Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

Laptop-ul și temperatura din cameră.

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
lepnem

lepnem

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 21.07.2017
Salut.
Pentru ca nu toata ziua sunt acasa, nu incalzesc dimineata casa ci atunci cand vin.
Acum, sunt curios daca, in timp ce se incalzeste camera, laptop-ul aprins va fi afectat de cresterea temperaturii.
Din cate stiu, nu e deloc recomandat sa muti laptop-ul dintr-un mediu rece intr-un mediu cald, se aplica si daca mediul rece se incalzeste treptat?


Multumesc anticipat pentru raspunsuri!

#2
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Nu are nici o problema.

#3
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Ceva, ceva, știai tu, dar era pentru situațiile în care vii cu laptopul ținut în frig (mașină) la -10 în casă la +22 lângă calorifer de ți se aburește CD-ul în unitatea optică. Dacă mai ai așa ceva. Sau HDD. :P

#4
ionutz_joe2009

ionutz_joe2009

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,034
  • Înscris: 26.01.2011
Se poate chiar sa curga apa din el, am patit eu cu un player video cand eram mai mic.Parca il spalasem la jet, asa curgea apa din el. Iarna, l-am bagat de la -15 la 25 cred.

In cazul de fata, daca temp din camera creste treptat, nu are ce pati. Cum a spus AlexIp ,atentie  cand vii de la minus 10 la 22.

Edited by ionutz_joe2009, 10 October 2017 - 19:25.


#5
lepnem

lepnem

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 21.07.2017
Nu am de gând să mut laptop-ul dintr-o parte în alta, ca să aibă loc condensarea.
Dacă nu e nicio problemă încălzind camera, e perfect atunci.

Mulțumesc pentru răspunsuri.

#6
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

 lepnem, on 10 octombrie 2017 - 18:14, said:

Din cate stiu, nu e deloc recomandat sa muti laptop-ul dintr-un mediu rece intr-un mediu cald, se aplica si daca mediul rece se incalzeste treptat?
Multumesc anticipat pentru raspunsuri!

Nu are absolut nimic. Ce spui tu acolo se aplica cand vii de afara de la 0 grade si intri intr-o camera unde sunt 22 de grade si umiditate 70%. Atunci e nevoie de cca. 30 min de aclimatizare.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate