Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Povesti despre tonomatele din FM

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
160 replies to this topic

#19
alexis27

alexis27

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,318
  • Înscris: 17.04.2008
Hai ca incerc eu sa fac macar jumate de ora acum la toate. Ca o opinie personala, din ce ai scris tu, Virgin a avut playlistul mult mai bun decat ceilalti.

#20
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,829
  • Înscris: 28.11.2006
Scuze, dar cred ca topicul asta e absolut irelevant. Macar din 2 motive:

1. 90% din muzica e la fel pe toate CHR-urile si
2. oricum celor care fac playlisturi nu le pasa de opinia ascultatorilor. Difuzeaza tot ce vor ei (adica ceea ce le dicteaza casele de discuri).

Imi pare rau, dar va pierdeti timpul degeaba.

PS Si daca faceti monitorizarea la AC-uri (RRA, Europa, Digi, Magic, Vibe, Music) o sa dai peste aceleasi piese. Si vechiturile sunt in heavy rotation, nu doar piesele noi. La RRA a ramas doar emisiunea lui Partos care da altfel de muzica (si partial Deschis in weekend, care ar putea disparea in noua grila,..)

#21
alexis27

alexis27

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,318
  • Înscris: 17.04.2008
Ora 22:00 - 22:20

Virgin: Axwell & Ingrosso - "More Than You Know" /  Justin Bieber & Bloodpop - "Friends" / Years & Years - "King" / Lost Frequencies - "Here With You" / Carla's Dreams - "Pana la sange" / Avicii - "Without You" /
Pro FM: Maluma - "Felices Los 4" / Feli - "Acasa" /  Arilena Ara - "Nentori" / Naughty Boy & Sam Smith - "La La La" / Ed Sheeran - "Shape Of You" /
Zu: Shakira - "Me Enamore" / Eve & Gwen Stefani - "Let Me Blow Your Mind" / Maluma - "Felices Los 4" / Carla's Dreams - "Pana la sange" /  The Chainsmokers - "Something Just Like This" /
Kiss: J. Balvin - "Mi Gente" / Smiley - "Plec pe Marte" / Arilena Ara - "Nentori" / Jax Jones - "Instruction" / Carla's Dreams - "Antiexemplu" / Antonia - "Iubirea mea" / Sean Paul - "So Fine" /
Europa FM: Bangles - "Eternal Flame" / Stefan Banica - "Gaseste-mi loc in inima ta" / Justin Bieber - "Love Yourself" / The Cardigans - "Lovefool" /
Digi FM: Sia - "Chandelier" / Lenny Kravitz - "I Belong To You" / Smiley - "De unde vii la ora asta" / Gipsy Kings - "Baila Me" / Celine Dion - "My Heart Will Go On" /
Roman FM (local): Mr. Probz - "Gone" / EDX & Jonas Blue - "Don't Call It Love" / Magnets & Aloma Steele - "Changing Love" / Vunk & Irina Rimes - "Stai langa mine" / Eurythmics - "Sweet Dreams" /

22:20 - 22:40

Virgin: Calvin Harris - "Outside" / Martin Jensen - "Solo Dance" / Rihanna - "Wild Thoughts" / Drake - "One Dance" / Delia & The Motans - Weekend / Jason Derulo - "If I'm Lucky" /
Pro FM: Kiiara - "Gold / The Chainsmokers - "Something Just Like This" / CNCO & Little Mix - "Raggaeton Lento" / Major Lazer - "Get Free" / Guess Who - "Cupidon" / Ariana Grande - "Side To Side" / The Chainsmokers - "Something Just Like This" (de doua ori in 20 minute)
ZU: Jason Derulo - "If I'm Lucky" / Julia Michaels - "Issues" /  Flo Rida - "Low" / Portugal the Man - "Feel It Still" / J Balvin - "Mi Gente" /
Kiss FM: Edward Sanda & Ioana Ignat - "Doar pe a ta" / Calvin Harris - "How Deep Is Your Love" / Gente de Zona - "Si No Vuelves" / Mihail - "Who You Are" /
Europa FM: Holograf - "Asa frumoasa" / Milli Vanilli - "Girl I'm Gonna Miss You" / Kwabs - "Walk" / Charlie Puth - "We Don't Talk Anymore" / Mariah Carey - "Without You" /
Digi FM: The Motans & Inna - "Nota de plata" / Akon - "Don't Matter" / Sore - "Beautiful Life" / Edward Sanda & Ioana Ignat - "Doar pe a ta" / Duke Dumont - "Ocean Drive" / Maroon 5 - "Moves Like Jagger"
Roman FM (local): Irina Rimes - "My Favourite Man" / Calvo - "In Love With You" / Blasterjaxx & Tom Swoon - "All I Ever Wanted" / CNCO & Little Mix - "Raggaeton Lento" / Ella Eyre & Ty Dolla Sign - "Ego" / Ummet Ozcan - "Everything Changes"

22:40 - 23:00

Virgin: Dua Lipa - "New Rules" / Julia Michaels - "Issues" / Bruno Mars - "Treasure" / Duke Dumont - "Real Life" / Portugal the Man - "Feel It Still" / Ofenbach - "Be Mine"
Pro FM: Travis Mills - "Young & Stupid" / Jason Derulo - "Swalla" / Adele - "Send My Love" / Dua Lipa - "New Rules" / BUG Mafia - "Sa cante trompetele" /
ZU: Jax Jones - "Instruction" / Fly Project - "Get Wet" / Enrique Iglesias - "Ring My Bells" / Gente de Zona - "Si No Vuelves" / Jarryd James - "Do You Remember"
Kiss FM: Pink - "What About Us" (marcata ca fresh, desi are  aproape doua luni) / Sia - "Never Give Up" / Kungs - "This Girl" / Guess Who - "Cupidon" / Jonas Blue - "Perfect Strangers"
Europa FM: Cutting Crew - "I Just Died In Your Arms" / Eros Ramazzotti - "Fuoco Nel Fuoco" / Michael Bolton - "Said I Loved You" /
Digi FM: Shivaree - "Good Night Moon" / Shakira - "Chantaje" / Laid Back - "Sunshine Reggae" / Fat Joe & Ashanti - "What's Luv" /
Roman FM (local): Robin Schulz - "I Believe I'm Fine" / Grace VanderWall - "Moonlight" / Bergs - "Meaning Of Life" / Luciana - "X With U" / Smith & Tell - "Statue" /

Am monitorizat tot ce aveam la dispozitie pe aparatul de radio, 7 posturi, 4 CHR-uri, un AC si un local.

Ca o observatie personala, CHR-urile nationale sunt cu mult in urma la capitolul muzicii si sunt extrem de repetitive, iar localul e foarte actualizat din punct de vedere muzical. AC-urile... nu ma pronunt, nu-s genul meu, oricum.

#22
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
Attention de la Charlie Puth - la 16.06 s-a terminat pe Pro iar la 16.08 a inceput pe ZU.

#23
Iulya_Roman

Iulya_Roman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 306
  • Înscris: 02.03.2013

View Postalexis27, on 04 octombrie 2017 - 20:28, said:

Hai sa umblam o ora pe toate radiourile nationale si sa vedem ce playlist au. Se mai bagă cineva?
O oră ?!? Mai bine nu te risca. A trebuit eu să suport  3  săptămâni (aka multe, foarte multe ore de muzică de duzină). Din Delia cu rămâi cu bine sau  Carla's Dreams Până la sânge ori Ioana Ignat nu mai ieşeau naţionalele. Pe repeat la fiecare oră. Noroc că mai difuzau şi piese ce le ştiam de la  radio-ul local aka Roman FM (piese ce erau difuzate în premieră de astă vară). Un singur lucru pozitiv mi-a atras atenţia o emisiune de la Radio Iaşi şi anume Dialoguri nocturne. Promit că nu mai fac aşa "experiment" de aşa lungă durată aka să mă "intoxic" cu muzica pe repeat şi de duzină de pe naţionale.

#24
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
Acum la 15:45 - Wild Thoughts - terminată pe Virgin, începută imediat pe Pro

#25
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
Aceeași poveste la 16:12 cu New Rules, dar invers - proaspăt terminată la ZU, începută imediat la Virgin.

#26
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
O nouă poveste între timp
-la 16:15 Rihanna-Unfaithful era pe ZU
-acum la 16:57 e pe Kiss

#27
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
Încă o poveste și gata că m-am enervat: la 17.34 era More than You Know pe Pro iar 4 minute mai târziu prezentatoarea de la ZU a zis că melodia respectivă urmează și acolo.

LE - din nou New Rules la 17:43 pe Virgin.

LE2 - acum chiar că arunc radioul pe jos. 17:45 - începe Swalla pe Virgin, 17:50- Swalla va fi pe Pro.

Edited by necolae, 14 October 2017 - 16:43.


#28
alexis27

alexis27

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,318
  • Înscris: 17.04.2008
Cine te pune să asculți CHR-uri nationale?

#29
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
Am unii prezentatori favoriți și de-asta.

#30
alexis27

alexis27

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,318
  • Înscris: 17.04.2008
Inteleg. Oricum, da, ai dreptate, pacat ca muzica nu se ridica la inaltimea prezentatorilor.

#31
rustic

rustic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 209
  • Înscris: 17.09.2008
Ascultati RRA, e radioul in care orice piesa nu are voie sa se repete intr-un interval mai mic de 3 luni.Emisiuni foarte bine realizate se vede de departe profesionalismul, oameni de radio cu adevarat.Radiourile private cel putin cele nationale nu au nimic de a face cu radioul de calitate.

#32
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
Europa FM se aproprie într-un fel de RRA.
Doar că uneori calcă pe bec privind muzica.

Edited by necolae, 15 October 2017 - 14:45.


#33
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,829
  • Înscris: 28.11.2006

View Postrustic, on 15 octombrie 2017 - 12:45, said:

Ascultati RRA, e radioul in care orice piesa nu are voie sa se repete intr-un interval mai mic de 3 luni.Emisiuni foarte bine realizate se vede de departe profesionalismul, oameni de radio cu adevarat.Radiourile private cel putin cele nationale nu au nimic de a face cu radioul de calitate.
Sa nu exageram, repeta si ei piesele la greu. iti spun eu care ascult aproape non stop acest post. In rest da, au adevarati profesionisti si muzica e mai variata decat la privati, dar nici ei nu sunt perfecti.

#34
Alex_23

Alex_23

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,310
  • Înscris: 01.09.2012
Piesa asta este in top la vreu national  (CHR ) ?
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/5Wiio4KoGe8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Alex_23, 21 October 2017 - 11:57.


#35
alexis27

alexis27

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,318
  • Înscris: 17.04.2008
Nu cred. Dar se difuzeaza / s-a difuzat peste tot.

#36
Alex_23

Alex_23

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,310
  • Înscris: 01.09.2012
O piesa super misto care cu siguranta nu va avea nici o difuzare pe vreun post romanesc
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/941Bl3oxk8Y?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by Alex_23, 22 October 2017 - 10:20.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate