Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

De ce mergeti in vacante in Europa ?

* - - - - 6 votes
  • This topic is locked This topic is locked
108 replies to this topic

#19
_Dadi_

_Dadi_

    Martian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,154
  • Înscris: 01.05.2015
Nasol de tot in Europa,.....Tocmai am venit din Austria si Germania....

"Periculos" rau....mizerie "munti"....lume necivilizata, etc....
Si pe la Praga, naspa si tot asa...

Voi stiti ce scrieti?.....

Auzi tu "nimicurile din Germania"....Irak.....

Ati cam stat pe acasa....

#20
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,683
  • Înscris: 21.06.2016
Mie imi place sa merg in multe locuri in lumea asta mai mult decit in Europa. Europa e prea putin diferita si neexcitanta.
Lucururile se schimba in vata, am avut o perioada de vreo 10 ani cind imi placea foarte mult dar pina la urma iti trece... sint variatii pe aceeasi tema (sau pe teme prea putin diferite) pina la urma.

#21
TruculMagic

TruculMagic

    Egalitatea nu există decât în matematică

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,669
  • Înscris: 24.11.2015
Daca imi bagi bani in cont, iau la puricat fiecare coltisor al europei Posted Image

#22
realduc

realduc

    traieste, si lasa-i si pe ceilalti sa traiasca

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,062
  • Înscris: 04.09.2017
ma inscriu si yo ! ... Posted Image

#23
_Dadi_

_Dadi_

    Martian

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,154
  • Înscris: 01.05.2015
Da....rau de tot...
Kitzbuhel....

Attached Files


Edited by _Dadi_, 09 October 2017 - 07:42.


#24
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
partikip

#25
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,272
  • Înscris: 14.11.2006

View PostAbc2OO1ro, on 09 octombrie 2017 - 00:18, said:

Avand in vedere ca nimeni nu vrea sa construiasca arhitectura la el acasa: https://forum.softpe...ra-de-calitate/ stau si ma intreb: De ce va duceti in vacante in Europa ?
Am avut rabdarea citirii celor 19 pagini ale topicului cretin referitor la ridicarea blocului românesc. Mi-am dat seama imediat ca esti un troll, este imposibil de purtat un dialog normal cu tine.

Acum nu înteleg logica întrebarii topicului de fata: ce legatura vezi TU intre vacanta din Europa si arhitectura? Trebuia sa precizezi acest lucru in deschiderea topicului si apoi sa ne intrebi pe noi de ce calatorim prin Europa. Nu toti suntem studenti la Arhitectura si nu toti suntem arhitecti aflati în pana de idei.

Topicul de fata se poate închide. Nu aduce nimic nou forumului Softpedia decât o simpla troleala sau o simpla pierdere de timp, probabil initiatorul lui se plictisea si ce si-a spus el la un moment dat: "Ia sa-i pun eu p'astia sa-si chinuie neuronii si sa se certe între ei, neîntelegând rostul deschiderii celor doua topice?".

Edited by florinbad, 09 October 2017 - 08:11.


#26
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Si eu prefer Europa de vest pt concedii la ski , pt ca ... civilizatie , mai multe nu are rost sa scriu, " cine stie , cunoaste " ...

#27
TLGTLC

TLGTLC

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,700
  • Înscris: 27.06.2007
Pentru că să văd și altceva! Am văzut fiecare colțișor din România.

#28
red46

red46

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,556
  • Înscris: 06.03.2016

View Postrealduc, on 09 octombrie 2017 - 04:40, said:

o tot dati in argumente puerile !
ca sa mergi in vacanta in Europa, trebe sa ai un anumit nivel de cultura si multi bani !
ceva, ce lipseste majoritatii romanilor !
Spune-le asta rromilor sau românaşilor care merg la cerşit prin Europa.

#29
Abc2OO1ro

Abc2OO1ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 351
  • Înscris: 27.08.2017

View Postpufonel, on 09 octombrie 2017 - 00:46, said:

Eu as vrea sa merg si prin Asia sau America de Sud, dar deocamdata nu-mi pot permite. In schimb in Europa e relativ ieftin, cel putin zborurile sunt convenabile. iar pentru cazare exista airbnb Posted Image

Deci tu te duci in Europa ca e ieftin ? Ce fel de motiv e asta ? Si ce faci acolo ? Te duci ca sa ai de unde sa te intorci ?

View Postkirkik, on 09 octombrie 2017 - 01:22, said:

Vrem sa mergem in vacante doar in Europa pentru ca e CIVILIZATIE

Si cine te opreste sa faci civilizatie si la tine acasa ?

View PostAlexEn, on 09 octombrie 2017 - 06:49, said:


Pe tine te intereseaza strict aia care merg in Europa pentru arhitectura sau de ce merge lumea in general in Europa?
Sa stii ca sunt si alte motive pentru care unii calatoresc, nu doar arhitectura.

Ma intereseaza orice motiv, sa vad si eu care e nivelul. De ce s-ar duce cineva pentru altceva decat arhitectura ? Doar ca sa isi puna poze pe facebook ?

View PostKroghy, on 09 octombrie 2017 - 06:57, said:

Imi place sa merg in Europa de vest pt. ca e lumea e mai civilizata, mai curata, legile se respecta. Poti sa mergi pe trotuar fata sa te trezesci cu caramizi sau moloz, fara sa fugi de caini vagabonzi, fara sa te inghesui printre masini parcate, poti sa mergi calare pe bicicleta cand traversezi strada si multe alte lucruri ce tin de civilizatie.

Si de ce nu faci civilizatia asta si la tine acasa ?

#30
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,272
  • Înscris: 14.11.2006

View PostAbc2OO1ro, on 09 octombrie 2017 - 08:30, said:

Deci tu te duci in Europa ca e ieftin ? Ce fel de motiv e asta ? Si ce faci acolo ? Te duci ca sa ai de unde sa te intorci ?
Si cine te opreste sa faci civilizatie si la tine acasa ?
Ma intereseaza orice motiv, sa vad si eu care e nivelul. De ce s-ar duce cineva pentru altceva decat arhitectura ? Doar ca sa isi puna poze pe facebook ?
Si de ce nu faci civilizatia asta si la tine acasa ?

ATENTIE LA TROLL!

#31
Abc2OO1ro

Abc2OO1ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 351
  • Înscris: 27.08.2017

View Postvrajitoruldinoz, on 09 octombrie 2017 - 07:02, said:

Mie imi place sa merg in multe locuri in lumea asta mai mult decit in Europa. Europa e prea putin diferita si neexcitanta.
Lucururile se schimba in vata, am avut o perioada de vreo 10 ani cind imi placea foarte mult dar pina la urma iti trece... sint variatii pe aceeasi tema (sau pe teme prea putin diferite) pina la urma.

Acum se explica faptul ca nu intelegi importanta arhitecturii in calitatea vietii.

View Postflorinbad, on 09 octombrie 2017 - 07:51, said:

Acum nu înteleg logica întrebarii topicului de fata: ce legatura vezi TU intre vacanta din Europa si arhitectura? Trebuia sa precizezi acest lucru in deschiderea topicului si apoi sa ne intrebi pe noi de ce calatorim prin Europa. Nu toti suntem studenti la Arhitectura si nu toti suntem arhitecti aflati în pana de idei.

Arhitectura nu e pentru arhitecti, ci pentru oameni. Daca nu te duci pentru arhitectura, pentru ce te duci ? Sa pui pe facebook ca ai fost si tu la Paris ?

#32
realduc

realduc

    traieste, si lasa-i si pe ceilalti sa traiasca

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,062
  • Înscris: 04.09.2017
" ...Si cine te opreste sa faci civilizatie si la tine acasa ?"
asta e cea mai tare afrmatie ! ...aproape la fel de tare ca  kkt de "om sanatos"!

Edited by realduc, 09 October 2017 - 08:35.


#33
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,512
  • Înscris: 30.10.2003
Eu ma duc la munte. In 5 ani am reusit sa vizitez 2 muzee. In schimb iti zic pe o raza de 100 km care cabana are cele mai bune prajituri si unde se mananca o supa de dovleac excelenta :D

#34
florinbad

florinbad

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,272
  • Înscris: 14.11.2006
ATENTIE LA TROLL!

"Un troll este un provocator fără cauză, cineva care lansează o discuție cu scopul de a recrea un conflict de idei. Uneori, conflictul devine amuzant pentru troll, dar aproape niciodată pentru participanții inocenți.

Troll-ul se folosește de subiecte clasice, cunoscute pentru pasiunea pe care o pot genera și pentru imposibilitatea de a le argumenta definitiv. Adesea, troll-ul se folosește de subiecte specifice comunității în care dorește să stârnească zâzania, cum ar fi regulile sau eticheta. Atunci când întâmpină rezistență, de cele mai multe ori troll-ul nu se va adresa unei singure persoane ci audienței, într-o speranță de instigare a acesteia în ajutorul său. De aceea el va răstălmăci de cele mai multe ori mesajele și le va modela cât mai tendențios prezentând această "dezvăluire" publicului larg cu scopul de a defăima."

https://ro.wikipedia.org/wiki/Troll

Edited by florinbad, 09 October 2017 - 08:41.


#35
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,986
  • Înscris: 18.12.2007

View PostAbc2OO1ro, on 09 octombrie 2017 - 08:30, said:

De ce s-ar duce cineva pentru altceva decat arhitectura ?

Tre' sa iti marturisesc ca m-ai incuiat cu asta :rolleyes:

Uite, iti dau niste motive concrete: am fost in Budapesta pe la inceputul anului cu toata gasca ca sa jucam escape rooms, am fost in Turcia (prin 2015 parca) ca sa vedem Pamukkale si in Cappadocia ca sa ne plimbam cu balonul cu aer cald, la rasarit, pntru peisaj, am fost in Croatia ca sa vedem lacurile Plitvice.
Acum planuim o iesire in Olanda pentru aprilie ca sa mergem la Keukenhof, in Giethoorn si sa facem un escape room in Amsterdam.

#36
Karhu

Karhu

    Heretic member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 39,918
  • Înscris: 25.06.2007

View PostAbc2OO1ro, on 09 octombrie 2017 - 00:18, said:

De ce va duceti in vacante in Europa ?
2 dintre copii sunt inca mici, si deci e mai greu cu ei pe alte continente.
Dar cresc ei...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate