Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

suport zero de la vodafone - numărul este blocat pentru apelurile de sosire

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
Adrianradu

Adrianradu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 02.10.2016
Este gresit RN-ul in EPAP,are SP de TKRM nu de VDF.
Iar o luati cu "teoria conspiratiei" si "personal" doar pentru ca un utilizator a postat pe Forum...
Au fost afectati toti portatii activi din range-ul  40769260000...40769999999

Edited by Adrianradu, 04 October 2017 - 05:39.


#20
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,980
  • Înscris: 18.12.2007
E cam ciudat ca pana acum a putut fi apelat. Posibil sa fi facut careva 'curatenie' prin RN-uri si sa fi revenit la RN-ul anterior.
Asta trebuie verificat in BDC-ul Telekomului daca doar din reteaua aia nu poate fi apelat. E clar ca in celelalte retele RN-ul e corect de vreme ce apelul ajunge in Voda.

#21
addy1607

addy1607

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 750
  • Înscris: 03.02.2010
Dar cum le spun eu celor de la Vodafone sa facă aceste verificări? La mailuri nu răspund, iar la *222 nu știu cum să intru în legătură cu un operator, iar de *555 nu mai am bani.

#22
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,980
  • Înscris: 18.12.2007
Din nefericire, asta e o problema generala la toate companiile. Daca sunt situatii mai 'exotice' e foarte important sa dai de cine trebuie ca sa se rezolve.
Iti sugerez sa iei legatura cu Vodafone Helper care e chiar aici pe forum si sa ii arati si discutiile de pe subiectul asta, adica ce am scris eu si Adrianradu ca sa dea mai departe la departamentul potrivit.

#23
albastru

albastru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,914
  • Înscris: 07.05.2003
Probleme cu portarea din Rețeaua Rețelelor am avut și eu zilele trecute. O perioadă nu puteam primi mesaje de nici un fel cauza fiind, se pare, o problemă a rețelelor rețelelor.

#24
Adrianradu

Adrianradu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 02.10.2016
Totul este bine cand se termina cu bine...vad va parametrii de rutare au fost modificati...


...40769572xxx   1   RN 18720
Thu October 05 2017 19:30:56 EEST

#25
Vodafone

Vodafone

    Official Vodafone Support

  • Grup: Helper
  • Posts: 4,467
  • Înscris: 06.07.2010
Buna,

Alin, sa inteleg ca la tine e ok acum? Adi, ai incercat sa mai testezi? Asa cum va spuneam si in mesajele private trimise, in prezent, avem o disfunctionalitate pe partea de apeluri sosite din Telekom pe numere recent portate din aceasta retea.

Am luat legatura cu operatorul in cauza pentru remedierea acestei disfunctionalitati, insa momentan aceasta nu a fost rezolvata. Vom reveni, pe numerele lasate de voi, cu un SMS in momentul in care situatia se rezolva.

Ne pare rau pentru neplacerile cauzate. :(

O zi frumoasa!

#26
Adrianradu

Adrianradu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,677
  • Înscris: 02.10.2016

 Vodafone, on 07 octombrie 2017 - 08:03, said:

Buna,

Alin, sa inteleg ca la tine e ok acum? Adi, ai incercat sa mai testezi? Asa cum va spuneam si in mesajele private trimise, in prezent, avem o disfunctionalitate pe partea de apeluri sosite din Telekom pe numere recent portate din aceasta retea.

Am luat legatura cu operatorul in cauza pentru remedierea acestei disfunctionalitati, insa momentan aceasta nu a fost rezolvata. Vom reveni, pe numerele lasate de voi, cu un SMS in momentul in care situatia se rezolva.

Ne pare rau pentru neplacerile cauzate. :(

O zi frumoasa!
...nu stiu conversatii private dar cel putin pentru MSISDNul initiatorului postat ,TKRM ruteaza corect acum...vezi mai sus print din EPAP

#27
addy1607

addy1607

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 750
  • Înscris: 03.02.2010
Acum totul este ok, pot să recepționez apeluri și din Telekom. Va mulțumesc frumos!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate