Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Achizitionare Huawei P8 lite

- - - - -
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#37
zzhunt

zzhunt

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,261
  • Înscris: 28.03.2015

View Postnick5roo, on 09 octombrie 2017 - 18:52, said:

Miui nu telefonul. Se trimite singur că nu ești tu atent și dai next next. Nu dezinformați oamenii. Se trimite sms pentru activare cloud și număr.

Unu spune că trimite SMS când se activează gps altu cănd se schimba rom-ul etc.

Eu am scris că sa știe care sunt problemele la ce se poate aștepta.
Ce activare număr? Nr de telefon? E prima oară când aud de un soft că trimite SMS pt activa număr.

Nici cele mai rapandule telefoane nu face măgăria asta.

#38
bluke424

bluke424

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,489
  • Înscris: 30.06.2011
uneori vin cu soft global, alteori nu. problema nu este doar softul, ci garanția care în 99% din cazuri este acoperită de Service Return (care aparține de Quick Mobile). adică practic nu ai garanție.

decât să te bucuri la 1GB RAM în plus, mai bine iei naiba un Samsung, LG, HTC, Huawei sau alt telefon care se vinde oficial pe piața din România, care se rezolvă pe loc la service (ESD de obicei) în caz că apare ceva și ești sigur că ai soft pentru piața din România, nu „global”.

cine vrea un telefon care pur și simplu merge de cum îl scoți din cutie și să nu stea cu morcovul înfipt când crapă, Xiaomi nu e de el.

#39
Cojocel

Cojocel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 407
  • Înscris: 18.03.2009
@zzhunt, ma doare capul.
Am Redmi 4x 32GB de prin luna mai (?), cumparat de la cel.ro. A venit cu firmware "curat", varianta oficiala. N-a trebuit sa-mi bat capul cu "flashuire", deblocarea bootloader-ului, sau ce tampenii mai spui tu pe acolo. Tu poate l-ai luat direct din China. De cateva saptamani a primit update la Android 7. Merge brici. Si nu, nu trimite sms-uri aiurea.
Si ca sa fiu pe subiect, nu cred ca P8 lite merita mai mult de 550-600 lei la ora actuala.

Edited by Cojocel, 09 October 2017 - 19:30.


#40
YourFan

YourFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,326
  • Înscris: 30.01.2017

View PostI2O, on 09 octombrie 2017 - 17:53, said:

nu cumpar electronice la mana a doua pentru ca am sanse sa iau teapa si nu vreau sa imi bat joc de banii mei
Daca esti atent n-o sa iei.

#41
CristianLC

CristianLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 10.01.2014

View Postbluke424, on 09 octombrie 2017 - 19:26, said:

soft pentru piața din România, nu „global”.
Ce inseamna soft pentru Romania? Softul global are limba romana si nu se deosebeste cu nimic fata de Moto G4 al meu cumparat de la Orange(cu exceptia interfetei producatorului).

#42
bluke424

bluke424

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,489
  • Înscris: 30.06.2011

View PostCristianLC, on 09 octombrie 2017 - 20:42, said:

Ce inseamna soft pentru Romania? Softul global are limba romana si nu se deosebeste cu nimic fata de Moto G4 al meu cumparat de la Orange(cu exceptia interfetei producatorului).
garanția că merge perfect cu benzile LTE de la noi, suport pentru VoLTE și VoWi-Fi și lista poate continua.

degeaba aperi atât Xiaomi, tot o chinezărie în adevăratul sens al cuvântului rămâne. măcar știi de ce nu se vinde oficial decât în China? pentru că folosesc tehnologii brevetate care nu au trecut certificările CE și FCC, nu investesc în R&D ci așteaptă de la giganți precum Samsung și Apple noi surse de inspiratie, nu oferă suport (ex. garanție) și așa mai departe.

#43
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Au acum p8 lite la emag,vandut de emag la 579 de lei...
Daca e vandut de emag garantia e tot la Service Return(Quickmobile)?
Sau depanero?

Edited by I2O, 12 October 2017 - 20:37.


#44
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004
De principiu la Depanero.
Dar Huawei are service-ul sau autorizat in Romania si poti merge si la ei.

#45
I2O

I2O

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 26,782
  • Înscris: 01.02.2014
Ms mult
Eu l-am comandat.....sper sa nu imi iau teapa cu el
Imediat dupa ce l-am comandat sa schimbat pretu cu 70 de lei in plus,cred ca mai jos de 579 nu cred ca o sa mai scada
Acu e sper sa ma duca bateria o zi...ca nu prea butonez eu telefonul,maxim o ora pe zi si asta cand nu sunt acasa

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate