Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Volum scazut in timpul apelului

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
Eduardika28

Eduardika28

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 14.10.2016
Salutare! Am achizitionat un iPhone 6 de la o fata, colega de birou, care ulterior si-a achizitionat iPhone7. Mi l-a vandut ieftin avand in vedere ca suntem colegi si ca am primit la el cutia originala cu accesoriile aproape neatinse, bonul achizitionarii plus garantia care mai este valabila 2 luni, telefonul fiind achizitionat de catre ea in urma cu aproape 2 ani. Ideea e ca ea l-a avut, dar nu stie asa multe despre telefoane, doar a vrut sa-l vanda. Telefonul este in stare perfecta,s-a vazut ca avut grija de el, numai ca e o problema pe care n-o inteleg. De ce se aude foarte incet in timpul unui apel telefonic chiar daca volumul este setat la maxim? Am auzit ca ar fi o problema generala care poate fi rezolvata si mai ales ca am si garantia. iOS-ul este upgradat la 10.3.3. Sa fie de la acesta? Ma rog,n-as vrea deocamdata sa merg cu el in service, dar in caz ca nu aflu daca as putea sa-i fac eu ceva, voi merge desigur. Apropo, daca fac update la 11 sa fie mai bine? Astept pareri. Multumesc anticipat!

#2
WarpS

WarpS

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,456
  • Înscris: 30.07.2009
Curata de ceara difuzorul si reincearca.
Daca tot asa, resetare din fabrica, si apoi garantie, daca persista problema.

#3
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,136
  • Înscris: 22.05.2003
Am schimbat 2 difuzoare la iPhone 6s Plus, deci pare a fi o problema comuna.

#4
Eduardika28

Eduardika28

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 14.10.2016

 WarpS, on 04 octombrie 2017 - 11:37, said:

Curata de ceara difuzorul si reincearca.
Daca tot asa, resetare din fabrica, si apoi garantie, daca persista problema.
Nu am mai aplicat niciodata o garantie ca nu am avut nevoie.Cum se procedeaza? Ce se intampla in cazul in care nu rezolva? Schimba telefonul sau?

Edited by Eduardika28, 04 October 2017 - 11:43.


#5
Ingerik

Ingerik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 826
  • Înscris: 31.10.2005
La garantie cu el si ai sanse sa-l schimbe cu un terminal swap (adica nou-nout).


off-topic nu inteleg titlul "äpeluri aiurea"...

Edited by Ingerik, 04 October 2017 - 11:45.


#6
Eduardika28

Eduardika28

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 14.10.2016

 Ingerik, on 04 octombrie 2017 - 11:44, said:



off-topic nu inteleg titlul "äpeluri aiurea"...
Metafora:))

#7
WarpS

WarpS

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,456
  • Înscris: 30.07.2009

 Eduardika28, on 04 octombrie 2017 - 11:42, said:

Nu am mai aplicat niciodata o garantie ca nu am avut nevoie.Cum se procedeaza? Ce se intampla in cazul in care nu rezolva? Schimba telefonul sau?

De regula la iphone iti face swap cu unul refurbished. E nasol daca iti face storno si nu ai cum sa dai de proprietar pentru ca doar el poate sa ridice banii, dar asta nu se aplica in cazul tau, fiind o colega de-a ta.

Te duci cu telefonul si factura+certificatul de garantie la magazinul de unde l-a luat (sau un punct de lucru, nu exact de unde s-a cumparat) si in maxim 15 zile calendaristice trebuie sa-ti ofere ori telefonul reparat, ori refurbished, ori stornare ori refuz de garantie (daca e stricat de utilizator).

#8
KreutzerKonig

KreutzerKonig

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 395
  • Înscris: 04.10.2017
Poate fi o problemă hard sau soft. Încearcă să rezolvi problema prin „eliminare”. Fă un update, dacă funcționează, e perfect, dacă nu, e posibil să fie o problemă mai degrabă care ține de partea hard.

#9
Oviphone

Oviphone

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 14.10.2017
Nu cred ca se va rezolva cu un simplu update. Cred ca e o problema tipica iphone. Eu sunt la a-l 6 lea iphone , de la 4 pina la 6s si la toate , absolut toate, la convorbiri din pozitia culcat ( telefonul fiind pe orizontala) interlocutorul meu nu ma aude. Deindata ce ma ridic , ma aude perfect.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate