Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Sfat achizitie consola

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Trap01

Trap01

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 87
  • Înscris: 13.03.2014
Salutare,vreau sa imi cumpar o consola,insa eu nu ma pricep la treaba asta deloc,nu stiu care sunt mai bune pentru ca am vazut 1000 de versiuni si de xbox one si de ps4,si merita sa cumpar sh?(doar in cazul in care are garantie).si as vrea sa imi recomandati raport calitate/pret care este cea mai buna

#2
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,041
  • Înscris: 22.05.2003
PS4 are suport pentru Romania. Xbox One nu are.

#3
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,465
  • Înscris: 01.08.2006
Pe Xbox One poti instala si multe aplicatii, in caz ca doresti sa faci si altceva cu ea. Multe aplicatii ce sunt in Microsoft Store le poti instala si pe consola. Deci e si un mini calculator, statie de divertisment.
Dar daca vrei doar pentru jocuri, ia oricare dintre ele, pe care o gasesti mai ieftina. Si daca nu ai pretentii de grafica 4K, ci doar Full HD, e suficienta si o consola PS4 sau Xbox One de prima generatie.

#4
dualis

dualis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,877
  • Înscris: 19.03.2009
Sunt la fel, si pe PS(3&4) poti instala aplicatii.
Mie mi se pare mai frumos PS-ul. Posted Image

#5
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,836
  • Înscris: 06.01.2008

View PostTrap01, on 10 octombrie 2017 - 21:58, said:

Salutare,vreau sa imi cumpar o consola,insa eu nu ma pricep la treaba asta deloc,nu stiu care sunt mai bune pentru ca am vazut 1000 de versiuni si de xbox one si de ps4,si merita sa cumpar sh?(doar in cazul in care are garantie).si as vrea sa imi recomandati raport calitate/pret care este cea mai buna
Legat de garantie, la Sony e valabila numai daca e cumparata din tara, in timp ce la Xbox daca nu s-a schimbat ceva atunci e valabila si daca e cumparata din alta tara membra UE.
In rest depinde de ce anume vrei, si cat esti dispus sa dai pe consola, fiindca Xbox One / One S e o idee mai ieftin indiferent daca e varianta "phat" sau S. De asemenea unele jocuri de Xbox One sunt cross-platform si le poti instala si pe PC daca le ai deja pe Xbox, iar Xbox permite redarea de BluRay 4k (Ultra HD Blu-ray), in timp ce pe PS4 ai doar BluRay la 1080p.
Iar pe PS4 sunt destul de multe jocuri bune din genul action/action-adventure/adventure sau RPG cum ar fi seria Uncharted, The Last of Us, The Last Guardian, Horizon Zero Dawn, inFamous, plus urmeaza sa apara The Last of Us 2, Days Gone, Detroit: Become Human.

L.E.: am uitat sa spun ca pe Xbox One ai seria Halo, Gears of War sau Forza/Horizon (jocuri cu masini), niste jocuri foarte bune.

Edited by Hider141, 11 October 2017 - 12:39.


#6
Groh

Groh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,595
  • Înscris: 03.09.2008
E simplu.Vrei sa te joci online cu prietenii?Atunci vezi ce console au ei.Daca toti au Xbox si tu iti cumperi PS sau invers,atunci nu ai facut nimic.

#7
DarkEnemy

DarkEnemy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,269
  • Înscris: 19.07.2008
Si daca isi ia consola fiindca nu are prieteni?

#8
spe_ripper

spe_ripper

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,519
  • Înscris: 04.03.2009
nu stiu unde ai vazut tu 1000 de versiuni :) sunt 2 sau 3, daca nu ma insel, mii de versiuni,  te referi probabil la bundle, adica mai vin cu extra controllere sau diverse jocuri sau camera. consola e cam aceeasi.

ce alegi? vezi ca iti place mai mult, mie imi place(a) controllerul la xbox, dar m-am ales cu ps4.
e un factor important ce au prietenii tai, va jucati impreuna online etc. daca nu ai prieteni (cum zice colegul de mai sus) sau nu te intereseaza acest aspect, poti sa alegi ce vrei tu, e si un vs cu plusuri si minusuri la ambele.  multi iti vor zice ia ps4, ps4 rules, eu am ps4 si nu sunt asa addict :) fifa sau ufc merg pe amandoua :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate