Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Policarbonat 2 pereti versus policarbonat 3 pereti

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
cidul

cidul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 561
  • Înscris: 12.02.2009
Am facut o copertina lipita de casa, de  6m / 2,1m si vreau sa pun policarbonat de 10 mm grosime.Dilema este, ca nu ma decid, daca sa iau policarbonat cu 2 pereti sau cu 3 pereti ?
---Cu 2 pereti este putin mai scump(de la asta a plecat totul,ma asteptam ca cel cu 3 pereti sa fie mai scump, preturile sunt de la dedeman ) , dar ma gandesc ,ca am luminozitate mai buna...
---Cu 3 pereti este mai rezistent(nu stiu sigur asta ), nu stiu daca luminozitatea va fi afectata de al 3 perete  ?
As vrea sa pun cu 2 pereti, dar nu stiu daca, am aceiasi rezistenta .Ma refer la o grindina ce bate pe ea .Va rog orice parere sau sfat sunt binevenite .
Toate cele bune

#2
ddaannii

ddaannii

    Haiduc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,804
  • Înscris: 26.04.2011
Dacă nu ma înșel, cea cu doi pereți este mai groasa în material, cea cu trei pereți mai subțire.
La o ploaie cu gheata o sa vezi care rezista mai bine.(depinde și de gheață la fel de bine pot fi ambele ciuruite)
De aici și diferența de preț.
Cel mai bine mergi cu un subler și verifica.

#3
rolion

rolion

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 780
  • Înscris: 28.07.2005
Si eu am avut aceeasi dilema ca tine.
Am optat pentru cu 3 pereti din cauza condensului si a protectiei termice oferita de cele 3 pereti (doua in mijloc).

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate