Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Mașină la preț de telefon mobil

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
58 replies to this topic

#19
instabilu

instabilu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 819
  • Înscris: 15.07.2007
Motocultor cu remorca SH.

Attached File  motocultor.jpg   8.95K   13 downloads

#20
mihaicozac

mihaicozac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,596
  • Înscris: 05.12.2005
Ia-ţi un cal. Şi ăla te ţine până moare, şi îl poţi alimenta direct de pe câmp.

#21
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,864
  • Înscris: 06.01.2008
Poate spun o prostie, dar un Golf 2 ?! Sau alta masina din era celor care puteau fi reparate si pe marginea drumului, cu un ciocan, patent, surubelnita si niste sarma.

#22
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View PostTLGTLC, on 09 octombrie 2017 - 09:44, said:

Vreau o mașină cu care să merg doar pe câmp până își va da obștescul sfârșit și pe care nu o voi înmatricula. Ce mașini aș putea lua în astronomica sumă de 500 euro? Nu este topic la mișto chiar am nevoie de așa ceva.

Se mai gasesc pe la tzara Dacia Papuc, model vechi... Curg tablele din ele, clar, dar sunt fiabile la carat saci la moara...au arcuri lamelare pe spate, garda sus... special facute pentru drum de tzara.

#23
Real_NEO

Real_NEO

    un sălbatic

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,193
  • Înscris: 29.05.2017
Pai daca vrei sa mergi pe camp iti trebuie un 4x4, asta daca nu vrei sa ai de impins mereu masina.

#24
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
https://www.olx.ro/o...html#86e978a10e

ia cotetul asta, cica daca iti da cu casetofon de sua o da la 5600euro... Posted Image Posted Image Posted Image

#25
Taxon

Taxon

    Cârcotaș nesuferit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,092
  • Înscris: 19.01.2004
papuc 4x4 , preferabil 1,9 DTi (nu benzina)

#26
Peter Blood

Peter Blood

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,835
  • Înscris: 13.02.2007

View PostTruculMagic, on 09 octombrie 2017 - 10:59, said:

https://www.olx.ro/o...html#86e978a10e

ia cotetul asta, cica daca iti da cu casetofon de sua o da la 5600euro... Posted Image Posted Image Posted Image

"P.S.: Butonul din bord pentru A/C nu se vinde chiar dacă apare în filmare și în fotografii."
Butonul ăla dădea clasa! Aşa n-are niciun farmec

#27
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,492
  • Înscris: 19.04.2009

View PostYOUR_GOD, on 09 octombrie 2017 - 10:34, said:

.
  • Eu am incercat sa o decapotez, dar nu mi-a iesit foarte bine.
  • Ma rog, nu cum decapotasem Trabantul.

Pune poze :lol:

---

Dacia cred ca e ok. Una dintr-aia papuc, sau cum se numea. Sa cari babele prin camp cu ea, si alte dihanii.

#28
TLGTLC

TLGTLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,700
  • Înscris: 27.06.2007
Tot o dați cu Dacia dar știți că nu se găsesc? Am găsit cotețe destule, cred că ies mai bine cu volan pe dreapta sau una lovită ușor. Colegul a găsit un Seat Toledo din 2002 1.6 benzina cu ușile din dreapta altoite. Merg diseară sa o vad.

#29
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,099
  • Înscris: 29.01.2016

View PostdaniMMM, on 09 octombrie 2017 - 10:35, said:

Eu as merge pe Opel Astra Caravan F,voluminos,piese ieftine.
Subscriu la Astra F Caravan. Chiar reusite pt asa ceva. Si cu vreo 2500-3000 iei una.

#30
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
omul vrea sa dea 500 si voi il bagati la 2500?

#31
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,099
  • Înscris: 29.01.2016

View PostDany_Darke, on 09 octombrie 2017 - 11:32, said:

omul vrea sa dea 500 si voi il bagati la 2500?
De lei. Cum sa fie 2500 de eur un Astra F de 20 de ani ?
Dovada :
https://www.autovit....html#e7c68834a7
https://www.autovit....html#c48cdb7ed6

Edited by Magicwisewolf, 09 October 2017 - 11:39.


#32
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,919
  • Înscris: 01.01.2010

View PostLex404, on 09 octombrie 2017 - 11:20, said:

Ha ha, nu m-am gandit sa-i fac niciodata poze. O am la tara si cand fac treaba, nu iau telefonul cu mine. Trabantul a raposat de tot.

#33
PoeOvidiu

PoeOvidiu

    Sunt de la țară și îmi place așa.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,568
  • Înscris: 07.12.2014
Numai al meu stie cat a carat saracul Posted Image Si inca se tine pe picioare si trece ITP pe bune.
https://www.olx.ro/a...t_price:to]=500
Nici nu bag piese din dezmembrari la ce pret au noi. 25 de lei un pivot, etc. Si ai si clima cand mergi la sapa Posted Image
de preferat motorul de 75CP cu un singur ax cu came. Poti sa tragi de el fara sa ii faci distributia. Daca se rupe nu pateste nimic, pui curea noua si gata :)

Edited by PoeOvidiu, 09 October 2017 - 12:17.


#34
TLGTLC

TLGTLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,700
  • Înscris: 27.06.2007
Pe mine mă interesează modele care încă mai poți să tragi de ele. Adică dacă aveți habar de vreo mașină care merge cu toate că nu este întreținută decât strictul necesar. M-aș băga la un Megane din prima generație, știu unul care merge doar pe câmp și sunt ani buni de când tot merge și nu mai crapă.

#35
PoeOvidiu

PoeOvidiu

    Sunt de la țară și îmi place așa.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,568
  • Înscris: 07.12.2014
Pai Cielo nu prea face nazuri. Eu car cu ea de 3 ani la greu. Pun cate 150 kg pe plafon bari de 6m care fac si balans si nu zice nimic. In rest doar benzina si cand imi aduc aminte ii mai schimb uleiul. Acum am bagat vreo 200 de lei in ea ca am mers la ITP. Am pus pivoti si capete de bara noi (desi doar un pivot avea joc) si am vopsit-o cu vopsea lovitura de ciocan gri Posted Image In rest toata ziua e calarita si incarcata.
Sunt tare robuste, atat ca s-au devalorizat mult in ultimii ani si le lipsesc niste dotari care oricum nu prea conteaza pe camp (abs, airbaguri etc)
  Daca ii intaresti putin suspensia spate poti cara cu ea mult si bine ca altfel cam da cu spatele de pamant cand o incarci tare, are suspensia destul de moale.
La fel poti lua si un matiz doar ca ala e mai mic dar daca scoti tot din el si lasi doar 2 locuri e destul de marisor si se descurca mult mai bine decat multe masini pe teren accidentat. Il ajuta mult pozitionarea rotilor si lungimea mica. E cam greu sa dai cu burta pe jos la masina aia.

Edited by PoeOvidiu, 09 October 2017 - 12:30.


#36
aiptek

aiptek

    the big red

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 02.07.2006
megane de ala are si o cunostinta, tot asa o foloseste, la carat fara mila cu ea.Ori aia, ori daca printr-o minune vei gasi o dacie sau chiar cum a zis un coleg mai sus, un cielo, era ceva varianta combi de la el mai demult, imi scapa numele acum

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate