Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Primele supermaketuri, hypermarke...

Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...
 Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie
 CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri
 Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul
 

HDD Extern

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
Detonate

Detonate

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 876
  • Înscris: 30.03.2012
Am un HDD Extern care il conectam la PC pentru a putea copia pe el filme. Mentionez ca am Windows 10.
Conectez HDD-ul la PC prin cablul USB, se aude sunetul ala ca si cum s-a conectat dar in My Computer nu apare. In manager dispozitive apare ca "Initio Combo Device Class". Ma puteti ajuta?

Attached Files



#2
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,601
  • Înscris: 30.07.2003
Pare ca si cum l-ai scos fortat si n-a apucat sa scrie pe el tot ce trebuie de prin bufere si acum il vede neformatat. Poti recupera date cu un program specializat si pe urma reformatezi.

#3
Detonate

Detonate

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 876
  • Înscris: 30.03.2012
Doar l-am conectat la PC si atat. Nu am apucat sa pun nimic pe el azi. Acum cateva zile am pus si totul a fost ok.

#4
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,601
  • Înscris: 30.07.2003
Cand ai scris pe el zilele trecute, l-ai scos pur si simplu din mufa USB? Trebuie dat deconectare in prealabil sa scrie pe disc tot ce are in cache.

#5
Detonate

Detonate

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 876
  • Înscris: 30.03.2012
Asa fac de atata timp cu toate HDD-urile externe si nu am patit ca azi!

#6
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,601
  • Înscris: 30.07.2003
Scoaterea brusca a cablului fara deconectare? Daca da, ai avut noroc pana acum: http://knowledge.sea...S/FAQ/192211enDoar nu degeaba avem asa ceva: http://thewindowsclu...evice-cache.jpg
Daca ai dat deconectare inseamna ca a aparut o defectiune fizica (soc mecanic, cablu/pin fortat etc.).

Edited by neagu_laurentiu, 10 October 2017 - 14:31.


#7
Detonate

Detonate

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 876
  • Înscris: 30.03.2012
Am fost plecat de acasa vreo 2 ore. Cand m-am intors am probat iar HDD-ul si acum merge. Fara sa ii fac absolut nimic !! Posted Image
Ciudat tare!

#8
DIVX2006

DIVX2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,598
  • Înscris: 15.07.2007
Fa-i o scanare cu chkdsk.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate