Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Redmi Note 5/5 Pro - discutii generale

* * * * * 6 votes
  • Please log in to reply
2712 replies to this topic

#1
DoruTDK

DoruTDK

    Member with all members in function

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,607
  • Înscris: 30.06.2013
Nici nu s-au stins inca ecourile lansarii lui Mi A1 (primul telefon Xiaomi cu Android pur)
si s-au intetit zvonurile si informatiile despre Redmi Note 5 ,
care pare a fi unul dintre cele mai atragatoare telefoane Xiaomi (raport calitate/pret) si preconizat a fi lansat la sfarsitul lui 2017.

Redmi Note 5 ar putea fi primul telefon de la Xiaomi cu ecran bezel-less, ce ocupa partea din față a carcasei .
Carcasa de 7.5 mm grosime îngustează rama lăsată deasupra și sub ecran, telefonul fiind sesizabil mai compact decât Redmi Note 4.

Conform ultimelor informatii de pe net, Redmi Note 5 ar avea un ecran cu rată de aspect 18:9 și diagonală 5.5”.
Telefonul ar fi motorizat cu procesorul Snapdragon 630/660 sau cu chipset MediaTek Helio P25 (în funcție de zona unde este lansat),
cu 3gb/4gb memorie RAM , 32gb/64gb memorie internă si un acumulator de 4000 mAh cu QuickCharge 3.0 , pentru încărcarea rapidă a acumulatorului .

In imaginile scapate pe net mai apar si un sistem dual-camera (16mp + 5mp) ,  cameră frontală (13 mp) ,
un  senzor de amprente plasat tot pe spate dar sub flash-ul dual LED pentru a evita atingerile accidentale,
conector USB-C in partea de jos și ieșire pentru căști in partea de sus a ecranului.
Tot in partea de sus se gaseste si nelipsitul senzor de infraroșu , special pastrat pentru unii colegi , nu dau nume ca se stiu ei .

Xiaomi Redmi Note 5 ar urma să fie disponibil pentru aproximativ 155 euro în varianta cu 3gb/ 32gb ,
180 euro pentru modelul cu 4gb/32gb și 195 euro pentru 4gb/64gb .

P.S. Sursa de informare : http://www.nextpower...nextpowerup.com

Attached Files



#2
Robiacs

Robiacs

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,923
  • Înscris: 18.10.2010
Ar fi cam ciudat sa pastreze acelasi design al spatelui pt 3 generatii.

#3
cezarmed2

cezarmed2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,393
  • Înscris: 11.12.2014
M-as bucura să fie adevarat, dar nu cred că e.

Edited by cezarmed2, 09 October 2017 - 19:53.


#4
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
P-uri de la MTK ma indoiesc ca o sa ajunga pe Xiaomi. Eventual un X27 ar fi mai realist. 660-le nu cred ca o sa-l puna, mai degraba 630-ul.
Daca are acest design si aceasta baterie, sunt sanse mari sa imi cumpar si eu acest telefon daca o sa fie la preturile care se speculeaza acuma.

#5
Alucard

Alucard

    Steven Hyde

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,186
  • Înscris: 20.04.2004
Sub 200 euro si sd? :) ce mi-a placea ... rn4mtk 3gb ram 64 gb storage, decembrie anul trecut era peste 200 euro. Stiu ca mi l-am luat.
Din cauza miui&mtk inca sunt blocat la marshmellow cu slabe sperante de un nougat custom. De oreo nu mai zic.

#6
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Nu m-ar surprinde aceste preturi din partea celor de la Xiaomi :)

#7
Elenistic

Elenistic

    Distrug pesedisti pe banda rulanta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,803
  • Înscris: 19.06.2017
Hopaaa, suna foarte promitator!

#8
vali02br

vali02br

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 557
  • Înscris: 20.01.2007
Spatele da,este de RN5...Display'ul insa e din alt film ..
Ar fi prea frumos sa fie adevarat

#9
maistoru

maistoru

    ex

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,752
  • Înscris: 10.05.2008
Am zis că nu îmi mai iau xiaomi după aventurile cu bateria rn2 ( pe care îl folosesc actualmente după 1 an și jumătate ) dar suna mult prea bine acest rn5

#10
IonutCrg

IonutCrg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 363
  • Înscris: 19.01.2017
Doamne, frumos e! �

#11
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,852
  • Înscris: 27.09.2008
https://www.mobilissimo.ro/stiri-telefoane/un-nou-telefon-xiaomi-redmi-note-scapa-pe-web-cu-ecran-18-9-cu-muchii-inguste-sa-fie-redmi-note-5?utm_source=android_app&utm_medium=app&utm_campaignnews

#12
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,732
  • Înscris: 28.12.2008
Vreau să fac upgrade de la Note 3 Pro însă nu mă atrage nimic până în 1000 lei nou. Dacă apare la preţul preconizat, Note 5 va fi următorul meu telefon.

#13
StevenZA

StevenZA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 274
  • Înscris: 12.03.2015
xiaomi redmi note 5
http://www.gizok.com...dmi-note-5.html

#14
d-ardeleanu

d-ardeleanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,576
  • Înscris: 12.02.2008
https://www.gsmarena...note_5-8893.php
aici e dat alt procesor!

#15
Elenistic

Elenistic

    Distrug pesedisti pe banda rulanta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,803
  • Înscris: 19.06.2017
Cred ca mai avem de asteptat pana ii vom afla specificatiile reale. Nu mai zic pana il vom putea achizitiona. Estimez ca cel mai devreme in ianuarie va putea fi in posesia noastra.

#16
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,036
  • Înscris: 26.09.2010
About 150€. Tare mi-e ca vand RN3 Pro-ul si trec la RN5. Daca trece peste 200, ma mai gandesc. Nu mai imi arde sa dau bani aiurea pe telefoane.

#17
Elenistic

Elenistic

    Distrug pesedisti pe banda rulanta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,803
  • Înscris: 19.06.2017
N-are cum sa fie 150 de euro. Minim 200 va fi varianta cu 4 giga ram si 64 memorie interna.

#18
DoruTDK

DoruTDK

    Member with all members in function

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,607
  • Înscris: 30.06.2013
La început da, la magazinele din afară, varianta 4gb /64gb va fi în jur de 200 de euro mai ales dacă vine cu ecran edge to edge, dual camera și chipset sd 660.
Rămâne de văzut ce se confirma din specificații.
La chipset am îndoieli, camera duala va fi cu siguranță iar ecranul fără margini are șanse destul de mari din moment ce și Samsung pune aceleași dotări pe noile A5 și A7)(2018).



Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate