Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

Problemă mouse.

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Aspects

Aspects

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 18.08.2016
De recent mi-am achiziționat un mouse cu "leduri" având în vedere că nu am mai avut niciodată.
Problema stă în felul' următor, am băgat mouse'l în portu' USB, merge,totu' bine, merge click dreapta,stânga, butoanele laterale,ledurile, tot înafară de rotița de la mouse, la care dacă dau scroll, mouseul se dezactivează automat, și imi și dispare cursoru' de pe ecran, dar ledurile la mouse încă merg, am încercat multe tutoriale, și softweru de la mouse l-am căutat peste tot dar nu l-am găsit. poate era o problemă de la drivere' așa că am încercat să le dezinstalez și să le instalez iară, dar nu a mers.

E prima dată când îmi cumpăr un mouse mai "nou" că am avut classice până acum.

Modelul mouselui este "gxt 105 gaming mouse" de la TRUST.

vă rog să îmi spune-ți orice program,orice sugestie ca să încerc, dacă nu am să revin la mouesul meu classic.
Mulțumesc anticipat :)

#2
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
Probeaza pe alte 2-3 calculatoare diferite.
Probeaza si in BIOS, un BIOS mai nou care suporta mouse.
Daca face la fel = garantie sau retur, care iti convine tie  (retur daca l-ai cumparat online).
Daca merge = problema e la tine al calculator.
Poate sa fie hardware (probezi pe toate mufele USB) sau software (reinstall windows, nu exista driver si nici macar vreun utilitar pentru acest mouse).

#3
Aspects

Aspects

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 18.08.2016

View Postbuyonevideo, on 05 octombrie 2017 - 15:51, said:

Probeaza pe alte 2-3 calculatoare diferite.
Probeaza si in BIOS, un BIOS mai nou care suporta mouse.
Daca face la fel = garantie sau retur, care iti convine tie  (retur daca l-ai cumparat online).
Daca merge = problema e la tine al calculator.
Poate sa fie hardware (probezi pe toate mufele USB) sau software (reinstall windows, nu exista driver si nici macar vreun utilitar pentru acest mouse).
Am încercat pe un laptop şi tot aceeaşi problemă are, am şi încercat să schimb toate porturile şi nimic..
Cred că este setat de la mouse să se pună în "stand by" când mişc din rotiţă...am să încerc să-l duc înapoi la magazin dacă mi-l mai primeşte, că l-am cumpărat aseară.
Nu cred că este altceva de făcut..deci mulţumesc.

#4
buyonevideo

buyonevideo

    STATI ACASA !! :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,442
  • Înscris: 06.02.2016
Nu exista nici un mouse pe lumea asta cu asemenea setare.
Si nici macar nu e mouse fara fir, sa zici ca are vreun mod stand-by.
Garantie.
Presupun ca mai ai bonul de casa si certificat garantie (daca ti-a dat asa ceva, nu prea cred).

#5
_-_

_-_

    - Magister Ludi -

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,901
  • Înscris: 21.03.2013
Problema nu tine de Windows. Am mutat topicul pe Hardware.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate