Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 

Distribuitor piese motociclete?

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009
Salut,

Ma intereseaza sa iau legatura cu un distribuitor de piese de motocicleta. Caut mai exact sa asamblez un sistem de franare (etrieri, pompe fara servo-frana, conducte, discuri). Nu caut pentru un model anume de mototcicleta, pentru ca vor fi folosite pe alt ansamblu. Stiu ce specificatii vreau, insa nu gasesc niciun distribuitor pe nicaieri in Romania.

Am nevoie sa se poata emita factura catre o persoana juridica, nu se poate face achizitia ca PF.

Aveti ceva idei, sugestii? Si magazine fizice sunt in regula, atat timp cat pot oferi factura.

#2
myshyk

myshyk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,812
  • Înscris: 26.11.2006
Locatie?

#3
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009
Oriunde in Romania, nu are importanta. Daca, totusi, exista in Brasov sau apropiere, ar fi mai ok. Mentionez ca ma intereseaza componente de performanta (de circuit), nu de strada.

#4
Seteh

Seteh

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,846
  • Înscris: 21.02.2009
Depinde ce producator este. Daca e unul care este intalnit si in auto este mai usor de adus si atunci te sfatuiesc sa iei legatura cu un distribuitor. Daca ai si coduri pentru piese e si mai usor, ei doar intreaba mai departe daca se pot aduce.
La un distribuitor se lucreaza cu coduri, nu prea intereseaza pe nimeni ce piesa si pentru ce masina e. Pe vremuri cand lucram in industria asta vindeam catre o fabrica de tricotaje curele. Ei aveau dimensiunile si un producator de piese auto facea acele dimensiuni asa ca...

#5
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,415
  • Înscris: 15.12.2009
Am lucrat o perioada cu AP Racing, insa livrarea se face foarte greu. Am decis sa schimb producatorul, si am observat ca Performance Machine si Kustom Tech au produse care ma intereseaza.

Imi par greu de gasit discurile, pana acum am folosit ISR de 220mm, insa ce gasesc acu, sunt de 260-290mm.

Ma uit prin cataloage, gasesc coduri. Insa nu stiu cu ce distribuitor sa discut.

Edited by Ann0nyym0us, 08 October 2017 - 12:23.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate