Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Vreau sa vizionez ID Extra, fost Investigation Discovery

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
marga32

marga32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,074
  • Înscris: 11.06.2010
Am un abonament de baza de la RCS - RDS. Am putine programe, transmise in format analog. Vorba aia, cat dai, atat primesti. Calitatea programelor e slaba spre foarte slaba. Dar asta e alta poveste.

Eu vreau neaparat sa vad un singur canal. Ala mi-a placut, ala m-a atras, pentru el vreu sa platesc pretul unui abonament. Nu ma intereseaza cine il difuzeaza sau ce alte canale vin pe langa.

Deci ce trebuie sa fac ca sa vad ID Extra? HD, de preferinta.

#2
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015
Te muti cu TV la UPC sau Telekom sau Orange (fix). Din pacate, RDS a bagat doar 3 canale Discovery (Discovery, TLC si inca unul). Ma indoiesc sa mai bage curând altele.

#3
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
ID Extra il găsești în grila Telekom S. 31 lei/luna.

#4
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,972
  • Înscris: 02.02.2008
Te abonezi la Orange pentru ID Extra HD

#5
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,683
  • Înscris: 21.08.2008
Te uiti pe laptop/desktop pe mywebtv sau tvron.net sau conectezi acel laptop/desktop la un tv si vezi mult mai multe decat acel canal.

#6
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postdanghetau, on 11 octombrie 2017 - 20:57, said:

Te uiti pe laptop/desktop pe mywebtv sau tvron.net sau conectezi acel laptop/desktop la un tv si vezi mult mai multe decat acel canal.
Și asta e o variantă ;)
Folosind SopCast deschizi linkul: sop://broker.sopcast.com:3912/256244

#7
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View Postdanghetau, on 11 octombrie 2017 - 20:57, said:

..........sau conectezi acel laptop/desktop la un tv si vezi mult mai multe decat acel canal.

Cum faci mai exact?  Daca ai laptopul in aceeasi retea cu TV-ul, poti vedea pe laptop acelasi programe ca si pe TV?

#8
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,972
  • Înscris: 02.02.2008

View Postrosix, on 11 octombrie 2017 - 21:11, said:


Cum faci mai exact?  Daca ai laptopul in aceeasi retea cu TV-ul, poti vedea pe laptop acelasi programe ca si pe TV?
cablu HDMI TV - Laptop, mirroring...

#9
marga32

marga32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,074
  • Înscris: 11.06.2010
Nu exista un provider de televiziune in Romania la care sa ma abonez? Care sunt pasii?

#10
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,972
  • Înscris: 02.02.2008
urmareste-l aici.

#11
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View Postmarga32, on 11 octombrie 2017 - 21:35, said:

Nu exista un provider de televiziune in Romania la care sa ma abonez? Care sunt pasii?

Nu te poti abona strict la acest post ci la un pachet care contine acest post.  Incearca si varianta de Sopcast indicata mai sus.. s-ar putea sa-ti fie suficient.

#12
marga32

marga32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,074
  • Înscris: 11.06.2010
Am omis faptul ca vreau sa ma uit la televizor. Ma pot conecta la wi-fi, dar vreau cea mai buna calitate. Nu neaparat 4k, dar cel putin HD. Suntem in 2017, totusi.

Deci se da un televizor de ultima generatie (zic eu), un abonament la RCS - RDS si vointa pentru ID Xtra.

#13
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,972
  • Înscris: 02.02.2008
mai HD de atat nu poti gasi pe internet. alternativa, pe langa piraterie sau servicii legale care ofera continut video tot la o calitate non-HD nu poti decat sa te multi la alt provider.

#14
danghetau

danghetau

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,683
  • Înscris: 21.08.2008
Daca ai un laptop si un cablu HDMI e simplu: instalezi (cum s-a mai spus) in laptop programul Sopcast si uiti de el. Instalezi MyWebTv sau Tvron.net si dai click pe programul respectiv. Pentru asta nu trebuie decat sa ai conexiune la internet. Cu un cablu HDMI mai lung poti sa stai pe canapea si sa butonezi laptopul vazand in acelasi timp pe ecranul unui tv la care ai conectat cablul HDMI. Extrem de simplu. Si calitatea e foarte buna.

#15
marga32

marga32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,074
  • Înscris: 11.06.2010
E aiurea sa tin si laptopul aprins pentru a ma uita la televizor. Cel mai probabil voi face un abonament la Telekom. Multumesc pentru raspunsuri.

#16
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,972
  • Înscris: 02.02.2008
Inca o solutie ar fi sa iti cumperi un mediaplayer cu android, il conectezi la TV prin HDMI. Apoi instalezi aplicatii de redat stream-uri LIVE gen Kodi.

#17
marga32

marga32

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,074
  • Înscris: 11.06.2010
Neah, ma complic.

Am verificat oferta de la concurenta fata de RCS-RDS si nici nu se compara. Am stat pana acum la ei din comoditate si pentru ca era foarte ieftin. Luni ma duc la UPC si Telekom, sa cer detalii.

#18
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
@marga32, daca vrei neaparat canalul ID Xtra in format HD, acesta se regaseste doar la Telekom si UPC !
Mergi la fiecare si vezi cat costa abonamentul ce are in grila canalaul ala.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate