Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 

Outlander vs Santa Fe2 vs Forester vs A4 vs C-Klass

* * - - - 2 votes
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
gabriel1989

gabriel1989

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 06.02.2012

View Postbusiness11, on 09 octombrie 2017 - 16:20, said:

daca doresti ceva mai spatios atunci un SUV este mult mai avantajos decat un C-Class sau un A4. Daca doresti totusi C-Class-ul sau A4-ul atunci iti recomand varianta break, deoarece ofera atat pe bancheta din spate cat si in portbagaj mult mai mult spatiu decat limuzinele.

Intr-adevar dintr-un SUV ai alta tinuta de drum si o alta vedere, deoarece esti ceva mai ridicat decat in C-Class/A4.

Parerea mea cand vine vorba despre un SH este ca masina este ca o tragere la loto. Ori ai ghinion, ori nu ai, iar cunoscutele probleme apar daca ai ghinion, dar nu are rost sa generalizam ca toate ar avea probleme. La un SH conteaza si cum a fost intretinut pana acum.


Asta cu loteria asa e. Mercedesul imi place ca aspect, dotari si tot ce ofera. As prefera totusi un c180 kompresor, chiar si break desi sedanul e mai frumos. Suv-urile doar pentru siguranta daca se poate spune asa, pozitia la volan nu prea ma incanta, si acum tin scaunul lasat jos de tot Posted Image  Iar legat de spatiu, un sedan precum cele mentionate e posibil sa imi satisfaca dorinta de mai mult spatiu, iar de break cu siguranta o va face.

View Postgeorge_eu25, on 09 octombrie 2017 - 17:51, said:

Pai tu amestetci clasele si masinile...Intai hotaraste-te ce vrei si apoi faci o lista de cateva masini din clasa aia.Nu poti compara suv cu break sau cu sedane.
Eu personal dintre toate as lua Santa Fe.De ce?Pentru ca sunt multicele la noi,piese gramada atat din dezmembrari cat si noi si mai ales ieftine la intretinere (in comparatie cu alte suv-uri).

Eu am expus ce modele imi plac, nu am tinut cont de incadrarea lor in anumite clase. Cum am spus si putin mai sus Suv-ul imi satisface nevoia de spatiu si poate de siguranta, nu ma intereseaza sa am o pozitie inalta doar "ca sa pot vedea de sus", dar si tractiunea integrala imi place. Daca as lua un Suv ramane apoi vanatoarea de parcari. Acum la munca parchez lateral pe o strada foarte aproape de masini si abia daca gasesti un loc. Bine, asta ar fi ultima problema. Nu as lua un Suv fara 4x4 de ex, iar unul precum Duster sa se dezactiveze automat tractiunea integrala la viteze mai mari de 50 km/h sincer nu doresc, iar cu tractiunea spate eu zic ca m-as acomoda, daca ar fi foarte riscanta nu ar mai fi fost scoasa pe piata, nu am condus pana acum.

Edited by gabriel1989, 10 October 2017 - 09:10.


#20
filipxxx

filipxxx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,917
  • Înscris: 25.04.2006
Banii tai nu prea ajung de o masina din clasa medie cu dotarile cerute, dar apoi de un SUV. Eu zic sa uiti de SUV daca vrei doar "siguranta" ca daca pica vreo planetara si vezi ca la SUV ai 4 de alea, o sa plangi cu "siguranta". Daca ceva mai serios pe la cutia de transfer deja vinzi masina doar ca ai vrut siguranta.

#21
gabriel1989

gabriel1989

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 06.02.2012
Te asigur ca ajung, am vazut si eu care sunt preturile pe piata, nu vorbesc aiurea asa. Nu a zis nimeni ca nu isi permite sa o intretina daca pica ceva. Intrebam doar estimativ problemele cele mai des intalnite la astfel de masini, daca nu imi poti spune, te rog sa te abtii de comentarii rautacioase si lipsite de sens. Si oricum nu conteaza ce pica, la piese ce am cmparat pana acum chiar am cautat firmele cele mai bune. Calitatea ofera siguranta Posted Image

Edited by gabriel1989, 16 October 2017 - 10:34.


#22
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Parerea mea este sa scoti din ecuatie coreenele , consum mare si fiabilitate ioc . In rest o sa vezi ce gasesti la fata locului ca degeaba esti setat pe un model/tip daca nu gasesti masina in stare buna . Pt asta trebuie sa te decizi ce gen de masina vrei suv, sedan , combi si pleci de acolo cu cautarile .

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate