma o sa dai 15/20 lei in plus pe an la o anvelopa. 5/6 sau chiar 7 ani nu ar trebui sa apara probleme la ele decat la niste rulaje destul de mari.

#43
Legi

Legi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,619
  • Înscris: 24.05.2014
Eu nu am facut niciodata rabat de la calitate cand am ales anvelopele. Contactul masinii cu drumul se face prin anvelope. Pot sa am mama franelor daca am niste anvelope de 2 lei. Tot in pom ma opresc.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate