Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...
 Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android
 Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri
 Sfat / recomandare construire aco...

Cablu analog vs digital

Ce valoare stabiliti la RSSI la u...

Sony FH 10W reparatie
 

Redmi Note 5/5 Pro - discutii generale

* * * * * 6 votes
  • Please log in to reply
2712 replies to this topic

#163
Elenistic

Elenistic

    Distrug pesedisti pe banda rulanta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,803
  • Înscris: 19.06.2017
Eu nu cred sa ma razgandesc. Si nici nu cred ca va avea succesul de piata al redmi note 4.

Vom vedea...

#164
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,195
  • Înscris: 28.04.2003
Cand o sa intelegeti ca preturile din china sau india nu o sa se regaseasca si la noi. Chiar daca la ei se vinde cu 265$ chinezu care ti-l vinde mai pune ceva pe langa si o sa ti-l dea cu 300+ o sa il iei cu 270 doar daca iei cateva containere pe vapor si iti faci firma sa vinzi en gros.

Mid Range mi se pare Mi Note 3 care deja imi face cu ochiul dar si ala e foarte scump. De la 300$ si un pic fara 370$ cu transport nu te apropi. Si chiar si la ala as fi preferat o baterie mai mare si un design mai frumos. Cu exceptia Mi Mix-ului original care a fost facut cu un designer renumit, restul telefoanelor Xiaomi arata ca orice chinezarie aiurea. Pana si Elephone s8 arata mai bine.

#165
vali02br

vali02br

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 557
  • Înscris: 20.01.2007
Sincer nu știu cine ar alege RN5 pro in defavoarea lui Mi Note 3 pentru o diferență de 30 - 40 de dolari.. Eu unul nu:))

Nu mai spun că ar mai fi o variantă viabilă și mi5s plus sau mi note 2..care se apropie și mai mult ca și preț de achiziție.

#166
IonutCrg

IonutCrg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 363
  • Înscris: 19.01.2017
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/3P3KkYGITyU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Un review destul de amănunțit.

#167
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,195
  • Înscris: 28.04.2003
la mi 5s plus, m-am gandit si eu doar ca mi note 3 am vazut ca are camerele muuuult mai bune, se apropie de sifon si de s8 sau alte telefoane mult mai rasarite. Doar ca am observat ca si la ala au facut spatele din sticla. WTF

#168
HoratiuL

HoratiuL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 09.02.2016
Si eu oscilez intre MI5S Plus si Mi Note 3 :))) As merge pe Mi Note 3 doar pt ca e mai nou :)

#169
vali02br

vali02br

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 557
  • Înscris: 20.01.2007


View Postarmag3d0n, on 15 februarie 2018 - 22:30, said:



Xiaomi au zis ca o varianta 6GB ram/64GB o sa fie 265$ * 4RON(sa zicem) = 1060RON.
As da maxim pana in 1200RON pe el (tot din china o sa-l iau).

Singurul minus este ca nu are fast charging dar daca pana acum am supravietuit fara pot sa mai traiesc inca un an fara.
Oricum nu am avut nevoie sa-l incarc vreodata in timpul zilei deoarece bateria tine exceptional.


Ai da 1200 pe el in momentul ăsta in care mi note 2 sau mi note 3 sunt 1250?
Hmm...:)

Eu mai mult de 200 de dolari nu aș da pe un redmi.. Sincer.
După cum spune și Doru, e de așteptat și  mi A2. Dacă e și ăla la fel, trec pe un Mi din 2017 sau mă mut pe strada cealaltă cu Honor...

#170
silwer

silwer

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 369
  • Înscris: 30.05.2008
https://www.androida...-note-4-837042/

#171
unpuisor

unpuisor

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,195
  • Înscris: 28.04.2003
Unde ai gasit mi note 3 cu 1250 lei la chinezi ca maine il iau. Sper ca nu e pretul fara vama sau alte chestii care se mai adauga. Eu cel mai ieftin am gasit la 339 $ plus 4$ 2 sticle una pe el si una de rezerva plus 7 $ husa si 25 transportul cu dhl fara vama si alte taxe ajunge la suma de 376 $ x 4 = 1504 lei daca mai pun 200 lei il iau direct de la noi cu garantie. Vorbim de cel mai mic si cacacios, adica ala de 64 nu 128, negru nu albastru ca deja vb de alte sume acolo.
Si as vrea un site care accepta paypal.

Referitor la comparatia intre mi5s plus si mi note 3, ultimul are procesor mai nou si e mai frumos si baterie mai mare si camere gen Iphone cu zoom optic si mai bine optimizate. Primul e din aluminiu si tine mai bine la tavaleala, si e cu vreo 10000 puncte in antutu mai rapid dar nu prea mai conteaza asa mult si cam atat. Ca e si mai vechi.

#172
HoratiuL

HoratiuL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 09.02.2016

View Postunpuisor, on 17 februarie 2018 - 18:04, said:

Unde ai gasit mi note 3 cu 1250 lei la chinezi ca maine il iau. Sper ca nu e pretul fara vama sau alte chestii care se mai adauga. Eu cel mai ieftin am gasit la 339 $ plus 4$ 2 sticle una pe el si una de rezerva plus 7 $ husa si 25 transportul cu dhl fara vama si alte taxe ajunge la suma de 376 $ x 4 = 1504 lei daca mai pun 200 lei il iau direct de la noi cu garantie. Vorbim de cel mai mic si cacacios, adica ala de 64 nu 128, negru nu albastru ca deja vb de alte sume acolo.
Si as vrea un site care accepta paypal.

Referitor la comparatia intre mi5s plus si mi note 3, ultimul are procesor mai nou si e mai frumos si baterie mai mare si camere gen Iphone cu zoom optic si mai bine optimizate. Primul e din aluminiu si tine mai bine la tavaleala, si e cu vreo 10000 puncte in antutu mai rapid dar nu prea mai conteaza asa mult si cam atat. Ca e si mai vechi.
Este pe Goldway Aliexpress cu 1258 cu tot cu DHL si iti vine si acasa.Mi Note 3 modelul cu 64 GB si 6 GB Ram.

#173
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,852
  • Înscris: 27.09.2008
Nu mai faceți off topic! Vorbiți despre telefon, nu sfaturi achiziție!

Alte telefoane.

#174
nick5roo

nick5roo

    În nebunia telefoniei mobile, oamenii vorbesc singuri pe stradă.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,852
  • Înscris: 27.09.2008
V-am avertizat o dată să nu mai faceți off topic și tot continuați!
La următorul, aplic regulamentul.

#175
HoratiuL

HoratiuL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 09.02.2016
https://www.olx.ro/o...html#b9c2c174a5

Nici nu a fost lansat bine ca deja se vinde la noi :)))))))

#176
danutzu_1069

danutzu_1069

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,686
  • Înscris: 17.01.2008
^^ Chiar crezi ca este RN5??
Eu zic ca este un Redmi 5, din alea lansate in Decembrie....

#177
HoratiuL

HoratiuL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 09.02.2016

View Postdanutzu_1069, on 20 februarie 2018 - 22:56, said:

^^ Chiar crezi ca este RN5??
Eu zic ca este un Redmi 5, din alea lansate in Decembrie....
Deaia am pus un emojiul pentru ras,pentru ca nu cred :))

#178
Parad0x

Parad0x

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 15.02.2008
RN5P dupa cateva luni in Pascani; s-a ingrasat, i-au crescut bezel-uri Posted Image

gsmarena said:

The phone supports only Quick Charge 2.0 even though the chipset should theoretically support up to Quick Charge 4.0.
The phone also ships without a fast charger in the box. Even if you were to get a fast charger of your own, there are no advantages of doing so as in our testing, the charging times with a 10W standard charger and a 15W QC 3.0 charger were identical, with 30 minutes of charging giving you about 27% of charge and 60 minutes of charging giving 55% of charge.
A full charge from 0% takes about 2 hours 20 minutes. This is not a phone you charge in a hurry. The microUSB connector adds further insult to injury. It's high time manufacturers make the jump to USB-C for good.

Suporta QC2.0, dar nu vine cu incarcator QC inclus in pachet ci cu 5V2A. Chestie care nu-i atat de rea pt viteza incarcarii e la fel si cu un alimentator QC3.0.

Sursa

Edited by Parad0x, 21 February 2018 - 09:55.


#179
Gif2D

Gif2D

    💯 Coffee addicted!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,882
  • Înscris: 21.02.2005
Android One…
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/XA4vAYFk7O0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#180
amire2010

amire2010

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 544
  • Înscris: 12.11.2010

View PostGif2D, on 22 februarie 2018 - 09:50, said:

Android One…
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/XA4vAYFk7O0?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
plus not pro Posted Image oricum e un pas bun inainte .. la noi cand apare si la ce pret ? avand in vedere ca azi 22 s-a lansat ..sau totusi din china cine si de unde cumpara  ?multumesc

Edited by amire2010, 22 February 2018 - 11:29.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate