Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...
 

Ca la 20 de ani ...

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
57 replies to this topic

#37
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

View Postfilipaaa, on 06 octombrie 2017 - 10:13, said:

Explica mi, te rog la Ce se refera ca sa pot intelege..

View Postrich1974, on 06 octombrie 2017 - 10:19, said:

se refera la faptul ca inca nu esti matura si ca ai nevoie in continuare de un tata, de elementul masculin in desavarsirea dumitale.
...si ca fata de un pustan de varsta ta,il vezi ca pe un protector,iar diferenta de varsta iti ofera senzatia de stabilitate,statornicie.Asta in cazul in care nu esti vreo materialista.

#38
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Odata instalata " repulsia " asta fata de atitudinea ta , cam greu s-o mai dregi dar nu imposibil , depinde de tine si de comportamentul tau in viitor .

#39
menaloty

menaloty

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,839
  • Înscris: 15.11.2016

View Postfilipaaa, on 06 octombrie 2017 - 11:21, said:

El se plangea mereu ca vrea mai mult,ca poate mai mult.Am crezut ca l ajut ,insa ma doare ca nu spune ca am facut si facem impreuna tot ce are legatura cu firma.
Dar cred ca ai dreptate legat de atitudine...
Bine, si de ce atunci nu spui care este de fapt nemultumirea ta reala? Vrei sa fii partener in acte la firma lui? El nu vrea asta dupa ce l-ai ajutat?
Daca esti indispensabila lasa-l balta si pe urma te roaga el sa ii fii asociat.

#40
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,854
  • Înscris: 20.10.2015

View Postfilipaaa, on 06 octombrie 2017 - 08:01, said:

Buna ,
In tara asta este foarte greu sa ti gasesti ceva de lucru daca nu stii limba lor.
Vreau sa mi fac o cariera, pe care in Romania nu o sa am cum sa o practic .Are legatura cu persoanele care au Sindromul Down ...
Dar chestia cu hanoracum meu de ploaie imi place cum suna Posted Image

Asa si?
Unde e spiritul ala tenace de a te lua de piept cu viata?
Eu n-am mai intalnit o fata ca tine. Ai stofa.
Nu te lasa calcata in picioare. Acum te lsi si culmea, te calci tu in picioare. Si, dac-o faci altii nu or sa te respecte.
Mai da-l in gatu' ma-sii de hanorac ca imi vin dracii. Tu-l vezi ca un tuxedo, si el e rupt in coate. Ce faci? Il petitcesti?

View Postfilipaaa, on 06 octombrie 2017 - 08:01, said:

Explica mi ,te rog,de ce ai ales cuvantul ,,degenerati" ?

Unii, nu gandesc, d-aia

View Postfilipaaa, on 06 octombrie 2017 - 09:31, said:

Asta este problema ca pe o raza de cel putin 500 km de unde o sa Stau EU in RO nu gasesc sa fac Asta .
Si este Si gandirea din RO, ii ador pe acesti copilas Si nu as suporta sa vad ca un smecher profita de banii alocati lor sau cate Si mai cate .

Nici d-al dracu nu m-as intoarce in Romania in locul tau

View Postfilipaaa, on 06 octombrie 2017 - 10:13, said:

Explica mi, te rog la Ce se refera ca sa pot intelege..

Se refera la faptul ca iti acorda atentia de care aveai nevoie in copilarie, probabil

View Postfilipaaa, on 06 octombrie 2017 - 10:42, said:

Cariera se bazeaza Si pe o facultate in viziunea mea Si cred ca le poti face pe ambele in acelasi timp ...
Un tipic raspuns romanesc " ca tot romanul"
Daca nu faci facultate esti prost,nu poti face nimic in viata ?! Multi din RO fac facultate Si apoi lucreaza in fabrici sau  ajung la facultatea de medicina Si pe urma ajung sa se joace cu vietiile oamenilor.Nu vreau sa fac o facultate dar de dragul sa ma laud ca am una,vreau sa fac ceva care ma pasioneaza Si care sa Si practic ...
P.S daca ai fii Tata de fata Ce i ai spune : stai fa drq Si dute la o facultate sa avem Si noi cu Ce ne lauda 3 ani,ca dupa nu faci nimic sau nu iei niciun examen nu conteaza...

N-are nici o legatura facultatea in cazul tau

View Postjimmyboy9111, on 06 octombrie 2017 - 10:44, said:

ce parinti isi lasa fata sa plece, cu unul care are 16+ peste ea

Si ce sa-i faca s-o aresteze?


View Postfilipaaa, on 06 octombrie 2017 - 11:12, said:

Am sa dezvolt putin subiectul : cand am venit impreuna cu el aici ,era un simplu angajat la o firma.
Il vedeam ca are potential si ca poate face mai mult si asa am ajuns sa contactez firme si sa l ajut sa si dezvolte propria afacere,iar in momentul acesta are propria firma si cresterea  firmei este pentru ca eu il imping de la spate ,,fa aia si fa aia ".Tot ce tine de acte le aranjez eu,zilnic ma asigur ca totul este ok.
Spun ca nu fac nimic pentru ca fac totul de acasa,nu simt ca este un loc de munca .
Daca cineva il intreaba pe el ce fac eu el nu spune ca l ajut cu firma ,spune ca merg la scoala si atat,cred ca din cauza asta poate si eu am ajuns sa cred acest lucru...

O sa dezvolt mai mult mai tarziu.
Comuta-ti atentia de la EL la TU

View Postrich1974, on 06 octombrie 2017 - 11:12, said:

nordicii sunt degenerati din cauza ca au primit si primesc in continuare toti africanii pe teritoriul lor. ....

Ti-as zice vreo 2 de inima albastra.
Ce legatura are cu topicul? Tu poti sa te concentrezi?

View Postfilipaaa, on 06 octombrie 2017 - 11:21, said:

El se plangea mereu ca vrea mai mult,ca poate mai mult.Am crezut ca l ajut ,insa ma doare ca nu spune ca am facut si facem impreuna tot ce are legatura cu firma.
Dar cred ca ai dreptate legat de atitudine...

Pentru el esti doar o laveta de sters. Atat.
Pentru ca asa te comporti tu cu tine.
Si e al dracu de pacat dupa ce citesc p-aici

View Postmenaloty, on 06 octombrie 2017 - 11:51, said:

Bine, si de ce atunci nu spui care este de fapt nemultumirea ta reala? Vrei sa fii partener in acte la firma lui? El nu vrea asta dupa ce l-ai ajutat?
Daca esti indispensabila lasa-l balta si pe urma te roaga el sa ii fii asociat.

Nu, vrea respect.
Din pacate cel care nu se respecta pe el insusi nu poate cere asta de la ceilalti.
Asta trebuie sa inteleaga

#41
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
El 34 , tu 20 si el n-are chef de sex ? O fi eunuc !

#42
Starcraft11

Starcraft11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 19.04.2017
Am fost cam aprox in aceeasi situatie ca tine
Cand iubesti ,acest sentiment te poate orbi (metaforic vorbind)
Cand deja vezi ca el cauta numai scuze,se ascunde cu tine , minciuni , aceea nu mai e o relatie sanatoasa,ci una toxica
Ori incerci sa-l tragi pe el de o poarte sa-i spui ce nu iti convine,ori ii spui frumos ca tu deja te gandesti sa o iei singura pe drumul tau (daca chiar asta ai de gand) , ca sa vezi cum reactioneaza,daca se schimba sau continua intr-una sa dea vina pe tine, dar eu cred in vorba asta: lupu' isi schimba paru' dar naravu' ba
Deci tu trebuie sa fi cea care o sa ia o decizie in final dupa ce te gandesti foarte bine ce iti doresti de acum inainte pe baza a tot ceea ce ai fost/trait pana acum.

View Postfilipaaa, on 06 octombrie 2017 - 08:01, said:

Buna ,
In tara asta este foarte greu sa ti gasesti ceva de lucru daca nu stii limba lor.
Vreau sa mi fac o cariera, pe care in Romania nu o sa am cum sa o practic .Are legatura cu persoanele care au Sindromul Down ...
Dar chestia cu hanoracum meu de ploaie imi place cum suna Posted Image


Explica mi ,te rog,de ce ai ales cuvantul ,,degenerati" ?
Nu stii tara ,dar poate stii ceva de nordici in general si sunt curioasa sa aud pareri...


Discut cu el ,dar ce mi spune este sa i uit trecutul daca vreau sa fim fericiti ..

Dar poti uita si toate momentele in care inca se comporta urat si te ignora ? Esti dispusa sa treci peste toate aceste comportamente de raceala si indiferenta fata de tine? Esti sigura ca iti doresti o relatie de acest gen?

#43
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,854
  • Înscris: 20.10.2015

View PostStarcraft11, on 06 octombrie 2017 - 17:43, said:

Am fost cam aprox in aceeasi situatie ca tine
Cand iubesti ,acest sentiment te poate orbi (metaforic vorbind)

Nu doar metaphoric ci doar TOTAL!!!

#44
filipaaa

filipaaa

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 06.10.2017
Citesc Ce srie ti Si din Ce vad maj sfaturiilor sunt sa l parasesc
...

#45
JurasikMan

JurasikMan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,289
  • Înscris: 30.10.2006
Te intretine ?  Daca "da" ...mai gandeste-te , daca" nu " ...sex nu , bani nu ...la ce e bun de tinut la casa omului ?

#46
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,854
  • Înscris: 20.10.2015

View Postfilipaaa, on 06 octombrie 2017 - 21:30, said:

Citesc Ce srie ti Si din Ce vad maj sfaturiilor sunt sa l parasesc
...

Am zis eu asta?

#47
Starcraft11

Starcraft11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 19.04.2017

View PostJurasikMan, on 06 octombrie 2017 - 21:42, said:

Te intretine ?  Daca "da" ...mai gandeste-te , daca" nu " ...sex nu , bani nu ...la ce e bun de tinut la casa omului ?

Si daca ar intretine-o sau nu asta NU este deloc cel mai important lucru, eu una de exemplu nu stau cu un barbat doar pt ca isi permite sa ma intretina,iar viata dubla nu ma atrage deloc sa duc, prea mult stres,secrete,minciuni si nu sunt genul acela  de persoana

Edited by Starcraft11, 06 October 2017 - 23:23.


#48
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,492
  • Înscris: 19.04.2009
Băieți, niciodată nu dat-o hanoracul de pe voi :)


Treci peste. Lumea e atât de larga.

#49
_Freya_

_Freya_

    Gospodina SUPREMĂ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,961
  • Înscris: 26.07.2017
Eu cred ca tu esti o boema iar el un mare curvar!

#50
_Freya_

_Freya_

    Gospodina SUPREMĂ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,961
  • Înscris: 26.07.2017

View PostBaxon, on 06 octombrie 2017 - 10:24, said:

Ai parinti in Ro ? Daca ai , intoarce-te acasa , fa si tu o facultate ca tot romanul ca mai apoi sa-ti faci si " cariera " . Pe parcurs vei intalni si alti barbati de care te vei indragosti sau nu ... dragoste cu forta nu se poate .
P.S. De ce drq mai stai acolo ca o lipitoare pe banii omului daca relatia dintre voi nu exista ?! Esti masochista sau ... ?

Las-o bre sa stea acolo! Stai fato acolo, pune mana si invata limba, specializeaza-te bine pe un domeniu stabil .
Prioritatea ta no.1 este sa devii independenta financiar, asculta-ma ca nu te invat de rau! Gandeste-te tot timpul ca atat timp cat nu depinzi de nimeni regulile jocului le poti face tu, pana atunci stai si'nghite!

Si nu mai fi botoasa tot timpul ca nu rezolvi nimic! Incet, incet il indepartezi il plictisest.
Imi imaginez ca-i greu sa stai toata ziua'n casa sa-l astepti iar el sa vina seara rupt de oboseala si eventual usor ametit! Asta e! Accepta-ti siuatia dar urmareste-ti interesul!
Inearca sa te vezi si peste 10 ani! Atunci tu vei fi o tipa bine iar el un bosorog!

In alta ordine de idei, sa stii ca orice barbat poseda _l_ si marea majoritate o folosesc si la futut! Posted Image

#51
myceran

myceran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,276
  • Înscris: 31.07.2017

View Post_Freya_, on 07 octombrie 2017 - 11:45, said:

Las-o bre sa stea acolo! Stai fato acolo, pune mana si invata limba, specializeaza-te bine pe un domeniu stabil .
Prioritatea ta no.1 este sa devii independenta financiar, asculta-ma ca nu te invat de rau! Gandeste-te tot timpul ca atat timp cat nu depinzi de nimeni regulile jocului le poti face tu, pana atunci stai si'nghite!
Si nu mai fi botoasa tot timpul ca nu rezolvi nimic! Incet, incet il indepartezi il plictisest.
Imi imaginez ca-i greu sa stai toata ziua'n casa sa-l astepti iar el sa vina seara rupt de oboseala si eventual usor ametit! Asta e! Accepta-ti siuatia dar urmareste-ti interesul!
Inearca sa te vezi si peste 10 ani! Atunci tu vei fi o tipa bine iar el un bosorog!
In alta ordine de idei, sa stii ca orice barbat poseda _l_ si marea majoritate o folosesc si la futut! Posted Image
no, de parca tu la 20 de ani aveai minte mai multa ... Posted Image
las-o sa bage singura degetul in borcanul cu "dulceata".
pe de alta parte limba nu se folosește numa' in vorbire si deglutiție!Posted Image
.................
Fato, trăiește-ti viata cum iti place, oricum nu vei asculta sfaturile din jur!

Edited by myceran, 07 October 2017 - 12:29.


#52
filipaaa

filipaaa

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 06.10.2017
Buna,
M am tot gandit la ce a ti scris ,unele comm uri mi au deschis si alte rotite din gandire ,iar altele erau ceea ce gandeam si eu si m ati facut sa mi dau seama ca nu sunt nebuna,ca si alte persoane gandesc ca si mine.Va multumesc!
Legat de el ,este iubirea mea,chiar il ador pe acest om,nu stiu daca pute ti intelege si eu cand aud de o relatie cu o diferenta mare de varsta prima reactie ii de judecat,iar pana sa ma aflu si eu intr o astfel de situatie nu am inteles ca la mijloc poate sa fie si iubirea.
Mereu am zis ca eu si cu el ne am intalnit intr o alta viata cu siguranta,noi ne iubim foarte tare,stie ce vreau si stiu ce vrea,doar ca el ii obosit de viata si eu acum incep sa o traiesc cred ...
Imi doresc sa fie totul ok si sa fim fericiti !
Cred in iubire pana la adanci batraneti,un barbat toata viata si toate aceste lucruri !!! :*

#53
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,854
  • Înscris: 20.10.2015

View Postfilipaaa, on 09 octombrie 2017 - 17:04, said:

Buna,
M am tot gandit la ce a ti scris ,unele comm uri mi au deschis si alte rotite din gandire ,iar altele erau ceea ce gandeam si eu si m ati facut sa mi dau seama ca nu sunt nebuna,ca si alte persoane gandesc ca si mine.Va multumesc!
Legat de el ,este iubirea mea,chiar il ador pe acest om,nu stiu daca pute ti intelege si eu cand aud de o relatie cu o diferenta mare de varsta prima reactie ii de judecat,iar pana sa ma aflu si eu intr o astfel de situatie nu am inteles ca la mijloc poate sa fie si iubirea.
Mereu am zis ca eu si cu el ne am intalnit intr o alta viata cu siguranta,noi ne iubim foarte tare,stie ce vreau si stiu ce vrea,doar ca el ii obosit de viata si eu acum incep sa o traiesc cred ...
Imi doresc sa fie totul ok si sa fim fericiti !
Cred in iubire pana la adanci batraneti,un barbat toata viata si toate aceste lucruri !!! :*

Vine si vremea aia, deocamdata, FA CEVA SI PENTRU TINE

#54
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Off, ce topic depresiv! Cine m a pus sa l citesc la ora asta? Posted Image

Draga initiatoare, pune mana si invata limba romana mai intai si crede ma ca dup aia o sa dai de tipi cu bun simt! Asta de acum e un idiot si jumatate. Vino in Ro, fa o scoala, ceva, si da l incolo! :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate