Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024
 Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...
 Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over
 Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...
 

Contract Enel primit prin posta

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#1
alexbowwow

alexbowwow

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 314
  • Înscris: 12.06.2010
Astazi am primit prin posta un contract de la Enel cu datele mele pe el in care era mentionat faptul ca daca nu semnez noul contract pana la 01.10.2017 ma vor deconecta. Pai eu daca am primit astazi plicul care avea data prezentarii pe el de 29.09.2017 ce vina am ca a venit tocmai azi? Nu m-au anuntat pe nicaieri ca trebuie sa semnez ceva desi am activa factura electronica... Mai e cineva in situatia asta?

#2
Manasu

Manasu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,891
  • Înscris: 25.12.2016
Nu te deconecteaza, daca nu trimiti contractul ala se prelungeste automat cel aflat acum in vigoare.

#3
GigiZmeu

GigiZmeu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 25.09.2017
Au trimis la toti, taica-meu a primit acum 3 saptamani, eu acum o saptamana, le trimit decalat sa nu vina toti gramada pentru reinnoit contractul.

#4
Baxon

Baxon

    Dachshund

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,720
  • Înscris: 01.03.2017
Am primit si eu dar a luat calea gunoiului , instant  . Atata le trebuie sa ma deconecteze !

#5
Maryus89

Maryus89

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 666
  • Înscris: 02.05.2008
Garsoniera unde stau pe numele bunica-mii. M-am trezit cu un tip la usa ca trebuie semnat un nou contract neaparat, ca sa vb cu ea sa vina sa semneze etc etc.  I-am dat ignore, probabil daca era ea se speria si semna. Avea toate datele pregatite omu :) Cred ca le pleaca clientii.

#6
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Mai sunt vreo 2 topicuri pe subiect

#7
GigiZmeu

GigiZmeu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 25.09.2017

View PostBaxon, on 04 octombrie 2017 - 18:06, said:

Am primit si eu dar a luat calea gunoiului , instant  . Atata le trebuie sa ma deconecteze !
Pai ce te faci daca te deconecteaza temporar, ca avertisment?

#8
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View Postalexbowwow, on 04 octombrie 2017 - 17:49, said:

Astazi am primit prin posta un contract de la Enel cu datele mele pe el in care era mentionat faptul ca daca nu semnez noul contract pana la 01.10.2017 ma vor deconecta. Pai eu daca am primit astazi plicul care avea data prezentarii pe el de 29.09.2017 ce vina am ca a venit tocmai azi? Nu m-au anuntat pe nicaieri ca trebuie sa semnez ceva desi am activa factura electronica... Mai e cineva in situatia asta?

Nu te deconecteaza. Suna-i si incearca sa negociezi un contract. Tarifele sunt in prezent 0.16 lei/zi abonament + 0.179 lei/kw la abonamentul FixOnline pe care il poti face pe net. Economia realizata la o factura lunara de 120 kwh e cam de 6 lei pe luna.

#9
Mar-zZz

Mar-zZz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,257
  • Înscris: 07.01.2012
Am primit si eu, am incercat sa le trimit scanat pe mail, nu le-a mers mailul asa ca nu le-am mai trimis nimic.

#10
Wotan

Wotan

    Io n-am cerut sa ma nasc argyelean. Amu, am avut noroc...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,760
  • Înscris: 01.10.2002
Am primit si eu. Daca nu-l trimit inapoi ce se intampla? Vor continua sa ma bata la cap?

#11
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008

View PostWotan, on 04 octombrie 2017 - 18:38, said:

Am primit si eu. Daca nu-l trimit inapoi ce se intampla? Vor continua sa ma bata la cap?

Da,  vor continua sa te sune, dar le inchizi telefonul...

#12
mihaicozac

mihaicozac

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,595
  • Înscris: 05.12.2005

View PostBaxon, on 04 octombrie 2017 - 18:06, said:

Am primit si eu dar a luat calea gunoiului , instant  . Atata le trebuie sa ma deconecteze !
Te duci la Digi Energy...

E posibil ca din cauza creşterii preţurilor la energie piaţa să devină atractivă pt. furnizori alternativi, şi actualii încearcă să "lege de glie" clienţii actuali.
Aşa a fost şi anul trecut când a apărut oferta Digi, umblau agenţii CEZ şi alţii cu ochii ca sarmaua să încheie contracte noi.

Edited by mihaicozac, 04 October 2017 - 18:56.


#13
Gaby_M

Gaby_M

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,686
  • Înscris: 29.04.2014

View Postalexbowwow, on 04 octombrie 2017 - 17:49, said:

daca nu semnez noul contract
De deconectat, nu te deconecteaza. Mai departe ai doua variante: iti convine contractul si semnezi, nu iti convine cauti alt furnizor.
Eu eram hotarit sa nu mai continui contractul cu ei, si modul cum l-au trimis  si termenii in care a fost formulat m-a ambitionat mai mult sa nu-l semnez.

#14
654321

654321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,817
  • Înscris: 12.03.2007
https://lege5.ro/Gra...ru-furnizarea-e

#15
Marius19891989

Marius19891989

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,377
  • Înscris: 09.01.2016
Pana la urma a deconectat pe cineva?nici eu nu semnez si nu sunt nici acasa..adica nu am de gand sa semnez niciodată..

#16
sarac.lipit

sarac.lipit

    Cînd ești condus de proști, toate merg prost

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,828
  • Înscris: 14.06.2006
Mențineți contractul în vigoare, fãrã semnarea celui nou
Am încredere în firma dvs
Dacã nu vã convine, ne mutãm la altã firmã concurentã, cu facilitãți mai bune ca ale dvs
Cu stimã
......?......

#17
unbrutus

unbrutus

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,299
  • Înscris: 23.02.2017

View PostMarius19891989, on 04 octombrie 2017 - 19:36, said:

Pana la urma a deconectat pe cineva?nici eu nu semnez si nu sunt nici acasa..adica nu am de gand sa semnez niciodată..
eu l-am primit acum vreo 3 luni si nu am semnat.
Electrica a dat si comunicat ca nu se pune problema de deconectat.
Enel la fel.
Va dati seama ca vor fi milioane de contracte netrimise... nu deconecteaza pe nimeni.

#18
rosix

rosix

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,873
  • Înscris: 01.02.2008
Daca o sa va uitati pe la scarile blocurilor o sa vedeti ca e plin de contracte noi, aruncate in toate partile de cei care le-au gasit in cutia postala.
Era decent din partea ENEL sa vina cu o oferta atractiva pentru clienti, daca tot le-a solicitat semnarea de noi contracte. Nu s-a intamplat.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate