Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

clonare mac

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Dadulicius

Dadulicius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 25.03.2017
Eu la toate routerele pe care le-am avut imi clonam macul la router cu cel al placii de  pt a evita mereu sa sun la provider pt schimbarea de mac daca imi schimbam router/placa de retea. Pana azi a mers totul ok dar dupa o pana de curent nu a mai functionat internetul si am scos cablul de net din router si l-am bagat in placa de retea si asa mergea internetul ,de aici am dedus ca e problema la router l-am resetat si l-am configurat iar si cand vreau sa clonez macul e ok dar fara sa functioneze internetul ,imi arata acel triunghi galben. Am schimbat si cablul lan dar tot asa face. Ce pot sa ii fac?

p.s. retea wi fi arata si ma pot conecta la ea dar nici aceasta nu merge
P
P.s.2 am sunatcla firma de internet care mi-au spus ca la ei in sistem nu arata nici o defectiune si sa scot routerul din priza pt cateva minute si sa clonez macul dar degeaba ca nu merge

#2
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,902
  • Înscris: 10.06.2008
De la cine ai net? Sigur fac filtrare pe mac?

#3
Dadulicius

Dadulicius

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 25.03.2017

 joystick, on 06 octombrie 2017 - 19:58, said:

De la cine ai net? Sigur fac filtrare pe mac?

Alienstation. Pai daca si ei mi-au spus sa incerc sa clonez macul ca teoretic dupa ar trebui sa mearga si timp de 6-7luni am stat cu routerul respectiv cu macul clonat si totul a mers bine si acum din senin face pe nebunul...

#4
Tort

Tort

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 998
  • Înscris: 02.01.2016
Click dreapta pe triunghiul albastru - Troubleshoot problems... asta ce spune?

#5
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
Poate s-a bulit routerul.
Mergi si probeaza-l pe alta conexiune, de preferat de alt fel (rds pppoe sau altceva)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate