Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim
 Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...

Termostat frigider - verificare
 Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...
 

Importuri din strainatate

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
Zark

Zark

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 23.01.2017
Buna ziua. Uneori mai vand produse din strainatate, sau chiar de aici din UK, pe care le iau la preturi mici si le dau la preturi mici comparativ cu piata. Vad ca se vand bine, in special comand de pe Wish, dar am vazut ca sunt mai multe de acest gen. Am vrut sa va intreb, poate are cineva cunostinte in legatura cu joom.com . Au oferte bune, vad ca unele produse le gasesti pe Wish gratuit, platind doar transportul (3 lire / produs), insa aici le gasesti la 1-2$ cu trasnport gratuit. E totusi o diferenta, nu mai dau 3 lire pe trasnport, ci dau 2$ pe produs cu transport gratuit. Pentru cei ce au cunostinta despre site-ul asta, e de incredere? Cu Wish n-am avut probleme de nici un fel pentru ca am fost atent, insa de asta nu stiu ce sa zic.

#2
iuliean50

iuliean50

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,227
  • Înscris: 04.12.2011
Se pare ca-s OK. Din 197.000 de recenzii doar 5.000 si-au exprimat nemultumiri restul au acordat intre 4 si 5 stelute!

#3
Zark

Zark

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 23.01.2017
Acum am vazut. Mersi, o sa iau cate ceva sa fac un test de vreo 10$.

#4
Zark

Zark

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 23.01.2017
E diferit prin multe. De ce sa aleg aliexpress, unde platesc o gramada de taxe si produsele sunt scumpe, cand eu le pot lua (multe din ele) gratis? Mai are Romania pana sa se dezvolte putin ca gandire. Eu ma ocup cu treaba asta si e rentabila, de multe ori trimit pachete in Romania, desi locuiesc in Anglia. De anglia nici nu mai zic, aici se vand extrem de rapid daca ai preturi bune si produse ok. Dar prea multe detalii, nu am venit aici sa vand "reteta succesului" sau sa spun cum fac eu niste bani, am pus doar o intrebare si mi s-a raspuns.

PS: Faza cu cartofii a fost o gluma cred, nimeni nu iti trimite cartofi Posted Image Daca tu ai patit de astea e doar vina ta ca nu ai fost atent.

#5
Argent

Argent

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,777
  • Înscris: 01.10.2017
Si wish asta are depozit in uk? europa? Sau tot din China?

Afacerea adevarata o faci cu magazine/firme care au depozit european si iti trimit repede produsul.

#6
Zark

Zark

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 23.01.2017
Are peste tot, dar nu dau eu informatii, nu are rost. Nici pe mine nu m-a ajutat nimeni. Mersi de recomandare, insa am sursele mele de unde iau produse. Am si produse cu livrare rapida, am sursele mele, si livrare mai rapida decat cea care se face catre mine, nu cred ca exista. Uneori "livrarea" e de maxim 30 minute. Dar cum ziceam, afaceri de genul asta se fac cu cap, iar eu nu am venit sa invat pe nimeni sa faca, doar am cerut o parere. Daca te intereseaza sa te ocupi cu asa ceva, si vrei sa iei produse de la mine, doar dupa data de 12-13 pot, lasa-mi un PM, insa  informatia necesita timp, si timpul costa bani. Avantajul meu e ca am crescut putin in treaba, si imi permit sa vand la niste preturi mult sub pretul pietei.

Edited by Zark, 08 October 2017 - 15:43.


#7
Zark

Zark

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 23.01.2017
Nu mai vorbi daca nu cunosti. Se vede ca esti pe dinafara complet. Am spus ca ma ocup cu asta deja, daca nu stii despre ce e vorba macar taci din gura.

Rog un moderator sa stearga topicul asta, e plin de idioti (a nu se considera atac la persoana, vorbesc civilizat folosind termeni de dictionar). Nu mai am nevoie, mi-a raspuns cineva concret dupa care au aparut si mascaricii astia.

@iulean50 , multumesc pentru raspuns.

Edited by Zark, 08 October 2017 - 19:28.


#8
petre69

petre69

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,784
  • Înscris: 27.01.2009
eu mai cumpar tot felul de dracii de pe wish, oare joom astia trimit si in Romania ?

#9
Zark

Zark

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 23.01.2017

View Postpetre69, on 09 octombrie 2017 - 09:38, said:

eu mai cumpar tot felul de dracii de pe wish, oare joom astia trimit si in Romania ?

Eu cred ca da, nu vad de ce nu ar trimite. Incearca sa cumperi ceva dar nu plati, si vezi daca poti comanda in Romania. Vad ca daca dai comanda doar scrii adresa unde sa-ti trimita si platesti cu cardul / paypal. Am luat niste inele sa vad cum trec si cum sunt, daca nu sunt bune le dau cadou la cineva. Pe wish ma bazez si eu, dar si pe o alta sursa care aduce direct aici unde locuiesc, fara sa mai stau 1 luna dupa transport.

EDIT: Posturile facute in bataie de joc sau offtopic au primit report.

Edited by Zark, 09 October 2017 - 10:07.


#10
k1NNG

k1NNG

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 06.08.2013
dacă știi e bine să faci dropshipping și cu ali și ebay

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate