Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

caracter sufocant prin întrebări!?

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
dannyetlv

dannyetlv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 622
  • Înscris: 13.08.2016
Acum câteva zile am pus întrebarea aceasta
https://forum.softpe...nti-cicalitori/
M-am gândit și eu la asta și chiar mi-a zis un amic că și eu aș fi asemănător mamei la partea cu întrebările. Omul nu are tot timpul timp (scuzați exprimarea) să răspundă la întrebările cuiva. Deseori mă epuizează întrebările mamei și cam singurele dăți când i-am răspuns complet la ele au fost atunci când m-am chinuit să fiu cât mai ok și de treabă posibil. Însă am o fire curioasă și îmi place să comunic cât mai mult, să întreb multe, cu cine îmi permit.
Cred că acest mod de a pune întrebări multe l-am preluat după ce am fost multă vreme închis în mine, iar acum este ca și cum aș încerca să recuperez. Modul de a întreba, reformula și confirma l-am preluat de la un coleg de facultate, mi-a plăcut foarte mult.
Însă nu tot timpul este ok să pun atâtea întrebări în special persoanelor noi cunoscute sau colegilor de cameră, spre exemplu, care poate preferă mai mult spațiu privat din partea unui străin ca mine.
Voi ce ziceți? Ce sfaturi orientative mi-ați da? Deci sunt nemulțumit de caracterul sufocant al mamei însă nici eu nu sunt departe de ea.

#2
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,463
  • Înscris: 30.10.2003
Mai afla raspunsurile la intrebarile tale si din carti.

#3
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
...ca deja ne cicalesti tu pe noi.Posted Image

#4
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Inca nu te-ai maturizat , inca esti copil .

#5
javaEEDevOps

javaEEDevOps

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 407
  • Înscris: 15.09.2017

View Postdannyetlv, on 07 octombrie 2017 - 09:40, said:

Voi ce ziceți? Ce sfaturi orientative mi-ați da? Deci sunt nemulțumit de caracterul sufocant al mamei însă nici eu nu sunt departe de ea.
Ai prea mult timp liber la dispozitie si din plictiseala creezi probleme acolo unde nu-s

#6
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,463
  • Înscris: 30.10.2003
Ia-ti IPhone cu Siri sau Alexa sau cum o cheama pe aia de la Microsoft?

Edited by Bursul, 07 October 2017 - 11:14.


#7
dannyetlv

dannyetlv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 622
  • Înscris: 13.08.2016

View PostjavaEEDevOps, on 07 octombrie 2017 - 10:08, said:

Ai prea mult timp liber la dispozitie si din plictiseala creezi probleme acolo unde nu-s
Nu.
De fapt, cred că doar unii mă declară sufocant uneori, nu toți.

View PostBaxon, on 07 octombrie 2017 - 10:06, said:

Inca nu te-ai maturizat , inca esti copil .
De ce? Că întreb una-alta?

#8
zyppster

zyppster

    viața este o contradicție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,971
  • Înscris: 02.02.2008
consulta un psiholog sau cauta-ti o iubita. anumite lucruri nu isi gasesc solutia pe un forum...

#9
javaEEDevOps

javaEEDevOps

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 407
  • Înscris: 15.09.2017

View Postdannyetlv, on 07 octombrie 2017 - 11:55, said:

Nu.
De fapt, cred că doar unii mă declară sufocant uneori, nu toți.
pai esti ca femeile.

#10
softaipan

softaipan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 07.08.2014
La un curs de vanzari,spunea trainerul,ca a intreba foarte mult este foarte benefic,deoarece aflii informatii ajutatoare ! Ca exemplu : copii mici care intreaba incontinuu pt a afla informatii noi(ca dupa o anumita varsta toti le stiu pe toate si c-am nu stiu nimic!)
  Deci a intreba nu este rau .
Daca sunt intrebari prostesti ,este o problema! Daca sunt doar de plictiseala sau deranjante,iar este o problema !
Deci ar trebui sa-ti pui tie cateva intrebari,pt a afla daca este bine sa pui tot timpul intrebari,celor din jur!

#11
dannyetlv

dannyetlv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 622
  • Înscris: 13.08.2016

View Postsoftaipan, on 08 octombrie 2017 - 10:19, said:

La un curs de vanzari,spunea trainerul,ca a intreba foarte mult este foarte benefic,deoarece aflii informatii ajutatoare ! Ca exemplu : copii mici care intreaba incontinuu pt a afla informatii noi(ca dupa o anumita varsta toti le stiu pe toate si c-am nu stiu nimic!)
  Deci a intreba nu este rau .
Daca sunt intrebari prostesti ,este o problema! Daca sunt doar de plictiseala sau deranjante,iar este o problema !
Deci ar trebui sa-ti pui tie cateva intrebari,pt a afla daca este bine sa pui tot timpul intrebari,celor din jur!
E faza că unii oameni au mai mare nevoie de intimitate iar întrebarea "Pleci undeva?", cu care m-am obișnuit încă de acasă, poate fi foarte supărătoare pentru unii care vor răspunde 'Dar ce treabă ai tu cu mine'?
Dar cred că e suficient să conștientizez care sunt acele persoane și să evit să întreb așa. Eu aș fi deschis cu toții, ăsta e motivul principal pentru care îmi place să întreb.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate