Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 

Daca Facturarea se face numerar la livrare mai trebuie datele contului bancar ?E legal ca Factura sa se faca doar persoanelor juridice?

- - - - -
  • Please log in to reply
76 replies to this topic

#73
July02

July02

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,666
  • Înscris: 19.11.2010
Eu cred ca orice firma poate comanda piesa....

Dar Cineva care are o Firma o Gradinita nu ar putea sa comande pe firma lui...?
ca si gradinita e firma si poate sa comande o piesa si materiale pentru gradinita, mobilier, scule pt gradinita orice nu ?

Edited by July02, 06 October 2017 - 13:05.


#74
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,026
  • Înscris: 24.02.2006
orice firma poate comanda orice pentru uzul propriu. dar daca doreste sa vanda mai departe acel produs, e posibil sa nu poata daca nu are autorizatiile necesare (cel mai simpla restrictie: cod CAEN pentru comert cu amanuntul)

#75
petman

petman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,863
  • Înscris: 28.11.2001
Orice piesa trebuie sa aiba acoperire in parcul auto. Asa ma apuc sa comand o janta de camion si o dau pe consum desi eu am doar mașini mici in parcul auto.
Vezi cu cel care ți-a zis ca nu e nicio problema cu facturi neînregistrate poate te ajuta. Eu ți-am dat o soluție. Vad ca ti-e greu sa o aplici.

#76
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,026
  • Înscris: 24.02.2006
poate vrei sa pui pamant in janta si sa o folosesti pe post de ghiveci, pentru a infrumuseta intrarea in sediul firmei :)
daca nu-i o cantitate semnificativa si daca exista o astfel de explicatie cat de cat rezonabila, poti cumpara aproape orice pe firma.

#77
cristian_sen

cristian_sen

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,191
  • Înscris: 21.08.2003

View PostJuly02, on 05 octombrie 2017 - 23:40, said:

mda asa e la noi toata lumea cu sfaturi si le multumesc,
dar cand e sa te ajute cineva cu ceva.... ,
doar ceream disponibiliatea sa faca factura pe firma cuiva binevoitor atata tot, restul comanda, plata le efectuam eu
si trimiteam si o copie dupa factura sa arat ca totul afost facut in mod corect
Iar ai dreptate in felul tau dar sa stii ca e normal ce se intampla, nimeni nu vrea sa se complice, ar fi fost tare de mirare daca cineva ar fi facut-o. Nu are rost sa-ti bati capul sau sa te superi ca de ce nu te ajuta nimeni, e una din acele chestii unde nimeni nu e vinovat...sistemul dom'le. In afara de sfaturi (mai mult sau mai putin pertinente) nu ai sa primesti altceva, mai ales de la straini, e de inteles asta. Sa vezi cum rudele nu te ajuta, acolo e mai rau.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate