Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

Ca la 20 de ani ...

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
57 replies to this topic

#1
filipaaa

filipaaa

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 06.10.2017
Buna,
Am 20 de ani si sunt atat de singura,nemultumita,trista si  cu ganduri negative.
Incep sa scriu pentru prima data povestea mea si va rog sa ma ajuta-ti cu sfaturi ,cu multe ,multe sfaturi . Multumesc anticipat !

In anul 2014 am cunoscut un barbat .Am simtit ca il stiam de o viata,ca eram cei mai buni prieteni si am simtit cu adevarat aceea chimie.Era vara si am inceput sa i acord atentie acestui tip cand intr o zi cu ploaie el mi a oferit hanoracul sau .Atunci l am privit pentru prima oara si mi am dat seama ca l ador,era si este o diferenta de varsta de 16 ani,dar nu am simtit o nicio clipa atunci.Am inceput sa vorbim pe ascuns ,la inceput ca prieteni,apoi ne am vazut singuri pentru prima data,el mi a oferit un trandafir,iar eu la plecare l am sarutat,confirmandu mi ca el este viitorul meu sot.Acesta a fost momentul frumos dintre noi.Dar el a inceput sa mi spun ca este o diferenta prea mare intre noi si ca nu o sa putem avea niciodata o relatie.Il contraziceam mereu si ii spune am ca daca ne iubim nu conteaza nimic ,iar dupa un timp el a plecat in strainatate.Continua sa mi spuna ca i gresit ceea ce facem,dar in acelasi timp ca sunt cea mai frumoasa persoana pe care a intalnit o ,ca l fac sa zambeasca mereu si ca este fericit cu mine asa cum nu a fost niciodata.Intr o zi mi a spus ca trebuie sa gandim matur si sa incheiem aceasta relatie care nu o sa mearga.L am intrebat ,,de ce?" ,iar el mi a raspuns ,,pentru ca nu o sa pot sa te iubesc vreodata",asta m a facut sa accept sa incheiem relatia.Dar nu a durat mult si a inceput sa mi scrie,a zis ca acele cuvinte au fost spuse ca sa ma faca pe mine sa l uita si ca nu sunt adevarate ,ca el ma iubeste deja.
El a mai fost casatorit de 2 ori inainte sa ne cunoastem si a incercat chiar sa faca un copil cu ultima sotie ,din nefericire aceasta nu reusea sa duca sarcina la bun sfarsit,iar ultima relatie  a fost cu o tipa si a durat 3 ani.Ceea ce ma doare foarte tare este ca de ziua lui a venit in tara si i am citit mesajele de pe facebook,ultimul fiind cu o zi inainte de ziua lui catre fosta prietena ,era un vidioclip si ii scria ,,uite cum puteam sa fim noi",l am intrebat ce este cu asta a spus ca o prostie nu m a lasat sa ma uit la video ,l a sters si a spus ca i pare rau.Dupa acest incident ne am sters facebook urile.Nu mi venea sa cred,ma durea si inca ma doare atat de tare ,faceam dragoste ,,online" unul cu celalalt , si el a putut sa i scrie asa ceva fostei lui.A mai trecut un an de atunci si am plecat impreuna cu el in strainatate.Eu aveam 18 ani ,iar el 34.Cand am ajuns aici am avut un soc,plangeam zilnic deoarece el era mereu ocupat cu munca,seara era cu prietenii + avea si discutii telefonice cu o fosta colega de munca care nu erau tocmai ok ptr mine,tipa il placea era clar .
A incetat sa mai vorbeasca cu cineva ,ba chiar ne am schimbat si nr de tel.
Acum au trecut 3 ani de cand suntem impreuna si un an de cand sunt cu el aici .Insa sunt trista si in acelasi timp il iubesc.Este mereu ocupat cu munca,si niciodata nu ma asculta,este obosit ,pana si dragostea nu are chef sa faca.
Desi nu mai vorbeste cu nimeni mereu cand are nevoie la munca de un lucru imi spune,,vezi daca nu erai geloasa puteam vorbi cu tipa x si totul era mult mai bine acum ".Ma simt atat de prost,eu merg la scoala de limba(sa invat limba, care nu este engleza)  inca,nu am niciun venit al meu si ma doare ca ma scoate pe mine vinovata ca el nu poate vorbii cu tipele care vrea.Nici macar nu il ajuta,spun ca o fac si el crede asta ,acest lucru ma deranjeaza ca ele doar spun ca o fac si el este atat de sigur ca totul o sa fie perfect ptr ca asa o zis o tipa.
In acest moment scriu pentru ca din cauza lucrului sau nu ne am vazut de 2 saptamani ,nu am cu cine sa vorbesc in tara asta,nu cunosc pe nimeni,iar el mereu este ocupat si cand nu este nu ma asculta.Simt ca el nu ma iubeste,ca mereu am tras de el,simt ca mereu am fost respinsa de singurul barbat pe care l am adorat in viata asta si pe care surprinzator inca o fac .

#2
caiuscorneliu

caiuscorneliu

    Lazy Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,352
  • Înscris: 06.02.2008
Trebuia sã refuzi hanoracul!

#3
Starcraft11

Starcraft11

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 19.04.2017
Trebuie sa discuti cu el aceste lucruri,tot ce iti convine si ce nu, exact cum ne ai spus noua aici
Daca continua sa dea vina pe tine,stiu ca e greu dar cel mai bine ar fi sa te desparti de el, relatia voastra nu va duce nicaieri daca abia dupa 2 ani el a ajuns asa cu tine
Nu uita ca fericirea ta ar trebui sa fie pe primul loc
Multa bafta

#4
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,785
  • Înscris: 20.10.2015
Ai 2 solutii

In nici una nu este el.

Prima, termini cu limba, te angajezi si-ti iei zborul
A doua pleci inapoi in Romania si iti cumperi hanoracul tau de ploaie

#5
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
parca vad ca e vorba de o tara araba....
vino inapoi in Romania, lasa himerele astea. daca de acuma te simti asa, peste cativa ani cum va fi?

#6
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,785
  • Înscris: 20.10.2015

View Postrich1974, on 06 octombrie 2017 - 06:17, said:

parca vad ca e vorba de o tara araba....

Are importanta?

#7
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,521
  • Înscris: 05.06.2009
Intoarce-te acasa si traieste-ti tineretea, anii astia nu se mai intorc si ii vei regreta. Considera ca ai bifat o experienta de viata, trage invatamintele necesare si ia-ti viata in propriile maini.

#8
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007

View PostTsunnnami, on 06 octombrie 2017 - 06:19, said:


Are importanta?
normal ca are. vreau sa vad si eu muiere de 20 de ani din Romania in relatie cu unul de 24 de ani din occident. or fi cazuri, dar sunt rarisime. majoritatea sunt cu bosorogi gen 40+, niste burtosi cu deja doua divorturi la activ sau cu araboi care le tin ca pe un trofeu. adica, e o cheste ca sa o impregnezi pe una care este dintr-o civilizatie cu 500 de ani inaintea ta. in cazurile astea nici nu e vorba de iubire, e vorba de niste afectiuni sau dezechilibre pshhologice.
initiatoarei ii lipseste minima maturitate. se agata de niste iluzii si de  o ipotetica viitoare fericire. daca nu esti fericit cu tine insuti, cu atat mai putin vei fi fericit impreuna cu altcineva.

#9
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,785
  • Înscris: 20.10.2015

View Postrich1974, on 06 octombrie 2017 - 06:40, said:

adica, e o cheste ca sa o impregnezi pe una care este dintr-o civilizatie cu 500 de ani inaintea ta.

View Postrich1974, on 06 octombrie 2017 - 06:40, said:

vreau sa vad si eu muiere de 20 de ani din Romania in relatie cu unul de 24 de ani din occident.

Tu chiar existi?
N-are nici un sens ce scrii si n-are nici o importanta ceea ce vrei tu in cazul asta.
Ia-ti filme

#10
filipaaa

filipaaa

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 06.10.2017

View Postrich1974, on 06 octombrie 2017 - 06:17, said:

parca vad ca e vorba de o tara araba....
vino inapoi in Romania, lasa himerele astea. daca de acuma te simti asa, peste cativa ani cum va fi?
Buna,
Ce surpriza acum cand o sa scriu ca este o tara Nordica,o tara cu o educatie total diferita fata de RO ...

View Postrich1974, on 06 octombrie 2017 - 06:40, said:

normal ca are. vreau sa vad si eu muiere de 20 de ani din Romania in relatie cu unul de 24 de ani din occident. or fi cazuri, dar sunt rarisime. majoritatea sunt cu bosorogi gen 40+, niste burtosi cu deja doua divorturi la activ sau cu araboi care le tin ca pe un trofeu. adica, e o cheste ca sa o impregnezi pe una care este dintr-o civilizatie cu 500 de ani inaintea ta. in cazurile astea nici nu e vorba de iubire, e vorba de niste afectiuni sau dezechilibre pshhologice.
initiatoarei ii lipseste minima maturitate. se agata de niste iluzii si de  o ipotetica viitoare fericire. daca nu esti fericit cu tine insuti, cu atat mai putin vei fi fericit impreuna cu altcineva.
Nu vreau sa jignesc..
Dar singurul sfat pe care orice persoana care nu intelege nimic altceva ce nu trece de cercul perfectiunii  in care se inconjoara este ,,lipsa de maturitate ".
Tipul este roman...si inca un adevar care nu o sa va trezeasca oricum din gandirea tipica de ,,invartit in cerc",tipul arata foarte bine,nu are burta si are niste picioare si un fund superb ,da poate niste cearcane sub ochi dar departe de descrierea de mai sus .

#11
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
cu atat mai rau, fugi cat mai repede de la degeneratii aia. daca nu vrei Romania, sunt atatea tari frumoase pe planeta asta.

#12
filipaaa

filipaaa

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 06.10.2017

View PostTsunnnami, on 06 octombrie 2017 - 04:08, said:

Ai 2 solutii

In nici una nu este el.

Prima, termini cu limba, te angajezi si-ti iei zborul
A doua pleci inapoi in Romania si iti cumperi hanoracul tau de ploaie
Buna ,
In tara asta este foarte greu sa ti gasesti ceva de lucru daca nu stii limba lor.
Vreau sa mi fac o cariera, pe care in Romania nu o sa am cum sa o practic .Are legatura cu persoanele care au Sindromul Down ...
Dar chestia cu hanoracum meu de ploaie imi place cum suna Posted Image

View Postrich1974, on 06 octombrie 2017 - 07:57, said:

cu atat mai rau, fugi cat mai repede de la degeneratii aia. daca nu vrei Romania, sunt atatea tari frumoase pe planeta asta.
Explica mi ,te rog,de ce ai ales cuvantul ,,degenerati" ?
Nu stii tara ,dar poate stii ceva de nordici in general si sunt curioasa sa aud pareri...

View PostStarcraft11, on 06 octombrie 2017 - 03:34, said:

Trebuie sa discuti cu el aceste lucruri,tot ce iti convine si ce nu, exact cum ne ai spus noua aici
Daca continua sa dea vina pe tine,stiu ca e greu dar cel mai bine ar fi sa te desparti de el, relatia voastra nu va duce nicaieri daca abia dupa 2 ani el a ajuns asa cu tine
Nu uita ca fericirea ta ar trebui sa fie pe primul loc
Multa bafta
Discut cu el ,dar ce mi spune este sa i uit trecutul daca vreau sa fim fericiti ..

Edited by filipaaa, 06 October 2017 - 07:59.


#13
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,966
  • Înscris: 18.09.2008
Omul ti-a zis clar ca nu te iubeste, a zis ca nu poate fi ceva intre voi, corect? Tu ai insistat, uite asa se intampla cand insisti. Celelalt, agasat, accepta relatia. Dar e doar pentru tine, pentru ca nu vrea sa te mai vada suferind, nu ca te iubeste de nu mai poate.

#14
rich1974

rich1974

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,275
  • Înscris: 25.07.2007
trecutul nu il poti uita, trecutul poti doar sa te impaci cu el. asta e abordarea corecta.
eu iti recomand sa vii inapoi. pentru ce vrei dumneata sa faci, iti trebuie un nivel avansat al limbii, ceea ce ar cere un timp destul de lung. nu e ca atunci cand lucrezi la saiba.
si dpdv cultural, nu te potrivesti deloc cu peisajul. dumneata nu traiesti intr-un glob de sticla, doar tu si iubi. la un moment dat, vei simti nevoia de o viata sociala, etc.

#15
daniMMM

daniMMM

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,605
  • Înscris: 18.05.2008
S-a indragostit de father figure in clipa in care i-a dat hanoracul.

#16
ceanu1980

ceanu1980

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,141
  • Înscris: 15.05.2008
un deliu cu,chef de telenovela

#17
filipaaa

filipaaa

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 06.10.2017

View PostdaniMMM, on 06 octombrie 2017 - 08:31, said:

S-a indragostit de father figure in clipa in care i-a dat hanoracul.
Nu are nicio treaba una cu Alta
Daca ai incercat sa scrii dpdv psihologic sau doar ca Asa ai auzit pe undeva ,raspunsul este acelasi : nu am fantezii cu tatal meu Si nu m as putea vedea cu cineva care ii seamana...

View Postrich1974, on 06 octombrie 2017 - 08:19, said:

trecutul nu il poti uita, trecutul poti doar sa te impaci cu el. asta e abordarea corecta.
eu iti recomand sa vii inapoi. pentru ce vrei dumneata sa faci, iti trebuie un nivel avansat al limbii, ceea ce ar cere un timp destul de lung. nu e ca atunci cand lucrezi la saiba.
si dpdv cultural, nu te potrivesti deloc cu peisajul. dumneata nu traiesti intr-un glob de sticla, doar tu si iubi. la un moment dat, vei simti nevoia de o viata sociala, etc.
Femeie de Ce nu raspunzi la Ce te intreb?
Arunci cu vorbe Si apoi te legi de alte comentarii

#18
corinadaniela

corinadaniela

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 11,521
  • Înscris: 05.06.2009
ba sa stii ca si in Romania poti acorda ajutor/asistenta persoanelor cu sindromul down.
nu stiu din ce oras esti sau unde ti-ar placea sa te stabilesti daca te-ai intoarce in tara, dar gasesti suficienta informatie pe net despre ong-uri si asociatii care au acest profil.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate