Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

[UNDE] gasesc blugi ?

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#19
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004

View PostKarhu, on 12 octombrie 2017 - 10:39, said:

Nu mai recomandati prostii!
Blugi adevarati sunt aia de la Levi's, Diesel, Lee Cooper, Wrangler, Mustang, Lee, G-star si altii din aceeasi gama.
...
Problema e ca astia sunt conform modei - adica mai slim - nu ce vrea initiatorul.
Levis port eu - am si 501 si 511. Croiala insa e moderna - Slim Fit.

#20
muffinass

muffinass

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 12.10.2017
C&A recomand si eu la un buget mai modest. Altfel, Levi's sunt imbatabili!

#21
86-APP

86-APP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,278
  • Înscris: 01.03.2017

View Postdon_King, on 12 octombrie 2017 - 08:54, said:

Caut un brand/model de blugi care .

Caut ceva "clasic" adica fara rupturi, decolorati, etc

Ceva idei ?
Dacă ai ajuns sa postezi aici pt o amarita de pereche de ițari , e clar că vrei de "firma "..
Încearcă totuși și la tarabe in piata .
Vei rămîne uimit ce blugi găsești , ce materiale bune și croieli .
Incearca macar de curiozitate.

Edited by 86-APP, 12 October 2017 - 12:09.


#22
don_King

don_King

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,013
  • Înscris: 26.11.2001
Am o pereche de Levi's pe care o port chiar in acest moment, insa materialul e un pic cam gros. Pentru toamna, cum nu sunt foarte friguros, as prefera ceva un pic mai subtirel.

Buget? Nu mi-am stabilit asa ceva. Mai intai gasesc ceva care sa vina bine pe mine (moda ma lasa rece)  si apoi aleg ce cumpar.

#23
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,495
  • Înscris: 05.06.2009
nici modelele de la levi's nu mai sunt ca pe vremuri, au devenit o idee mai slim, in ton cu moda. nu mai departe de 2-3 saptamani a probat sotul meu modelele "clasice" de la levi's, nu-i vin bine, stau cam mulati pe picior. wrangler sunt mai ok ca model, sunt mai largi pe picior, de sus pana jos. au inclusiv modele pentru vara - din material mai subtire, si pentru iarna - thermo nu-mai-stiu-cum.

#24
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004
Gros ?? Mie imi par prea subtiri fata de exista cand eram copil.

#25
don_King

don_King

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,013
  • Înscris: 26.11.2001
Am pe mine o pereche de blugi Levis pe care nu am mai purtat-o de peste 10 ani , deci inclin sa cred ca e din gama "veche". O sa intru si la Wrangler sa probez.

#26
ioana1973

ioana1973

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,565
  • Înscris: 16.03.2014
Curios cum multi asociaza brandul cu bani multi, nu stiu de ce Levis in Romania sint de pe la 200 de lei in sus. Cu surprindere am descoperit in Canada preturi la Levis ce incepeau de la 30 CAD adica vreo 100 ron.
O idee ar fi sa vezi ce numere ti se potrivesc si apoi sa-i comanzi din SUA, GB......online. Sint magazine online ce fac livrari si in Ro.

#27
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,836
  • Înscris: 06.01.2008
Se întâmplă asta din 2 motive:
- salariile de mizerie din Romania
- și faptul ca orice importam, mai ales din SUA e cel puțin cu 40-50% mai scump decât acolo.

#28
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,792
  • Înscris: 25.06.2007

View Posteiffel, on 12 octombrie 2017 - 11:40, said:

Problema e ca astia sunt conform modei - adica mai slim - nu ce vrea initiatorul.
Levis port eu - am si 501 si 511. Croiala insa e moderna - Slim Fit.
Nu toti sunt stramti, cine vrea mai largi comanda/ cumpara loose sau relaxed fit.
http://www.levi.com/...s/style/relaxed

View Postioana1973, on 12 octombrie 2017 - 12:31, said:

. Cu surprindere am descoperit in Canada preturi la Levis ce incepeau de la 30 CAD adica vreo 100 ron.
In Canada n-am vazut mai jos de 80 CAD.
In SUA, pretul normal, in reprezentanta, e 65 USD.
Wrangler e mult mai ieftin, mi-am luat de la Target cu 19.90 USD, pret normal, nu promotie.

#29
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004
Or fi in state, dar aici nu prea ai ce alege in afara de culoare si model ( 501, 511... )

Pretul poate sa scada si cu 80% daca e vreo promotie, dar numai la unele sortimente ( mai decolorate ) de blugi. Niciodata la versiunile clasice ne pre-spalate.
Asta cel putin o zic cei care se ocupa de magainele Levis din Romania.

#30
Bibulus

Bibulus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,866
  • Înscris: 05.08.2014

View PostHider141, on 12 octombrie 2017 - 09:39, said:

la sfarsitul lui august am prins niste preturi foarte ok la blugii de la Waikiki in mall-ul Lotus Oradea.
Cam la ce bani sunt aceste preturi ok ? 50, 70, 100 de lei ?

#31
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,792
  • Înscris: 25.06.2007

View Postrosix, on 12 octombrie 2017 - 11:36, said:

Pai da, nene, dar sar de 500 lei perechea.

View PostHider141, on 12 octombrie 2017 - 11:38, said:

Cel putin eu nu vad de ce as da cel putin 400-500 de lei pe o pereche de blugi
Gasesti aproape oricand la 65-75 euro, uneori si mai ieftin.

#32
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,906
  • Înscris: 07.11.2006

View PostKarhu, on 12 octombrie 2017 - 11:26, said:

Eu de exemplu sunt prea sarac ca sa-mi permit lucruri ieftine...

Ha Posted Image.Majoritatea sunt asa de saraci ca nici macar lucrurile scumpe nu si le permit. Asta-i adevarata drama.

#33
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View PostHider141, on 12 octombrie 2017 - 11:38, said:

Merita pentru cine nu face parte dintre cei 80% de muncitori romani  platiti de 10 ori mai putin decat in alte state membre UE.
Cel putin eu nu vad de ce as da cel putin 400-500 de lei pe o pereche de blugi cand si cei la un pret de 4-5 ori mai mic sunt buni, tin macar 5 ani fara sa se rupa, si nu sunt incomozi. Singura diferenta ar fi probabil faptul ca la blugii de marca culoarea tine mult mai mult timp si poti sa-i donezi si nepotilor.

Aproape toti blugii comuni, sub 200 lei perechea, se uzeaza intre picioare, in zona de sezut, in cel mult un an si se rup.. Nu se uzeaza ca ar trebui sa se uzeze ci pentru ca e denimul de proasta calitate.

View Post86-APP, on 12 octombrie 2017 - 12:09, said:

Dacă ai ajuns sa postezi aici pt o amarita de pereche de ițari , e clar că vrei de "firma "..

Nu vrea "de firma"... Nu gaseste blugi de imbracat la job, cu camasa, din aia decenti... doar blugi de cocari cu cute si rupturi.
Bai nene, in toata istoria omenirii, barbatii au tras din greu sa se imbrace decent... era o umilinta sa porti haine ponosite sau uzate, ca era semn de saracie si... in 2017, ce sa vezi, poti cumpara blugi deja rupti, sa-i porti asa pe strada... Te doare bila.

Erau la un moment dat niste blugi RIFLE, facuti de italieni.. de calitate decenta - material, vopsea, culoare - dar am inteles ca au dat faliment sau i-au preluat marile branduri de carpe.

View PostKarhu, on 12 octombrie 2017 - 13:46, said:

Gasesti aproape oricand la 65-75 euro, uneori si mai ieftin.

Daca te uiti cu atentie, o sa vezi ca blugii aia de 65 de euro, nu au un format drept, casual, ci unul mai degraba cracanat... de cowboy care intra intr-un bar.. Formatul e totul.. altfel, la prima vedere pe net, arata acceptabil toti.  Dar aia Levis 501, prima pereche arata chiar ok pe acel site.  Ai cumparat de acolo? Cat costa transportul si cam in cat timp livreaza?

Edited by rosix, 12 October 2017 - 15:52.


#34
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,495
  • Înscris: 05.06.2009
blugi foarte "seriosi" si normali dpdv al croielii si culorii mai poti gasi si la steilmann. despre calitatea denimului nu ma pot pronunta.

#35
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,792
  • Înscris: 25.06.2007

View Postrosix, on 12 octombrie 2017 - 15:50, said:

Ai cumparat de acolo? Cat costa transportul si cam in cat timp livreaza?
Frecvent.
Livrarea e gratis la comenzi peste 59 euro, pana aici in Fi dureaza cateva zile, probabil nici in Ro nu ar depasi o saptamana.
Boozt e unul dintre cele mai mari situri europene de e-commerce, si are sediul in Suedia.

#36
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View Postcorinadaniela, on 12 octombrie 2017 - 15:55, said:

blugi foarte "seriosi" si normali dpdv al croielii si culorii mai poti gasi si la steilmann. despre calitatea denimului nu ma pot pronunta.

Calitatea denimului este execrabila la 80% din blugi. De aceea, am vazut ca niste americani recomandau nici sa nu-i mai spalam, decat daca se jegaresc puternic si sa purtam 3-4 perechi prin rotatie.
Ideea lor era una corecta - daca esti curat cand te imbraci in ei, daca nu umbli pe coclauri sau prin noroaie, blugii nu se murdaresc semnificativ astfel incat sa trebuiasca spalati la masina.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate