Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Ca la 20 de ani ...

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
57 replies to this topic

#19
filipaaa

filipaaa

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 06.10.2017

View Postcorinadaniela, on 06 octombrie 2017 - 09:22, said:

ba sa stii ca si in Romania poti acorda ajutor/asistenta persoanelor cu sindromul down.
nu stiu din ce oras esti sau unde ti-ar placea sa te stabilesti daca te-ai intoarce in tara, dar gasesti suficienta informatie pe net despre ong-uri si asociatii care au acest profil.
Asta este problema ca pe o raza de cel putin 500 km de unde o sa Stau EU in RO nu gasesc sa fac Asta .
Si este Si gandirea din RO, ii ador pe acesti copilas Si nu as suporta sa vad ca un smecher profita de banii alocati lor sau cate Si mai cate .

#20
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008

View Postfilipaaa, on 06 octombrie 2017 - 09:20, said:

nu am fantezii cu tatal meu Si nu m as putea vedea cu cineva care ii seamana...
Ti-a zis cineva ceva de fantezii cu taica-tu?Sau de cineva care ii seamana?Aia se refera la cu totul altceva.

#21
filipaaa

filipaaa

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 06.10.2017

View PostdaniMMM, on 06 octombrie 2017 - 10:12, said:


Ti-a zis cineva ceva de fantezii cu taica-tu?Sau de cineva care ii seamana?Aia se refera la cu totul altceva.
Explica mi, te rog la Ce se refera ca sa pot intelege..

#22
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
se refera la faptul ca inca nu esti matura si ca ai nevoie in continuare de un tata, de elementul masculin in desavarsirea dumitale.

#23
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Ai parinti in Ro ? Daca ai , intoarce-te acasa , fa si tu o facultate ca tot romanul ca mai apoi sa-ti faci si " cariera " . Pe parcurs vei intalni si alti barbati de care te vei indragosti sau nu ... dragoste cu forta nu se poate .
P.S. De ce drq mai stai acolo ca o lipitoare pe banii omului daca relatia dintre voi nu exista ?! Esti masochista sau ... ?

#24
filipaaa

filipaaa

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 06.10.2017

View Postrich1974, on 06 octombrie 2017 - 10:19, said:

se refera la faptul ca inca nu esti matura si ca ai nevoie in continuare de un tata, de elementul masculin in desavarsirea dumitale.
Ma amuzi Si in acelasi timp ma enervezi
Nu poti explica de Ce crezi ca sunt " degenerati" ,insa hop cand vezi un comm care te face sa te simti stapane pe situatie ,sari in ajutorul celor care nu inteleg asa ca mine ...cata bunatate
EU am vrut sa vad Ce gandeste cel care a postat nu tu ...2 oameni nu pot gandii la fel,ceva ii deosebeste ,Asa ca nu cred ca esti indreptatita sa comm mereu la Ce scriu altii,mai Putin insa la Ce scrii tu

Edited by filipaaa, 06 October 2017 - 10:28.


#25
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009
filipaaa, cu siguranță știi vorba aia Ce ție nu-ți place altuia nu-i face. Mai ușor cu ironiile.

#26
filipaaa

filipaaa

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 06.10.2017

View PostBaxon, on 06 octombrie 2017 - 10:24, said:

Ai parinti in Ro ? Daca ai , intoarce-te acasa , fa si tu o facultate ca tot romanul ca mai apoi sa-ti faci si " cariera " . Pe parcurs vei intalni si alti barbati de care te vei indragosti sau nu ... dragoste cu forta nu se poate .
P.S. De ce drq mai stai acolo ca o lipitoare pe banii omului daca relatia dintre voi nu exista ?! Esti masochista sau ... ?
Cariera se bazeaza Si pe o facultate in viziunea mea Si cred ca le poti face pe ambele in acelasi timp ...
Un tipic raspuns romanesc " ca tot romanul"
Daca nu faci facultate esti prost,nu poti face nimic in viata ?! Multi din RO fac facultate Si apoi lucreaza in fabrici sau  ajung la facultatea de medicina Si pe urma ajung sa se joace cu vietiile oamenilor.Nu vreau sa fac o facultate dar de dragul sa ma laud ca am una,vreau sa fac ceva care ma pasioneaza Si care sa Si practic ...
P.S daca ai fii Tata de fata Ce i ai spune : stai fa drq Si dute la o facultate sa avem Si noi cu Ce ne lauda 3 ani,ca dupa nu faci nimic sau nu iei niciun examen nu conteaza...

View Postalthea, on 06 octombrie 2017 - 10:30, said:

filipaaa, cu siguranță știi vorba aia Ce ție nu-ți place altuia nu-i face. Mai ușor cu ironiile.

View Postalthea, on 06 octombrie 2017 - 10:30, said:

filipaaa, cu siguranță știi vorba aia Ce ție nu-ți place altuia nu-i face. Mai ușor cu ironiile.
Ai dreptate ca sunt ironica, dar nu mai suport vorbele aruncate de dragul sa spunem Si noi ceva sau ptr ca ne plictisim.


#27
jimmyboy9111

jimmyboy9111

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 469
  • Înscris: 29.07.2017

View Postfilipaaa, on 06 octombrie 2017 - 10:39, said:

Cariera se bazeaza Si pe o facultate in viziunea mea Si cred ca le poti face pe ambele in acelasi timp ...
Un tipic raspuns romanesc " ca tot romanul"
Daca nu faci facultate esti prost,nu poti face nimic in viata ?! Multi din RO fac facultate Si apoi lucreaza in fabrici sau  ajung la facultatea de medicina Si pe urma ajung sa se joace cu vietiile oamenilor.Nu vreau sa fac o facultate dar de dragul sa ma laud ca am una,vreau sa fac ceva care ma pasioneaza Si care sa Si practic ...
P.S daca ai fii Tata de fata Ce i ai spune : stai fa drq Si dute la o facultate sa avem Si noi cu Ce ne lauda 3 ani,ca dupa nu faci nimic sau nu iei niciun examen nu conteaza...

ce parinti isi lasa fata sa plece, cu unul care are 16+ peste ea:|..probabil n-ai plecat de prea mult bine de-acasa:|..facultatea, in ziua de azi, reprezinta singura sansa reala pentru tine. Pentru ca esti fata..nimeni nu angajeaza femei la munca de salahor..asa ca, ai nevoie de studii.
Daca nu reusesti cu scoala, vei lucra in fabrici unde faci munca repetitiva:)..

PS. la modul cum te exprimi..ai de tras mult:)

Edited by jimmyboy9111, 06 October 2017 - 10:45.


#28
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

View Postfilipaaa, on 06 octombrie 2017 - 10:42, said:

Ai dreptate ca sunt ironica, dar nu mai suport vorbele aruncate de dragul sa spunem Si noi ceva sau ptr ca ne plictisim.
Dacă le răspunzi cu aceeași monedă îți distrugi topicul. Ignoră vorbele de care zici de dragul răspunsurilor care merită luate în seamă Posted Image

Edited by althea, 06 October 2017 - 10:45.


#29
jezebelle

jezebelle

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,362
  • Înscris: 05.10.2017

View Postfilipaaa, on 06 octombrie 2017 - 02:00, said:

...

Cand cineva iti zice chestii de genu' "nu o sa te pot iubi vreodata" ai face bine sa-l crezi. Si oamenii care au mai mult de un divort la activ nu sunt de incredere. Un divort hai mai treaca mearga dar la 2 deja e o problema cu respectivul.

#30
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Esti prea agresiva in postarile tale si asta ma face sa ma intreb de ce ai deschis acest topic daca nu accepti realitatea ? Dpmd nu ai motiv sa te plangi , stai bine merci pe spatele omului , fara sa ai un venit , faci scoala , mananci si ai cazare fara sa platesti ..

#31
filipaaa

filipaaa

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 06.10.2017

View Postalthea, on 06 octombrie 2017 - 10:45, said:

Dacă le răspunzi cu aceeași monedă îți distrugi topicul. Ignoră vorbele de care zici de dragul răspunsurilor care merită luate în seamă Posted Image
Multumesc !

View PostBaxon, on 06 octombrie 2017 - 10:45, said:

Esti prea agresiva in postarile tale si asta ma face sa ma intreb de ce ai deschis acest topic daca nu accepti realitatea ? Dpmd nu ai motiv sa te plangi , stai bine merci pe spatele omului , fara sa ai un venit , faci scoala , mananci si ai cazare fara sa platesti ..
Am sa dezvolt putin subiectul : cand am venit impreuna cu el aici ,era un simplu angajat la o firma.
Il vedeam ca are potential si ca poate face mai mult si asa am ajuns sa contactez firme si sa l ajut sa si dezvolte propria afacere,iar in momentul acesta are propria firma si cresterea  firmei este pentru ca eu il imping de la spate ,,fa aia si fa aia ".Tot ce tine de acte le aranjez eu,zilnic ma asigur ca totul este ok.
Spun ca nu fac nimic pentru ca fac totul de acasa,nu simt ca este un loc de munca .
Daca cineva il intreaba pe el ce fac eu el nu spune ca l ajut cu firma ,spune ca merg la scoala si atat,cred ca din cauza asta poate si eu am ajuns sa cred acest lucru...

Edited by filipaaa, 06 October 2017 - 11:13.


#32
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
nordicii sunt degenerati din cauza ca au primit si primesc in continuare toti africanii pe teritoriul lor. acum intelegi....
din pacate, la varsta asta nu intelegi multe lucruri. nu e de condamnat, majoritatea am trecut prin asta.
deocamdata repet ce spune un coleg mai sus: stai acolo pe spinarea lui fara sa faci nimic. asta este, inghite galusca si vino inapoi acasa.

#33
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

View Postrich1974, on 06 octombrie 2017 - 11:12, said:

deocamdata repet ce spune un coleg mai sus: stai acolo pe spinarea lui fara sa faci nimic. asta este, inghite galusca si vino inapoi acasa.
Nu mai repetați, ajunge. O dați în atac la persoană și dacă vă șterg mesajele vă supărați.

#34
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Of of , realizezi ca din momentul in care l-ai impins de la spate sa faca sa dreaga el a perceput-o ca o nemultumire din partea ta ? E clar de ce are atitudinea asta fata de " cocosul " din casa .

#35
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,524
  • Înscris: 05.06.2009

View Postrich1974, on 06 octombrie 2017 - 11:12, said:

nordicii sunt degenerati din cauza ca au primit si primesc in continuare toti africanii pe teritoriul lor. acum intelegi....
din pacate, la varsta asta nu intelegi multe lucruri. nu e de condamnat, majoritatea am trecut prin asta.
deocamdata repet ce spune un coleg mai sus: stai acolo pe spinarea lui fara sa faci nimic. asta este, inghite galusca si vino inapoi acasa.

partenerul filipei este tot roman. a precizat ea intr-un mesaj de pe pag 1

#36
filipaaa

filipaaa

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 06.10.2017

View PostBaxon, on 06 octombrie 2017 - 11:17, said:

Of of , realizezi ca din momentul in care l-ai impins de la spate sa faca sa dreaga el a perceput-o ca o nemultumire din partea ta ? E clar de ce are atitudinea asta fata de " cocosul " din casa .
El se plangea mereu ca vrea mai mult,ca poate mai mult.Am crezut ca l ajut ,insa ma doare ca nu spune ca am facut si facem impreuna tot ce are legatura cu firma.
Dar cred ca ai dreptate legat de atitudine...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate