Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Experienta service Eurom Service Gheorgheni (jud Harghita)

- - - - -
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
vipergirl

vipergirl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 27.01.2007
Buna ziua,

Daca este careva care sa fi colaborat cu acest service (sunt singurii pe care i-am gasit pe baza de iute care sa-mi si accepte cutia automata PowerShift de pe Ford Focus - va rog nu dati cu pietre - ) as vrea sa stiu daca sunt seriosi, daca lucreaza bine cu piese originale, sa nu ma tina o luna cu ea in service etc. Nu caut mocaciuni nici ieftineli, imi vreau doar masina vie din nou :)

Pe testerul reprezentantei Ford apare furca blocata si pierderi masive de ulei (din nou, va rog nu ma injurati daca vorbesc prostii, nu ma pricep, de aceea doresc sa o duc la un service serios).

Va multumesc!

#2
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,396
  • Înscris: 08.02.2011
Reprezentanta aia unde ai facut dignosticarea nu face si service ? Repara la ei, ca tot zici ca nu te intereseaza cat costa.

#3
vipergirl

vipergirl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 27.01.2007

View Postmodoran, on 11 octombrie 2017 - 13:02, said:

Reprezentanta aia unde ai facut dignosticarea nu face si service ? Repara la ei, ca tot zici ca nu te intereseaza cat costa.

Reprezentanta Ford nu repara, ci doar schimba cu una noua. Nu am zis ca nu ma intereseaza cat costa, ci ma intereseaza un lucru de calitate, pentru el platesc. O cutie noua are totusi un pret prohibitiv, 4000 de Euro.

Edited by vipergirl, 11 October 2017 - 13:05.


#4
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,026
  • Înscris: 07.11.2006
In zona aia de lume unde traiesti tu,cred ca nu prea ai de ales,pentru ca locuitorii nativi nu cunosc decat VW si Opel.
Dar pentru edificare,consulta si forumul dedicat pentru Ford,cu sanse reale de reusita.

vipergirl inseamna ca esti o ea?

#5
vipergirl

vipergirl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 27.01.2007
In ce zona adisz? Ca dupa ce scrie la profilul tau vad ca suntem concitadini :)

Revenind la intrebarea mea, care este despre un service, nu despre cutia masinii, exista cineva care a lucrat cu ei?

Multumesc!

#6
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
Au pagina de FB si recenzii Google. Poate iti folosesc macar ele, pentru inceput. Eu zic sa cauti inca un service in zona ta, ca si alternativa.

Astia de care zici, ti-au facut o oferta de pret?

La Miercurea-Ciuc e service oficial Ford!

Edited by arab, 11 October 2017 - 13:52.


#7
vipergirl

vipergirl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 27.01.2007
Le-am citit arab, sunt foarte putine si contradictorii, stiam ca forumul softpedia are foarte multi utilizatori si am zis sa incerc si aici. Nu e mare bai daca nu gasesc raspuns, oricum voi duce cutia pentru ca nu pot astepta cu masina in curte.

Pe-aici prin jurul casei sunt ceva service-uri, dar nici unul nu doreste sa lucreze cu acest tip de cutie, nu stiu or fi proaste ele, sau greu de reparat, sau cine stie...

Nu mi-au facut oferta de pret pentru ca persoana cu care am discutat doreste sa vada cutia mai intai, dar m-a avertizat ca piesele pentru acet tip de cutie sunt destul de scumpe. La telefon mi-a vorbit frumos (da, sunt femeie, nu cred ca asta ma impiedica sa detin o masina si sa gasesc cele mai bune solutii pentru reparatie pentru ea).

#8
arab

arab

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,577
  • Înscris: 12.03.2006
Mergi si pe forumul dedicat marcii, sunt acolo baieti priceputi! Ai sanse marite pentru un raspuns.

De la Gheorgheni la Miercurea Ciuc e o ora distanta.

Edited by arab, 11 October 2017 - 13:59.


#9
vipergirl

vipergirl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 27.01.2007
Mersi arab, tare ma indoiesc ca reprezentantele Ford fac service la cutii, indiferent unde ar fi ele Posted Image

Arunc un ochi si pe forum.

All the best!

Edited by vipergirl, 11 October 2017 - 14:06.


#10
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,026
  • Înscris: 07.11.2006

View Postvipergirl, on 11 octombrie 2017 - 13:39, said:

In ce zona adisz? Ca dupa ce scrie la profilul tau vad ca suntem concitadini Posted Image

Revenind la intrebarea mea, care este despre un service, nu despre cutia masinii, exista cineva care a lucrat cu ei?

Multumesc!

Pai daca tu zici ca suntem concitadini (eu sincer ma-ndoiesc ca Hargita e concitadina cu Muresul) atunci de ce nu apelezi la reprezentanta Ford din Tg-Mures?
Nu-i chiar asa departe de la Gheorgheni la Tg.Mures.
http://fordmures.ro/contact

#11
vipergirl

vipergirl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 27.01.2007

View Postadisz, on 11 octombrie 2017 - 14:06, said:


Pai daca tu zici ca suntem concitadini (eu sincer ma-ndoiesc ca Hargita e concitadina cu Muresul) atunci de ce nu apelezi la reprezentanta Ford din Tg-Mures?
Nu-i chiar asa departe de la Gheorgheni la Tg.Mures.
http://fordmures.ro/contact


N-am zis ca-s din Harghita... Am zis ca acolo am gasit un service care sa-mi accepte cutia in service.... N-am nicio treaba cu Harghita

Ce sa fac la reprezentanta? Sa-mi pun cutie noua cu 4000 de euro?

#12
fqx

fqx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,213
  • Înscris: 23.08.2014
Cam in orice service, reparatiile la cutie sint "riscante" , asta e si motivul pentru care reprezentanta nu face reparatie, ci schimba cutia.Eu zic sa vb cu ei, si daca iti ofera ceva garantii, sa iti asumi riscurile, ca nu prea e alta solutie.

#13
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
Caută pe net cutii viteze CĂąmpia Turzii,la Andrei Boldor suna-l și vorbește cu el.Lucreaza foarte bine și ieftin,îți dă și garanție,din toată țara merg la el

Edited by daniMMM, 11 October 2017 - 14:15.


#14
fqx

fqx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,213
  • Înscris: 23.08.2014

View PostdaniMMM, on 11 octombrie 2017 - 14:14, said:

Caută pe net cutii viteze Câmpia Turzii,la Andrei Boldor suna-l și vorbește cu el.Lucreaza foarte bine și ieftin,îți dă și garanție,din toată țara merg la el
repara doar manuale din cate scrie, aici e vb despre o automata.

#15
bossake

bossake

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,688
  • Înscris: 22.11.2007
O cutie d asta sh cat este?
Dar reparatia la ungurii astia? Ceva garantie?

#16
vipergirl

vipergirl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 27.01.2007
Bossake, am ales pana la urma un mecanic din Tg Mures. A desfacut cutia: e distrusa in proportie de 70%. As fi foarte fericita daca as gasi o cutie SH cu garantie macar 1 an, de la un vanzator respectabil. Dar nu am gasit inca, toate dezmembrarile ridica din umeri.

Multumesc tuturor pentru reply-uri.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate