Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...
 Resoftare camera supraveghere

Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 

Probleme Pc

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#19
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
sincer nu vad o diferenta de culoare, nu vad sa se schimbe culorile cum scriai mai sus.

acea "pata" in trepte care se vede in filmare e indusa de camera foto, insa in rest nu vad care ar fi problema. daca acea "pata" este prezenta si cu ochiul liber, atunci da, este o problema, altfel ...

#20
aleee1985

aleee1985

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 03.10.2017
Da, este cu ochiul liber, tocmai asta specificăm ca la telefon n am adăugat niciun efect și exact ce se vede in filmuleț, așa se vede și cu ochiul liber.
Calculatorul când l am luat avea deja win 10 instalat. M am uitat pe net și am crezut ca d acolo e problema, am pus win 8 și la fel. Am dezinstalat driverele plăcii video și le am instalat de pe site ul ofticial și nimic, problema nu dispare și înnebunesc. Calculatorul este nou, iar din ce observ problema e ori tehnica ori din setări, nicidecum de la monitor fiind al 2 lea.

Uite, alta filmare scurta, exact cum se vede in filmuleț se vede cu ochiul liber(calitatea in acest filmuleț pe YouTube este setată la 1080p)

Attached Files



#21
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
daca si in real, cu ochiul liber ai acele praguri intre diferite luminozitati, atunci e o problema hardware. daca cu software nu se repara nicicum.

insa nu as abandona ideea de a incerca si un driver mai vechi. exista si posibilitatea ca driverul sa aiba ceva hibe. incearca ceva drivere mai vechi, cu 2-3 generatii mai vechi

#22
aleee1985

aleee1985

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 03.10.2017
Asta fac acum, urmez pașii tai și am ales un driver Gtx 1070 din Aprilie. Revin cu edit

nicio schimbare, aceiași problema

#23
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
@aleee1985, degeaba urmezi pasii aia ca tot la fel se va vedea !
Zic asta ca se vede si la mine==>https://streamable.com/rxd5h cu monitor 21 inch panel VA, cablu DVI cu mufe aurite si iGPU Intel® HD Graphics 630.

Nu stiu cum se numeste efectul dar stiu ca se regaseste pe orice monitor LED.
Deci, nu stiu ce sa mai zic.

#24
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
Observ ca ai un monitor 4k.Celalalt monitor incercat tot asa face?Ceea ce se vede la tine pare a fi o problema data de adancimea de culoare disponibila.Verifica in display adapters la ce rezolutie si ce refresh ruleaza monitorul.Ma intereseaza in special daca e blocat la 30hz sau merge 60 .In acelasi timp,in nvidia control panel ai optiunea de a forta RGB FULL,incearca optiunea (e la color settings,bla bla).

#25
aleee1985

aleee1985

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 03.10.2017
Da, merge la 60. Am intrat și la color cum mi-ai zis, bănuiesc ca la dynamic range făceai aluzie, l am schimbat și nimic...

#26
xeleron

xeleron

    Suflet de campion...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,709
  • Înscris: 01.01.2008
In urmatoarea poza,se vad toate randurile corect?
http://www.ozone3d.n...-test-4k-tv.png

#27
aleee1985

aleee1985

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 03.10.2017
Proza e Ok, m am uitat la ea și cu telefonul pentru a ma asigura ca nimic nu e schimbat.
Problema apare atunci când rulez un film pe calculator.
Peste asta am observat niște puncte in pagina de start atunci când intru in cs go.

Attached Files



#28
aleee1985

aleee1985

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 03.10.2017
Nicio rezolvare, am schimbat si alimentatorul, m-am gandit ca poate e de la priza, dar nimic. Nicio alta solutie ?! Nu s-a lovit nimeni sau n-a vazut nimeni aceasta problema in trecut?! Pc-ul este nou, monitorul este nou si el..

#29
aleee1985

aleee1985

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 03.10.2017
Buna seara,
Inca n-am gasit nicio rezolvare, si usor usor vad ca thread-ul coboara si risca sa fie inchis si "rezolvat". Rog cine are experienta sa ma ajute cu alte sfaturi si poate am norocul sa rezolv. Ce ma oftic este ca l-am cumparat cand am fost in tara, ok, am garantie tot, dar acum sunt foarte departe si nu ma incred sa-l trimit cu vreun curier dintr-o tara in alta.

#30
super8

super8

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 10,000
  • Înscris: 14.04.2016
Daca vrei sa rezolvi problema te sfatuiesc sa faci rost de monitoare cu panel VA si IPS sa vezi daca sesizezi vreo diferenta intre monitorul tau Samsung U28E590 4k cu panel TN cand te uiti pe youtube.
Si daca toate 3 monitoarele au aceeasi "problema" inseamna ca e de la placa video !
Dar daca numai monitorul tau (cu panel TN) are "problema" asta, insemana ca asa se vede monitorul Samsung U28E590 4k.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate