Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Aplicatie pentru import fotografii din WhatsApp ...

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
murilexix

murilexix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 14.03.2009
Buna seara tuturor. Stiu ca exista folder separat in galerie cu fotografiile din WhatsApp, dar eu vreau sa am acces rapid doar la o parte din aceste fotografii si mai ales sa imi apara si textul care le insoteste, asa ca va rog sa-mi recomandati o aplicatie gratuita si compatibila cu Android 4.4 Kit Kat.

#2
murilexix

murilexix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 14.03.2009
Vad ca nu am primit nici un raspuns... este posibil ca aplicatia pe care o caut sa nu existe? Atunci, recomandati-mi, va rog, o aplicatie tip "galerie" gratuita si compatibila cu Android 4.4 care sa imi permita sa creez un album unde sa copiez anumite fotografii, carora sa le pot da nume, exact ca in Windows pe computer... daca as avea posibilitatea sa pot face un shortcut al acestui album si sa-l pot accesa rapid cu un singur "tap", ar fi perfect.

#3
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
Hmmm, nu prea inteleg exact cerinta, dar ma rog.
Pozele din watsapp apar in galeria obisnuita a telefonului, exact la fel ca orice alte poze/albume.
Poti sa faci manual un folder, in care copiezi manual ce poze vrei tu, direct din aplicatia File Manager pe care o ai in telefon
Sa inteleg ca tu vrei sa nu apara toate pozele.
Plus textul, adica mesajul whatsapp.
Asta cu text=mesaj whatsapp nu ai cum sa o faci in mod automat.
Trebuie sa iei manual textul (copy) si apoi sa-l pui pe poza (cu aplicatie editare foto) sau linga poza (adica faci un fisier text cu numele = textul, dar daca e mai lung nu va fi afisat tot) sau linga poza (varianta 2, faci un fisier text care sa contina textul).
Cit despre afisat doar unele poze, poti sa incerci vreo aplicatie de ascuns poze individual... ceva gen Vaulty sau Gallery Lock Lite...
Si, la final, shortcut folder... incearca direct din aplicatia File Manager pe care o ai in telefon sau cu ES File Explorer.

Edited by buyonevideo, 10 October 2017 - 08:32.


#4
murilexix

murilexix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 14.03.2009
Merci pentru raspuns, @buyonevideo... am reusit partial sa obtin ceea ce voiam; aplicatia mea File manager este foarte limitata ca si functii, asa ca mi-am instalat ES File Explorer... cu ajutorul ei am creat un folder cu fotografiile care ma interesau, apoi am redenumit fiecare fotografie in parte, iar pentru ca nu am reusit sa fac un shortcut pentru folder, l-am setat ca favorit, pentru a-l gasi usor atunci cand deschid ES File Explorer :)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate