Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Scoate sau blurare text miscator

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
gabu91

gabu91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 271
  • Înscris: 28.11.2009
Vreau sa scot sau sa blurez un text care se misca constant intr-un clip doar ca nu il pot face sa trackeze portiunea dorita fiindca se peirde imediat. Are cineva idee ce pot face?

#2
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
Tracking manual.
Sau alt program de editare video / tracking.

#3
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,980
  • Înscris: 24.02.2006
poti lua legatura cu producatorul original al clipului si sa-l intrebi in ce conditii poti primi si folosi o varianta fara watermark.

#4
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
Da, cred ca va avea un succes fulminant si poate chiar gratis chestia asta :) :) :)

#5
geo123

geo123

    Power User

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,926
  • Înscris: 10.05.2006
Premiere si AE au implementate functii de  motion tracking. Iar pe langa asta au si posibilitatea de a defini matte-uri pe FX-uri.Deci poti blura fara probleme o portiune dupa un custom shape cu fader si tot ce vrei.

#6
buntzi

buntzi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,321
  • Înscris: 09.09.2006
Nu știu dacă am nimerit topicul potrivit, îmi cer scuze în avans în caz că am nimerit greșit (nu sunt deloc familiar cu aria asta).
Vă rog să-mi recomandați un soft gratuit cu care să pot edita clipurile făcute de un dash-cam. E vorba în principal de blurat numerele mașinilor din jur și a fețelor persoanelor, apoi de unit sau split secvențe și dacă s-ar putea și adăugat ceva efecte (ca în acest exemplu), ar fi perfect.
Mulțumesc.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate