Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Momentul Aprilie 1964

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...
 Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 

Hornbach Timisoara, sau despre cum să fii tratat ca venit cu pluta. Pe banii și timpul tău, normal.

* * * * * 3 votes
  • Please log in to reply
39 replies to this topic

#37
mihaicozac

mihaicozac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,596
  • Înscris: 05.12.2005
Scrie pe bonul de la casă "14 Tage Rückgaberecht", personal n-am returnat încă nimic, dar alţii au spus că au făcut-o.
Cât priveşte riscul magazinului, la rulajul de marfă pe care îl are 3 bucăţele de PAl nu reprezintă nimic, sunt convins că în preţul lor e inclus şi riscul. Mai sunt unii care dau comenzi şi nu le mai ridică, există chiar un colţ unde se vând asemenea lucruri, neridicate sau returnate.

#38
irimiaciprian1

irimiaciprian1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,977
  • Înscris: 22.10.2012
La scriu multe si fac putine  , proasta organizare , lipsa profesionalism samd.

#39
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Eu cred ca totul se leaga si de salariile mici, de kkt din Romania, ca daca omul ar simiti ca e bine platit, si-ar da interesul fata de client... Mare kkt sa faci un calcul sau sa-ti dai silinta sa fie clientul multumit.... Totul se leaga de salariile mizerabile din RO si de faptul ca aceste corporatii care vand la noi, chiar au senzatia ca vand in bazar, la periferia Europei, motiv pentru care ar trebui inchise si scoase in afara legii.  Eu sunt un pasionat al magazinelor de constructii / bricolaj si pot spune un singur lucru - din 2005 pana acum, calitatea a scazut constant atat a produselor cat si a serviciilor oferite clientului in aceasta periferie a Europei in care se afla Romania.  In goana dupa profit a ajuns sa se importe exclusiv marfa de proasta calitate din China, Turcia si alte zone dubioase...

De aceea va spun.. nu va lasati orbiti de marketing si scoateti cardul numai daca merita cu adevarat ce cumparati... altfel, lasati-i sa ajunga la faliment pe acesti comercianti.  Asa s-a intamplat cu OBI - preturi mari, calitate indoielnica = faliment. Vine puternic din spate cu aceeasi strategie PRAKTIKER, un retailer preluat de turci, umplut cu marfa turceasca de pacalit fraierii, care au vise dar nu stiu pe ce dau banii.  Dedeman, de bine, de rau, desi sunt praf la marketing, macar au pastrat preturile intr-o zona rezonabila...

#40
irimiaciprian1

irimiaciprian1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,977
  • Înscris: 22.10.2012
Ce nai vazut prost cu salariu mare ..vezi si mata in parlament.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate