Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?
 Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 

Se anunta un nou val de scumpiri si inflatie! Mai vreti PSD la guvernare ?

* * * - - 7 votes
  • This topic is locked This topic is locked
81 replies to this topic

Poll: Mai vreti PSD la guvernare ? (71 member(s) have cast votes)

Mai vreti PSD la guvernare ?

  1. Da - Sunt pesedist pana la moarte, chit ca-mi chioraie stomacul de foame (9 votes [12.68%] - View)

    Percentage of vote: 12.68%

  2. Nu - Sa demisioneze, vreau guvern tehnocrat (49 votes [69.01%] - View)

    Percentage of vote: 69.01%

  3. Nu stiu- As prefera sa se organizeze alegeri anticipate pe principiul hai sa mai dam cu banul (13 votes [18.31%] - View)

    Percentage of vote: 18.31%

Vote Guests cannot vote

#37
Octavian_SK

Octavian_SK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 24.06.2011

View Postkirkik, on 12 octombrie 2017 - 02:25, said:

Bagi domne o dictatura militara , reduci rolul parlamentului si guvernului,  si tai ajutoarele sociale, sa vezi cum pun romanii umarul la treaba, inclusiv pe toti tinerii care stau degeaba pe Facebuci si o ard prin cluburi pe banii parintilor.   Nu vrei sa muncesti, nu esti capabil sa-ti gasesti un job, atunci mars la sapa  ca sunt destule terenuri nelucrate obligatoriu , la ambalat produse pe banda intr-o fabrica sau la dat cu tarnacopul in mina.
Go North Korea; altu` care il freaca grija de ce fac altii; ca alternativa la aberatia de mai sus de departe PSD e o solutie civilizata

#38
poseidon07

poseidon07

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 663
  • Înscris: 11.07.2017
Referitor la poll, prima intrebare mi se pare deplasata insa initiatorul poate sa ne spuna in ce conditii unii nu mureau de foame daca veneau la putere libertarienii sau liberalii ? Astia dadeau de mancare la toti sau scadeau preturile ?

#39
lil debul

lil debul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,662
  • Înscris: 29.09.2005
Eu URASC PSD-ul dar sint constient ca la ora actuala orice votam tot prost iese deoarece noi nu votam partide si doctrine, votam Mafii, organizatii criminale si hoti.

#40
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013
in conditiile in care RO doar o spaga se poate ridica la 1 mil de euro(caz recent), e f.greu sa anihilezi gruparea asta de borfasi, la asta se adauga si pasivitatea multora care este la fel de grava ca si hotiile astora

#41
karapok

karapok

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,182
  • Înscris: 07.08.2017
Prietenii mei politistii cei cu pensii fabuloase de 6500, 5500, 4500 au spus ca atat timp cat psd e in floare nici in fata nu ii doare, ca poate sa se scumpeasca fara numar, ca are privatul bani de jupuit, se mai maresc pensiile astea frumoase cu 1000-2000 de lei si se rezolva problema, ce va tot plangeti atat ? are balta peste,

#42
fansat

fansat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,249
  • Înscris: 31.08.2006

View Postlil debul, on 12 octombrie 2017 - 09:24, said:

Eu URASC PSD-ul dar sint constient ca la ora actuala orice votam tot prost iese deoarece noi nu votam partide si doctrine, votam Mafii, organizatii criminale si hoti.

               Desigur, dar colegii nostri de pe forum sustin ca votul ar trebui sa fie obligatoriu. Cu alte cuvvinte, ar trebui sa fie obligatoriu ca impotriva vointei tale, sa votezi aceste mafii.

#43
sandy76

sandy76

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,058
  • Înscris: 20.10.2008

View Postcaiuscorneliu, on 11 octombrie 2017 - 23:39, said:

Din ultimile sondaje încă stă bine pesedeul, tot în pole position. Nici nu știi ce popor răbdător și de legume e poporul român. Dacă era după grosul populației și acum eram sub nea' Nicu.
Si asta-i cel mai bine pentru sanatate!
Daca tu vrei sa umpli matu cu carne asta-i alta gasca-n alta traista!

#44
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,436
  • Înscris: 16.03.2004
Dar nu am vrut niciodată PSD la guvernare...Posted Image

#45
gump4

gump4

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,787
  • Înscris: 10.01.2017
...si uite asa privirile sunt atintite la ceva si in timpul acesta se rezolva altceva probabil.....

#46
sandy76

sandy76

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,058
  • Înscris: 20.10.2008
Daca nu ai vrut tu au vrut altii, ce crezi ??/??

View Postdark, on 12 octombrie 2017 - 10:22, said:

Dar nu am vrut niciodată PSD la guvernare...Posted Image


#47
doxan

doxan

    Disident politic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,501
  • Înscris: 22.12.2015
Preturile o sa scadă, datorita modificării comportamentului consumatorului roman care nu mai e atât de fraier ca acum câțiva ani când își făcea stocuri înainte de o scumpire. Evident ca lumea o sa cumpere de la cei care o sa tina preturile  jos..

Edited by doxan, 12 October 2017 - 10:35.


#48
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Gata, ROBOR a luat-o din nou razna, semn clar de inflatie in crestere.  Nasol pentru aia care si-au preschimbat creditul de casa din euro in lei.  Vor decarta bani in plus.
http://www.capital.ro/dobanzile-o-iau-din-nou-in-sus-romanii-carora-astazi-li-se.html

Edited by rosix, 12 October 2017 - 11:29.


#49
sandy76

sandy76

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,058
  • Înscris: 20.10.2008
Cine a  vrut sa imprumute?

#50
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013

View Postfansat, on 12 octombrie 2017 - 09:41, said:

Desigur, dar colegii nostri de pe forum sustin ca votul ar trebui sa fie obligatoriu. Cu alte cuvinte, ar trebui sa fie obligatoriu ca impotriva vointei tale, sa votezi aceste mafii.
NU.....eu propun altceva....ca la angajare la privat....partidul care iese in alegeri sa aiba un anume termen(1 an sa zicem) de rezolvare a principalelor probleme....in functie de aceste rezultate sa ramana sau sa plece urmand sa reluam votul...astfel se elimina posibilitatea ca o grupare de borfasi sa ramana 4 ani la guvernare indiferent de ce fac...
Ce la o firma privata te tine cineva INDIFERENT cate de prost si hot ai fi???
Ei sunt angajatii nostri NU stapanii nostri!!!

Edited by Valmont43, 12 October 2017 - 12:21.


#51
sandy76

sandy76

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,058
  • Înscris: 20.10.2008
Io propun sa se angajeze la privat bre!Posted Image

Edited by sandy76, 12 October 2017 - 12:43.


#52
poseidon07

poseidon07

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 663
  • Înscris: 11.07.2017

View PostValmont43, on 12 octombrie 2017 - 12:19, said:

NU.....eu propun altceva....ca la angajare la privat....partidul care iese in alegeri sa aiba un anume termen(1 an sa zicem) de rezolvare a principalelor probleme....in functie de aceste rezultate sa ramana sau sa plece urmand sa reluam votul...astfel se elimina posibilitatea ca o grupare de borfasi sa ramana 4 ani la guvernare indiferent de ce fac...
Ce la o firma privata te tine cineva INDIFERENT cate de prost si hot ai fi???
Ei sunt angajatii nostri NU stapanii nostri!!!

View PostValmont43, on 12 octombrie 2017 - 12:19, said:

NU.....eu propun altceva....ca la angajare la privat....partidul care iese in alegeri sa aiba un anume termen(1 an sa zicem) de rezolvare a principalelor probleme....in functie de aceste rezultate sa ramana sau sa plece urmand sa reluam votul...astfel se elimina posibilitatea ca o grupare de borfasi sa ramana 4 ani la guvernare indiferent de ce fac...
Ce la o firma privata te tine cineva INDIFERENT cate de prost si hot ai fi???
Ei sunt angajatii nostri NU stapanii nostri!!!
Aici e buba cine hotareste cat de principale sunt problemele alea, ca poate tu vrei musulmani si gay iar eu vreau sistem de sanatate...apoi sa stam sa ne certam ca pe forum, asa cum fac pro islamistii si cu profamilistii ?

#53
Valmont43

Valmont43

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 15,148
  • Înscris: 22.01.2013

View Postposeidon07, on 12 octombrie 2017 - 12:48, said:

Aici e buba cine hotareste cat de principale sunt problemele alea, ca poate tu vrei musulmani si gay iar eu vreau sistem de sanatate...apoi sa stam sa ne certam ca pe forum, asa cum fac pro islamistii si cu profamilistii ?
hai sa nu o dam in balarii si frivolitati
principalele probleme in RO sunt: coruptia, sistemul de sanatate si lipsa de infrastructura
nu poponeii si musulmanii...

#54
CerbulCornel

CerbulCornel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,369
  • Înscris: 13.08.2017

View Postever_forever, on 12 octombrie 2017 - 02:56, said:

Ce dracu e aia guvern de tehnocrati.

E guvernul ala care scoate tara din cacat dupa ce a bagat-o pesedeul.

Edited by CerbulCornel, 12 October 2017 - 13:05.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate