Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Card debit costuri 0

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#19
thomasdivx

thomasdivx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 315
  • Înscris: 01.11.2006
BT are comision 0 doar la plati (plateste comerciantul), la ridicare cash de la ATM-ul lor si la depunere la ghiseu, in rest comisioneaza orice. Tin contul la ei doar ptr. ca au retea mare de bancomate, in rest folosesc Libra, conteaza mult ptr. transferuri.

#20
autom2

autom2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,555
  • Înscris: 26.01.2007
Ma bate si pe mine gandul sa iau un card de asta DOAR pentru cumparaturi de pe Aliexpres. Pun bani pe el cat preconizez ca voi plati. Se poate folosi pentru plati la chinez, nu?

#21
catalin11catalin

catalin11catalin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,746
  • Înscris: 14.06.2015

 dygey, on 06 octombrie 2017 - 09:29, said:


nu, dar nici nu stau sa ma uit dupa stelute, termeni si conditii, daca ploua la Braila sau mai stiu eu ce.
cand l-oi gasi tu p-ala care sa presteze pe moca pentru domnia ta, fara chitibusuri ascunse si care sa
nu astepte sa nu fii atent ca sa te faca, sa ne spui si noua.

cat costa ba plasticul asta de scrie MasterCard pe el?
douaj de lei bre.
bine. alti bani mai vreti?
nu, doar cate 5 lei de cate ori depuneti bani pe el. (ca doar nu depui cate 10 lei de 18 ori pe zi...)
comision de retragere?
la bancomatele noastre e moca.
ok, la plati?
nexam.
altceva mai vreti? cont tre' sa-mi deschid?
nu si nu, multumim, o zi buna.

plm, mai simplu de-atat...
Colegu, in UK spre exemplu totul e gratuit, inclusiv ridicarile de numerar de la 90%din ATM-uri.

Aia au costuri mai reduse cu chiria si salariile?

#22
taxishop

taxishop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 363
  • Înscris: 16.02.2007
In Germania sunt bănci care oferă totul gratis, inclusiv transfer de bani in străinătate. De ex. eu transfer din Germania în RO gratis, banii ajung in ca. 10 ore, iar nemernicii de la Garanti imi cer ca. 1% dacă vreau sa scot banii in Euro. Iar Garanti e printre cele ieftine banci din România la comisioane...

#23
orbanbalint

orbanbalint

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 738
  • Înscris: 26.09.2014

 eps, on 05 octombrie 2017 - 21:53, said:

BCR cont curent, 0 administrare cont, primesti card embosat Mastercard, emitere 0 si administrare 0.
Acest card embosat Mastercard are technologia contactless? Pe siteul BCR scrie că ”Acum toate cardurile BCR sunt contactless!”

#24
taxishop

taxishop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 363
  • Înscris: 16.02.2007
Terminati cu BCR in forumul cu costuri zero, BCR este printre cele mai scumpe banci din Romania, eu nu am, nu am avut si nu voi avea niciodata un cont la aceasta banca. Nici nu recomand, te omoara la retragere, la depunere, la transfer, la alte tranzactii...Garanti, Libra, ING ar fi cele mai ok in moment, si Idea Bank mi se pare interesanta...

#25
eps

eps

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 802
  • Înscris: 26.11.2008

 orbanbalint, on 17 octombrie 2017 - 08:14, said:

Acest card embosat Mastercard are technologia contactless? Pe siteul BCR scrie că ”Acum toate cardurile BCR sunt contactless!”
Da.

#26
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
Libra sunt cei mai corecti si transparenti momentan. ING sunt “tepari” de lux cu schimbul lor valutar la plati.

#27
faracreier

faracreier

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 199
  • Înscris: 30.08.2017

 taxishop, on 17 octombrie 2017 - 08:23, said:

BCR este printre cele mai scumpe banci din Romania, eu nu am, nu am avut si nu voi avea niciodata un cont la aceasta banca.
Nu e totul alb sau negru. De exemplu eu am cont la ei pentru PFA si ii consider printre cei mai ieftini: 7 Lei abonamentul lunar, internet banking inclus, 0 Lei incasarile in cont, 1.5-2.5 Lei transferurile catre alte banci prin internet banking.

Pentru contul personal folosesc Libra.

#28
taxishop

taxishop

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 363
  • Înscris: 16.02.2007

 faracreier, on 19 octombrie 2017 - 16:10, said:

Nu e totul alb sau negru. De exemplu eu am cont la ei pentru PFA si ii consider printre cei mai ieftini: 7 Lei abonamentul lunar, internet banking inclus, 0 Lei incasarile in cont, 1.5-2.5 Lei transferurile catre alte banci prin internet banking.

Pentru contul personal folosesc Libra.

la alti crocodili: raiffeisen- cont totul zero la 15 lei...adica e pe fata cel putin...Altfel, te bucuri de toate costurile zero aferente produselor si serviciilor incluse in pachet (detaliate mai sus) si ai 15 Lei, taxa lunara de administrare pachet ZERO Tot.

Edited by TheGrudge, 30 October 2017 - 09:34.
limbaj/offtopic


#29
Astute

Astute

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,023
  • Înscris: 17.08.2016

 faracreier, on 19 octombrie 2017 - 16:10, said:


Nu e totul alb sau negru. De exemplu eu am cont la ei pentru PFA si ii consider printre cei mai ieftini: 7 Lei abonamentul lunar, internet banking inclus, 0 Lei incasarile in cont, 1.5-2.5 Lei transferurile catre alte banci prin internet banking.

Pentru contul personal folosesc Libra.

Ieftin ca braga, n-ai ce zice :D

La BT cel mai mult ma enerveaza comisionul de incasare in cont

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate